آموزش کوادکوپتر و معرفی وسایل و هزینه ساخت کواد کوپتر

آموزش کوادکوپتر و معرفی وسایل و هزینه ساخت کواد کوپتر

در این مطلب آموزش کوادکوپتر و معرفی وسایل و هزینه ساخت کواد کوپتر را برای شما آماده کرده ایم . در صورتی که به ربات های پرنده علاقه مند هستید با ما همراه باشید تا اطلاعات جامعی را در مورد وسایل ساخت کواد کوپتر، آموزش ساخت کوادکوپتر و هزینه ساخت کواد کوپتر در اختیار شما قرار دهیم . در صورتی که برای ساخت کوادکوپتر تصمیم خود را گرفته اید پیشنهاد می کنیم دوره آموزش ساخت کوادکوپتر را تهیه کنید . در این بخش به صورت کلی آموزش ساخت کوادکوپتر و بخش های مهم را خدمتتان ارائه می کنیم .

کوادکوپتر چیست و چه تفاوت با مولتی روتور دارد ؟

کوادکوپتر Quadcopter از دو واژه کواد (یعنی چهار) و کوپتر (اصطلاحا پرنده) تشکیل شده است . کوادکوپتر به معنی ربات پرنده چهار موتوری است . اما مولتی روتور Multirotor واژه جامع تری است و همه ربات های پرنده که بیش از یک موتور دارند را شامل می شود .

ربات های پرنده به شیوه های مختلفی و بر اساس کاربرد های خاصی طراحی می شوند . از بین ربات های پرنده یا همان مولتی روتورها می توانیم به تری کوپتر ، کوادکوپتر ، هگزاکوپتر و اوکتاکوپتر اشاره کنیم . ربات پرنده ای که ما مدنظر داریم ، کوادکوپتر است چون هم پایداری خوبی دارد و ساخت و کانفیگ و کالیبره کردن آن برای ما راحت تر است .

کوادکوپتر چگونه کار می کند ؟

هر کوادکوپتر از 4 موتور تشکیل شده است که روی محور به صورت ایکس X و یا + سوار می شود و باتری و فلایت کنترل در مرکز قرار می گیرد و موتور ها روی گوشه محور ها سوار می شوند و اسپید کنترل در مرکز محور ها قرار می گیرد به شکلی که وزن در 4 محور به صورت یکسان توزیع گردد .

آموزش ساخت کوادکوپتر و هزینه ساخت کواد کوپتر

در کوادکوپتر موتورها دو به دو رو به روی هم در یک راستا حرکت می کنند . دو موتور رو به رو در جهت عقربه های ساعت و دو موتور دیگر در جهت عکس عقربه های ساعت حرکت می کند . دلیل این چینش حفظ تعادل است تا کواد دور خودش نچرخد .

آموزش ساخت کوادکوپتر - جهت چرخش موتور

مهم ترین ویژگی در یک کوادکوپتر حفظ تعادل و پروازی نرم است . تعادل یک کوادکوپتر به وسیله سنسور های آن صورت می گیرد . پایه ای ترین و حداقل سنسور لازم جهت پرواز سنسور ژیرسکوپ (جایرو) است .

هنگام پرواز ربات پرنده در صورت کج شدن ، این کج شدگی به وسیله سنسور ها تشخیص داده می شود و به موتور ها دستور داده می شود تا سرعت جهتی که رو به پایین است افزایش پیدا کند و جهت دیگر سرعت موتور کاهش پیدا کند تا مجدد به حالت تعادل و تراز برگردد .

وسایل ساخت کواد کوپتر

بسه به نوع ربات پرنده به یک سری قطعات و وسایل نیاز داریم تا ربات خود را بسازیم . آموزش های ما بر پایه ساخت کوادکوپتر است پس ما قطعات و وسایل ساخت کواد کوپتر را معرفی می کنیم .

1 – موتور براشلس در آموزش کوادکوپتر

نیرو محرکه و بخش مکانیکی یک کوادکوپتر موتور های ان هستند .  برای ساخت کوادکوپتر به چهار عدد موتور براشلس نیاز داریم ، موتور های براشلس که برای کوادکوپتر از آن استفاده می کنند دارای یک سیم پیچ ثابت در مرکز و یک بدنه آهن ربایی است . در هنگام تهیه موتور های براشلس دقت کنید که همراه هر موتور باید پایه موتور ، پیچ و کوپلینگ موجود باشد تا بتوانید به راحتی روی فریم نصب و ملخ را به آن متصل کنید . نکته بسیار مهم دیگر برای انتخاب موتور براشلس توجه به تراست ، ولتاژ ، جریان و اندازه موتور است .

وسایل ساخت کواد کوپتر - موتور براشلس

2 – فلات کنترل در آموزش کوادکوپتر

دومین بخش مهم در یک کوادکوپتر بخش کنترل و هوش کوادکوپتر است . یک پرواز متعادل و نرم و ساخت یک کوادکوپتر حرفه ای در گرو انتخاب و یا ساخت یک فلایت کنترل خوب است . بسته به نوع کاربر کوادکوپتر ، شیوه طراحی و هزینه های در نظر گرفته شده ، می توانید از بین فلایت کنترل های آماده و تجاری یکی را انتخاب کنید و یا یک نمونه را خودتان بسازید . از معروف ترین فلایت کنترل ها می توان NAZA ، APM ، Pixhawk ، Multiwii  را نام برد .

فلات کنترل

3 – اسپید کنترل ESC

موتور های براشلس مانند موتور های DC معمولی نیستند که با اعمال ولتاژ فعال شوند  . در موتور های براشلس برای راه اندازی به درایور های خاصی نیاز داریم که به آن ها اسپید کنترل ESC گفته می شود . اسپید کنترل باید براساس جریان و ولتاژ موتور ، تعداد سل باتری و سایر ویژگی های کواد کوپتر انتخاب شود .

اسپید کنترل ESC

4 – رادیو کنترل از وسایل ساخت کواد کوپتر

از رادیو کنترل برای کنترل و حرکت ربات استفاده می شود . بسته نوع کاربرد و هزینه درنظر گرفته شده می توانیم رادیو کنترل را خودمان بسازیم و یا از نمونه های تجاری استفاده کنیم . در انتخاب رادیو کنترل باید به تعداد کانال ، برد عملیاتی ، برند معتبر ، نوع باتری و امکانات رادیو کنترل توجه شود .

هزینه ساخت کواد کوپتر - رادیو کنترل

5 – ملخ و بالانسر ملخ از وسایل ساخت کواد کوپتر

برای موتور های براشلس بر اساس تراست و سایر مشخصات می توان ملخ در اندازه های متفاوتی انتخاب کرد . همچنین ملخ ها در جنس های مختلفی مانند پلاستیک و فیبر کربن و … ساخته می شوند . نکته بسیار مهمی که وجود دارد و شاید خیلی ها به آن توجه نکنند بالانس کردن ملخ است . ملخ هایی که تولد می شوند  ممکن است بالانس نباشند یعنی یک طرف وزن بیشتری از طرف دیگر داشته باشد و این امر اعث می شود وقتی موتور در حال چرخش است لرزش زیادی ایجادش شود و این لرزش باعث خرابی بلبرینگ های موتور براش و انتقال ارتعاشات زیاد به فلایت می شود و در نهایت موتور های شما خراب شده و پرواز خوبی نخواهید داشت . برای جلو گیری از این اتفاق توجه به ان نکته ساده خیلی مهم است که ملخ ها بالانس شوند .

هزینه ساخت کواد کوپتر - ملخ و بالانسر ملخ

6 – باتری لیتیوم پلیمر و شارژر مخصوص

باتری که برای کوادکوپتر مورد استفاده قرار میگیرد باتری عادی نیست . این نوع باتری ها لیتیوم پلیمر LI-PO هستند . باتری های لیتویم پلیمر دارای یک ظرفیت تخلیه هستند و تا 30 برابر ظرفیت خود می توانند تخلیه جریان را تحمل کنند و به این شیوه هنگام تیک اف کواد با کمبود جریان مواجه نمی شویم .

این باتری ها دارای شارژر های بالانسر مخصوص نیز هستند که برای شارژ شدن باید از آن استفاده کنیم تا همه سل ها به یک اندازه شارژ شوند . نکته مهم ر انتخاب ابتری توجه به تعداد سل یا همان ولتاژ باتری است که باید بر اساس نوع موتور و نوع اسپید کنترل انتخاب گردد .از این باتری ها باید خیلی مراقبت شود در غیر این صورت زود  باد می کنند و خراب می شوند . نباید بیش از حد تخلیه شوند و ولتاژ انها به صفر برسد . ماژول های مانیتورینگ و هشدار دهنده افت ولتاژ باتری وجود دارد که می توانیم از آن ها استفاده کنیم .

وسایل ساخت کوادکوپتر - باتری لیتیوم پلیمر و شارژر مخصوص

7 – بدنه کوادکوپتر یا همان ایر فریم کوادکوپتر

به اسکلت و شاسی کوادکوپتر ایرفریم Airframe گفته می شود . ایرفریم ها از نظر تعداد موتور ، جنس مواد به کار رفته ، استحکام و چینش موتور ها در مدل های مختلف تولید می شود . بسته به بوجه و کاربردی که از کوادکوپتر انتظار داریم . می توانیم از نمونه های آماده استفاده کنیم و یا خودمان یک نمونه بسیار محکم و عالی بسازیم. در دوره آموزش ساخت کوادکوپتر همه این موارد به صورت کامل شرح داده شده است .

هزینه ساخت کوادکوپتر - ایرفریم

8 – سایر بخش هایی که می توان به کوادکوپتر اضافه کرد

بسته به انتظاری که از کوادکوپتر داریم می توانیم بخش هایی به آن اضافه کنیم و آن را حرفه ای تر کنیم . به عنوان مثال می توانیم با یک فلایت که از GPS پشتیبانی می کند قابلیت خلبان خودکار و فرود خودکار را به کوادکوپتر اضافه کنیم . همچنین می توانیم دوربین و سیستم تصویر برداری به کوادکوپتر اضافه کنیم . می توانیم یک گیمبال به کواد اضافه کنیم تا فیلم برداری نرم و ا کیفیتی داشته باشیم ، می توانیم تلمتری و سیستم های سمپاش و آب پاش و … را به کواد روتور اضافه کنیم .

آموزش صفر تا صد ساخت کوادکوپتر

در نگاه اول شاید ساخت یک کوادکوپتر ساده به نظر برسد ولی وقتی شروع به ساخت می کنیم سوال ها و ابهامات زیادی برای ما پیش می آید ، ساده ترین موضوع ها بسیار دشوار و سخت می شوند و یک انتخاب اشتبا و یا یک تست ناموفق می تواند خرج زیادی را روی دست ما بگذارد .

همه قطعات که در بالا اشاره کردیم باید با همدیگر همخوانی داشته باشد و به نکات ریز زیادی توجه کنیم تا یک نتیجه خوبی بگیریم . موتور و اسپید و باتری از نظر ولتاژ و زمان پرواز و وزن کلی کواد باید حساب شود . اندازه فریم و تراست موتور و سایز موتور ها باید در یک استاندارد باشد و فلایت مورد نظر باید نیاز های ما را برآورده کند .

در صورتی که میخواهید یک کوادکوپتر درست کنید و نیاز به یک پشتیبانی و آموزش صفر تا صد کوادکوپتر دارید دوره آموزش ساخت کوادکوپتر حرفه ای به زبان ساده را تهیه کنید تا بدون دغدغه و نگرانی بتوانید حرفه ای ترین ربات های پرنده را بسازید . تهیه این دوره قطعا هزینه را برای شما بسیار کاهش می دهد چون علاوه بر اموزش نمونه های تجاری فلایت کنترل ، رادیو کنترل ، فریم و … همه آنها را به صورت اختصاصی نیز آموزش داده ایم که هزینه را برای شما بسیار پایین می آورند . در زیر کوادی را مشاهده می کنید که اکثر بخش های آن توسط ما طراحی شده اند .

هزینه ساخت کواد کوپتر

یکی از سوالات مهم و تعیین کننده شیوه ساخت کوادکوپتر هزینه لازم برای ساخت آن است . سوال خیلی از کاربران این است هزینه ساخت کواد کوپتر چقدر است ؟

هزینه لازم برای ساخت یک کواد کوپتر  به جنس قطعات انتخاب شده ،  وزنی که کوادکوپتر می تواند بلند کند ، زمان پرواز کوادکوپتر و امکانات جانبی مانند دوربین ، گیمبال و … بستگی دارد . همچنین تجربه شما بسیار مهم است چون شاید یک نفر کوادکوپتری با قیمت پایین بسازد که پرواز و قابلیت های آن خیلی بهتر از شخصی باشد که آن را با هزینه بالایی ساخته است . کانفیگ و تنظیمات نرم افزاری و انتخاب قطعات بهینه هم بسیار مهم است . در حالت کلی نمی تواند یک رقم خاص رو در نظر گرفت چون قیمت قطعه ها روز به روز در حال تغییر است .

در صورتی که هزنیه تمام شده برای کوادکوپتر برای شما مهم است پیشنهاد می کنم از نمونه های تجاری فلایت و رادیو و … استفاده نکنید و خودتان آن ها را بسازد تا هزینه بسیار کاهش پیدا کند . به عنوان مثال یک رایو کنترل فلای اسکای 6 کاناله در حدود یک ملیون و 700 هزار تومان است که برد کاری آن 500 متر است ولی ما می توانیم رادیو کنترلی 10 کاناله را با قیمتی حدود 400 هزار تومان بسازیم که برد آن 2500 متر باشد . این تفاوت قیمت خیلی زیاد است و اگر همه بخش ها را خودتان بسازید هزینه تمام شده بسیار بسیار پایین می آید .

کاربرد های کوادکوپتر 

آموزش ساخت کوادکوپتر - ربات سمپاش

کاربرد کوادکوپتر ها روز به روز در حال گسترش است و برای مقاصد مختلفی می توان از کوادکوپتر استفاده نمود . در حال کلی برای موارد زی می توانیم ز کوادکوپتر ها استفاده کنیم .

 1. صنعت هواپیمایی
 2. امداد و نجات
 3. عکاسی و فیلم برداری هوایی
 4. استفاده از کوادکوپتر در معادن
 5. حمل بار با کوادکوپتر
 6. کوادکوپتر های تفریحی
 7. پایش خطوط گاز و برق
 8. سمپاشی مزارع
 9. نقشه برداری هوایی
 10. حراست و نگهبانی

سخن پایانی

ساخت یک ربات پرنده بسیار لذت بخش است ، هرچند می توان نمونه های آماده را تهیه کرد ولی اینکه خودمان بسازیم حس دیگری دارد ، درست مانند بچه ای است که خودمان آن را بزرگ کرده ایم . آینده از آن تکنولوژی است و سیستم های پرنده ، اینترنت اشیا ، ارزهای دیجیتال و … بخش های انکار ناپذیر آینده خواهند بود . با امید موفقیت و پیروزی برای شما کاربران عزیر سرزمین الکترونیک

سوالات متداول و پرتکرار در باره این مطلب
کوادکوپتر چگونه کار می کند ؟

هر کوادکوپتر از 4 موتور تشکیل شده است که روی محور به صورت ایکس X و یا + سوار می شود و باتری و فلایت کنترل در مرکز قرار می گیرد و موتور ها روی گوشه محور ها سوار می شوند و اسپید کنترل در مرکز محور ها قرار می گیرد به شکلی که وزن در 4 محور به صورت یکسان توزیع گردد .

کوادکوپتر چیست و چه تفاوت با مولتی روتور دارد ؟

کوادکوپتر Quadcopter از دو واژه کواد (یعنی چهار) و کوپتر (اصطلاحا پرنده) تشکیل شده است . کوادکوپتر به معنی ربات پرنده چهار موتوری است . اما مولتی روتور Multirotor واژه جامع تری است و همه ربات های پرنده که بیش از یک موتور دارند را شامل می شود .

هزینه ساخت کواد کوپتر چقدر است ؟

هزینه لازم برای ساخت یک کواد کوپتر  به جنس قطعات انتخاب شده ،  وزنی که کوادکوپتر می تواند بلند کند ، زمان پرواز کوادکوپتر و امکانات جانبی مانند دوربین ، گیمبال و ... بستگی دارد . همچنین تجربه شما بسیار مهم است چون شاید یک نفر کوادکوپتری با قیمت پایین بسازد که پرواز و قابلیت های آن خیلی بهتر از شخصی باشد که آن را با هزینه بالایی ساخته است . کانفیگ و تنظیمات نرم افزاری و انتخاب قطعات بهینه هم بسیار مهم است . در حالت کلی نمی تواند یک رقم خاص رو در نظر گرفت چون قیمت قطعه ها روز به روز در حال تغییر است .

کاربرد های کوادکوپتر چی هستند؟

صنعت هواپیمایی ، امداد و نجات ، عکاسی و فیلم برداری هوایی ، استفاده از کوادکوپتر در معادن ، حمل بار با کوادکوپتر ، کوادکوپتر های تفریحی، پایش خطوط گاز و برق ، سمپاشی مزارع ، نقشه برداری هوایی ،حراست و نگهبانی

برای این مطلب 217 دیدگاه ثبت شده است

.

سلام جناب خسته نباشید
موتور براشلس EMAX CF2822 Outrunner Brushless Motor این موتور با همچین باتری روشن میشه (باتری لیتیوم پلیمر 3سل Gens Ace 5500- 25c

پاسخ [کامران محمودزاده] : سلام
بله میتوانید استفاده کنید.

پاسخ
1400/10/08
امیر

سلام . در پهپاد هایی نظامی و پیشرفته تصویری که پخش میشه رو می‌شود روی مانیتور کامپیوتر یا تلوزیون تماشا کرد و با کیبورد و… پرنده رو هدایت کرد ‌.
در اکتاکوپتر های سنگین با هزینه ساخت بالا میشه چنین امکاناتی رو داشت؟؟ چون معمولا تصویر روی موبایل و کنترل با رادیو کنترل انجام میشه

پاسخ [کامران محمودزاده] : با سلام بله همه این موارد قابل پیاده هست

پاسخ
1400/08/21
امیر دوستکامی

سلام
توی اکسترکت ارور میده ممکنه بررسی بفرمایید؟

پاسخ
1398/06/23
رضا محمدی بدون امتیاز

سلام مهندس این دوره هزینه ی ساخت کواد چقدر درمیاد؟

پاسخ [کامران محمودزاده] : سلام قبلا با 500 هزار درست میشد الان باید چک کنید ببینید هزینه ها چقدر شده

پاسخ
1398/02/22
سید محمد صادق جلال زاده بدون امتیاز

سلام استاد
ببخشید داستان این rc چیه؟اکثر سایتهایی که تو دامنشون rc دارن تو حوزه کوارد و اسکوتر و ماشین برقی و … هستند.rc مخفف چیزیه؟
و این سایت ها رو معرفی کردید در ویدیو یا چیز دیگه ای هم بوده؟
**
یدونه هم گفتید rcway که پیداش نکردم.میشه اینجا بنویسید؟

پاسخ [کامران محمودزاده] : سلام مخفف Remote Control هستند

پاسخ
1398/01/20
مهدی فرمان ارا بدون امتیاز

سلام بر اقای محمودزاده من امروز موفق شدم ثبت نام کنم.
میخواستم بدونم کی دوره فعال میشه؟
وقضیه ی ارسال پستی چیه؟

پاسخ [کامران محمودزاده] : سلام جناب فرمان ارا در تیکت پشتیبانی جواب دادم

پاسخ
1396/05/29
عادل بدون امتیاز

با سلام
چندتا سوال:
با این دوره میتونم کوادروتور بسازم که از الکترونیکم چیزی بلد نیستم.
و اینکه هزینه ساخت این کوادروتور با این آموزش تقریبا چقدر میشه.

پاسخ [کامران محمودزاده] : سلام تا جایی که امکان داشته مبتدیانه و با زبان ساده بیان شده ولی قطعا باد از الکترونیک یک چیز هایی مثل لحسم کاری و .. بلد باشی ، 500 تا 1میلیون

پاسخ
1395/10/09
بهنام هاشم بیگی بدون امتیاز

مهندس این باتری خوبه؟
https://www.merqc.com/products/view/5508/%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C_LI_PO_11.1v_5000mA_40C

پاسخ [کامران محمودزاده] : سلام چون برند و ... معلوم نیست پیشنهاد نمیدم اینو

پاسخ
1395/09/23
سرور بدون امتیاز

با سلام ضمن عرض خسته نباشید :
جنابت من میخواستم این آموزشو خریداری کنم اما کمی گیج شدم در مورد دوره ها و هزنیه که اگه امکانش هست با جواب دادن ب سوالاتم روشنترم کنید که استفاده کنم:
1) کل دوره 22 جلسه اس با 99 تومن میتونم 22 جلسه رو دریافت کنم ؟
2)پشتیبانی چطوریه و چ شرایطی داره؟
3) و اینکه آموزش از صفر شروع میشه ؟ چون بنده کارشناسی نرم افزار میخونم و مبانی الکترونیک رو با 12 پاس کردم 🙂 تا حالام از هیچ نرم افزاری که ب الکترونیک ربط داشته باشه کار نکردم ولی علاقمندم که دست پر باشم – اگه جوابتون دلگرمم کنه با کمال میل خریدارم 🙂

پاسخ [کامران محمودزاده] : سلام خدمت شما :

1 - بله درست هست
2 - در تلگرام و تالار مخصوص بخث میشه و یا من یا همکارانمان جواب می دهند
3 - بله درست هست

پاسخ
1395/08/22
وحید پیروز بدون امتیاز

سلام
میشه لیست برنامه های مورد نیاز برای باز کردن فایل های کواد رو بفرمایید

پاسخ [کامران محمودزاده] : با سلام نرم افزار های زیر را روی سیستم نصب کنید
https://wle.ir/5476/
https://wle.ir/7761/

پاسخ
1395/07/19
یاسان بدون امتیاز

سلام من قصد خرید این آموزش رو دارم،در نظر دارم یه کودروتور برای پروژه کارشناسی بسازم،خودم دانشجوی الکترونیک هستم،سوالم اینه که ایا در مدت3یا4 ماه میتونم هم آموزش ببینم وهم ساخت رو به پایان برسونم؟

پاسخ [کامران محمودزاده] : با سلام شما در مدت 2 ماه می توانید هم ببینید و هم بسازید

موفق باشید

پاسخ
1395/07/16
reza بدون امتیاز

سلام. من دوره را خریداری کرده ام میخواستم در صورت امکان تمام دوره را بصورت DVD دریافت کنم.
ممنون میشوم اگر راهنمایی کنید.
با تشکر

پاسخ [کامران محمودزاده] : سلام لطفا با ایمیل بهم اطلاع دهید

پاسخ
1395/06/12
سعید صالحی بدون امتیاز

سلام خسته نباشد
میشه یک تکه از فیلم امورشی رو به صورت رایگان قرار بدید تا ببینیم ارزش خرید رو داره یا نه اخه هزینش خیلی بالاست

با تشکر ازسایت خوبتون
.
.
.
.
شاد و سلامت باشد

پاسخ [کامران محمودزاده] : با سلام متاسفانه فعلا وقت نیست تا دمویی قرار دهیم ولی مطمئنن اگر خرید کنید با خودتون میگین چقدر هزینه پایین هست واسه این مطالب

پاسخ
1395/06/09
tina.bt بدون امتیاز

با سلام من هزینه دوره پرداخت کردم ولی فیلم ها برایم باز نمیشد

پاسخ [کامران محمودزاده] : با سلام دووره شما فعال می باشد لطفا بفرماییید مشکل دقیق شما چیست

پاسخ
1395/06/01
احسان نازی بدون امتیاز

با عرض سلام و خسته نباشید.
من میخواستم این آموزش رو بخرم. ولی همونطور خودتون میدونید خریدن و پیدا کردن این وسایل یعنی دقیقا همون مدل خودش کلی مشکل و گرون هستش. میتونید لیست قطعات لازم با اسم و مدل رو بزارید؟البته من میخواستم بهتون پیشنهاد بدم قسمت اول رو رایگان بزارین تا با قطعات اشنا بشیم بعد بخریم. ولی خب اینم خوبه.

پاسخ [کامران محمودزاده] : با سلام در طی اموزش ها بصورت کامل بیان میشه قطعاتو از چه جاهایی تهیه کنید

پاسخ [احسان] : میتونید بگید کل پروژه چقد میشه؟؟
یعنی قیمت کل قطعات لازم چقدر میشه

پاسخ [کامران محمودزاده] : با سلام حدود 500 تا 1.200 میشه

پاسخ
1395/05/19
سروش سیه چهره بدون امتیاز

سلام ..ببخشید.من آموزش کامل رو خریداری کردم ولی وقتی لینک 2 رو میزنم لینک 1 رو برام باز میکنه

پاسخ [کامران محمودزاده] : سلام دقیقا متوجه نشدم میشه بیشتر توضیح بدید

پاسخ
1395/04/11
محمد غفاری پور بدون امتیاز

فایل فیلم رو دانلود کردم ولی مشکل داره و اجرا نمیشه-….لطفا رسیدگی کنین

پاسخ [کامران محمودزاده] : سلام چه مشکلی داره > میشه اسکرین شات بگیرید؟

پاسخ
1395/04/11
محسن قاسمی بدون امتیاز

با سلام وخسته نباشید میخواستم بدونم 99هزار تومان بابت تمام دوره میشه وهر سه سطح متوسط وحرفه ای وپیشرفته رو شامل میشه یا اینکه باید به صورت جدا برای هرکدام واریز کرد؟واگر الان ثبت نام نمایم میتوانم تمامی موضوعات دوره ی قبل را استفاده نمایم یا اینکه مطالب این دوره از دوره قبل فرق دارد؟هزینه ی تمام شده برای ساخت این کواد چقدر است با تشکر

پاسخ [کامران محمودزاده] : با سلام این هزینه برای دسترسی به همه سطح و همه مطالب هست و همان دوره قبل است که دسته بندی و مرتب شده است

پاسخ
1395/04/05
علی مهدی بدون امتیاز

اموزش ها اینترنتی برگذار میشه؟

پاسخ [کامران محمودزاده] : بصورت فیلم در سایت قرار میگیره

پاسخ
1395/03/28
سجاد انصاری بدون امتیاز

سلام اقای مهندس من هزینه دوره ساخت کوادکوپتر روپرداختم ولی الان نمی تونم فیلم جلسه هارو دانلود کنم ولی قبلا می تونستم وتا جلسه 4دانلود کردم لطفا راهنمایی کنید چه کار کنم

پاسخ [کامران محمودزاده] : لطفا از طریق ایمیل بهم اطلاع بده تا بررسی کنیم

پاسخ
1395/03/25
کمیل کمیل بدون امتیاز

سلام در پی دی اف جلسه اول ذکر شده که می توان بورد مولتی وی رو ساخت انشالله می توانید که اموزش ساخت مولتی وی رو بزارید چون برد مولتی وی خیلی گرون هست پکیچ کامل 279 تومان هست لطفا اموزش ساختیش رو بزاید

پاسخ [کامران محمودزاده] : با سلام ، قطعا آموزش برد مولتی وی در سایت قرار خواهد گرفت

پاسخ
1395/03/06
عباس دارخوینی بدون امتیاز

سلام مهندس این پروژه رو خریدم (راه اندازی موتور براشلس با AVR – دانلود سورس کد بسکام + شبیه ساز پروتیوس+شماتیک)فایل پروتیوس خرابه شماتیک خرابه سورس هم که ….لطفا به ایمیل کنید برام ممنون

پاسخ [کامران محمودزاده] : لطفا با پروتیوس 8 به بالا اون رو باز کنید

پاسخ
1395/02/29
نظام حسینی بدون امتیاز

سلام و عرض ادب
لطفا هزینه و نحوه ی پرداخت و نیز چگونگی دریافت فایلهای یکدوره کامل را اعلام بفرمایید

پاسخ [کامران محمودزاده] : هزینه در صفحه ثبت نام درج شده است ، بعداز پرداخت بلا فاصله دسترسی شما به مطالب ازاد می شود

پاسخ
1395/02/22
m.arabpur بدون امتیاز

سلام
من هیچ اطلاعی از مدارها و همچنین از برنامه های کاربردی جهت باز کردن فایل های پیوست شده را ندارم. لطفا فهرستی از برنامه های مورد نیاز جهت دانلود یا تهیه ارسال نمایید تا با کمک آنها بتوانم نقشه ها مخصوصا نقشه های مدار جهت ساخت pcb را باز کنم.
ممنون

پاسخ [کامران محمودزاده] : با سلام برنامه ها را با پروتئوس و اردوینو باز کنید

پاسخ
1395/02/05
جواد بدون امتیاز

سلام، الان هم میشه آموزش ها رو خریداری کرد؟ مثلا آموزش ساخت حرفه ای کوادراتور چقدر هزینه اش میشه؟ ممنون

پاسخ [کامران محمودزاده] : با سلام بله میشود ، الان 99 هزار تا اخر ماه

پاسخ
1395/01/03
محمدحسین جعفری بدون امتیاز

با سلام و احترام.
لطفا من را با این نام کاربری در انجمن تخصصی ربات پرنده عضو کنید با تشکر
Jafari11871

پاسخ [کامران محمودزاده] : با سلام لطفا از انجمن جدید استفاده کنید

پاسخ
1394/12/12
محمد بدون امتیاز

سلام. وقتی روی لینک ثبت نام کلیک میکنم یک لحظه میره توی صفحه ثبت نام بعد بلافاصله میپره بیرون و مینویس page not found
چطور ثبت نام کنم؟

پاسخ [کامران محمودزاده] : سلام لطفا چند تا عکس از مشکل بگیر و برام ایمیل کن
wle1036@gmail.com

پاسخ
1394/11/28
mansour بدون امتیاز

سلام خواستم بپرسم دوره کوادروتور تماما بصورت تصویری هست؟
چه سطح علمی باید داشته باشیم؟
چقدر دوره طول خواهد کشید

پاسخ [کامران محمودزاده] : سلام ، بله بصورت فیلم ، همراه با فایل و کد های لازم هست

پاسخ
1394/09/22
sarayar بدون امتیاز

سلام ببخشید من ثبت نام کردم ولی فیلم ها رو که دانلود می کنم پخش نمی شه و همچنین لیست قطعات رو هم که دانلود کردم حروف دیگه ای اومد لطفا راهنمایی کنید

پاسخ [کامران محمودزاده] : احتمالا مشکل از سیستم شما هیت برای فبلم ها از km player استفاده کنید

پاسخ
1394/09/03
emran بدون امتیاز

سلام از زحماتتون متشکرم

پاسخ
1394/08/30
محمدرضا گیلانی بدون امتیاز

سلام
ممنون از وب سایت شما
من میخواهم درباره کنترل کوادروتور به صورت تئوری طلاعات کسب کنم برای پایان نامه احتیاج دارم ایا شما میتوانید به بنده کمک کنید یا اینکه سایت به بنده معرفی کنید که من بتوانم کوادروتوری که ساختم به پرواز در بیاورم و در جهت مودی هم قابل کنترل باشه
ممنون میشم از راهنمای شما

پاسخ [کامران محمودزاده] : سلام ، مطالب بصورت عملی و هم تئوری هستند ولی فعلا درباره برنامه نویسی فلایت کنترل اموزش ارائه ندادیم

پاسخ
1394/08/26
علی نصیری بدون امتیاز

سلام ببخشید من میخاستم ثبت نام کنم یه سوال داشتم. ماژول استفاده شده در رادیو کنترل اسمش چیه که انقدر بردش زیاده.یه سوال دیگه شهریه تو کل اموزش چقد میشه؟لطفا جوبم رو بدید باید سریع ثبت نام کنم تا یاد بگیرم و پروژه رو پیش استاد ببرم.ممنون

پاسخ [کامران محمودزاده] : سلام برای سوال اول nrf24l01 T شهریه ثابته و تغییر نمی کنه

پاسخ
1394/08/14
جعفر رضائی بدون امتیاز

با سلام
من در این دوره ثبت نام کردم ولی چون سرعت نتم خیلی کم هست امکان دانلود نیست .امکانش هست اموزش جلسات قبلی رو برام در dvd بفرستین ؟

پاسخ [کامران محمودزاده] : لطفا برام ایمیل بزنید

پاسخ
1394/08/14
amgaml6334@au.com بدون امتیاز

سلام
من در دوره اموزش ربات پرنده شرکت کردم وقتی می خواهم اموزش هارو دانلود کنم می نویسه این مطلب متعلق است به دوره اموزشی کواد کوپتر

پاسخ [کامران محمودزاده] : سلام ، هیچ یک از تراکنش های شما موفق نبوده و هیچ پرداختی صورت نگرفته است ، در صورتی که هزینه ای هم کم شده بعداز 48 ساعت به حساب شما بازگشت داده خواهد شد

پاسخ
1394/08/11
صادق خزاعلی بدون امتیاز

سلام لینک دانلود خراب ارور 404 میده خواهش میکنم رسیدگی کنید

پاسخ [کامران محمودزاده] : لینک ها چک شدند ، سالم و بدونن مشکل هستند

پاسخ
1394/07/28
yemim بدون امتیاز

سلام استاد
الا چه طوری جلسه بعد رو ببینم؟
میشه یه راهنماییم کنید؟

پاسخ [کامران محمودزاده] : سلام از بخش موضوعات دوره های مجازی رو انتخاب کنید

پاسخ
1394/06/13
بهروز حسن مهریزی بدون امتیاز

سلام خسته نباشید خدا قوت
مهندس من ثبت نام کردم امکانش هست این جلسات بصورت DVDبگیرم؟

پاسخ [کامران محمودزاده] : سلام بله ، اگر لازم دارید در dvd براتون ارسال می کنم

پاسخ
1394/06/08
مهدی عاملی بدون امتیاز

واقعا عالی بود

پاسخ
1394/06/03
mohamadamir بدون امتیاز

با سلام

من یه سوالی درباره ی تهیه ی قطعات داشتم حالا این قطعاتی که تو جلسه ی اول توضیح داده شده رو از کدوم فروشگاه اینترنتی بگیرم؟

یاحق

پاسخ [کامران محمودزاده] : همه قطعات تو فروشگاه خودمون موجود هست
http://shop.wle.ir/

پاسخ
1394/06/01
مسعود بدون امتیاز

با سلام
آیا کلاس حضوری وعملی برای ساخت کواد دارید؟

پاسخ [کامران محمودزاده] : خیر فعلا فقط مجازیه

پاسخ
1394/05/31
Areian بدون امتیاز

سلام یکی از بهترین سایت ها در مورد علم رباتیک هست ولی یکم قیمت ها بالا هستند من خودم پروژه پایان نامم ساخت کواد کوپتر هست به خاطر کمبود امکانات نمیتونم ثبت نام کنم
باتشکر از اعضای گروه

پاسخ [کامران محمودزاده] : ممنونم دوست عزیز ، موفق باشید، بهتره همه جوانب در نظر گرفته بشن

پاسخ
1394/05/22
علیرضا حیدریان بدون امتیاز

شما خیلی خوبین خیییییییلی
اگر ممکنه یه خورده قیمتهارو بیارید پایین

پاسخ
1394/05/16
mahdi بدون امتیاز

با سلام و خسته نباشید
من می خوام کوادکوپتری بسازم که به جای روتور از داکت فن استفاده بشه .آیا برنامه های ارائه شده در این آموزش اون رو هم پوشش میده؟
و در مورد مدل سازی کوادکوپتر و بدست آوردن ماتریس های فضای حالت برای طراحی کنترلر مطالبی ارائه میشه؟
اگر پاسخ رو ایمیل هم بزنید بسیار ممنون میشم.

پاسخ [کامران محمودزاده] : بله به راحتی می تونی بجای موتور و لخ از داکت فن استفاده کنی ، مورد بعدی فعلا نه

پاسخ
1394/05/13
غفوز بدون امتیاز

سلام آقا کامران اگه بخوایم کواد یک ساعت پرواز کنه چه نوع موتور و باتری میخواد

پاسخ [کامران] : یکم سخته بخواد 1 ساعت پرواز کنه ، باید باتری قوی و موتور کم مصرف وصل کنیم ه وزن باتری باعث گرم شدن موتور ها و کاهش زمان پرواز میشه ،

پاسخ
1394/04/17
mahnaz بدون امتیاز

سلام وقتتون بخیر من ب تازگی فارغ التحصیل شدم ورشتم الکترونیک بود ولی متاسفانه هیچ چیزی یاد نگرفتیم
به این موضوع علاقه دارم ولی سوالی ذهن منو درگیر کرده ایا این ساخت و یاد گیریش مفیده واین که برای فردی مث من ک هیچ چیزی از برنامه نویسی واین مطالب نمیدونه مناسب یا نه واین ک برای ثبتنام دیر نشده ؟؟؟

پاسخ [کامران] : سلام مطالب جوری ارائه می شود که افراد مبتدی هم به راحتی آن را فرا بگیرند و در انتهای دوره خودشان یک ربات پرنده تهیه کنند ، بنظر بنده مفید خواهد بود ولی به شما اطمینان میدم اگر راضی نبودید و احساس کردید مفید نیست برایتان، همه وجه شما به حسابتان برگشت داده خواهد شد ،
موفق باشید

پاسخ
1394/04/14
حسن محمدی بدون امتیاز

سلام من نمیدونم چرا عضویت ویژه منو فعال نمیکنین جلسه ها هم که دیر به دیر میذارین خواهشی که داشتم اینه چون با پروتئوس مشکل دارم لطفا فایل پی سی بی پروژه ها رو با فرمت پی دی اف بزارین که کارمون راحت باشه

پاسخ [کامران] : سلام عضویتتون که فعاله ، اوکی نقشه هارو ازین پس با pdf هم قرار میدم

پاسخ
1394/04/01
robot12 بدون امتیاز

برای جلسه های آخر آموزش مینی کواد هم باشه خیلی عالی میشه

پاسخ [کامران] : وقت بشه اونم میذاریم اتفاقا ساده و کم هزینه تره

پاسخ
1394/03/23
IRANAROBAT بدون امتیاز

از همین فلایت کنترلی که اموزش میدید میتونیم استفاده کنیم؟
اگر ممکنه یکم اهنمایی کنید چون من بعد ساخت این کواد تصمیم دارم با این موتورها هم درست کنم

پاسخ [کامران] : بله میشه و مشکلی نداره . الان تو این فکرم که اموزش مینی کواد هم اضافه کنم

پاسخ [IRANAROBAT] : فکر کنم خرجش خیلی کمتر بشه.
الان یک جفت موتورش 12500 تومن هست.اما ارزون ترین موتور اون کواد یک عدد 37500 تومن هست

پاسخ [کامران] : متوجه منظورتون نشدم میشه بیشتر توضیح بدید

پاسخ
1394/03/18
IRANAROBAT بدون امتیاز

سلام
من اگر بخوام یک کواد با موتور های زیر درست کنم:
آیا نیاز به اسپید کنترل هست؟اگر اره چه نوع اسپید کنترلی؟
از همین فلایت کنترلی که اموزش میدید میتونم استفاده کنم؟

پاسخ [کامران] : خیر به اسپید میاز نیست با درایور های موتور دی سی راه اندازی میشن . مثل کواد دیکس فقط اسپیداش فرق دارن

پاسخ
1394/03/17
robot12 بدون امتیاز

سلام
در pdf قطعات نوشتید پروگرامر آردوینو مینی ch340 آیا منظور از مینی، همان nano میباشد؟
با تشکر

پاسخ [کامران] : پروگرامر اروینو یک مبدل یو اس بی به سریال می باشد که پایه dtr داره . حالا هر مدلی باشه زیاد فرق نمی کنه

پاسخ
1394/03/15
بابک شاهمحمدی بدون امتیاز

سلام و خسته نباشین به ادمین عزیز.
من چند روز پیش که وارد سایتتون شدم دیدم که یه دوره ی آموزشی کوادکوپتر همراه با تخفیف گذاشته بودین.امروز که اومدم از تخفیف استفاده کنم که دیدم زمانش تموم شده.با توجه به اینکه هزینه ی معمولیش برام سنگینه ازتون خواهش میکنم دوره ی تخفیف رو تمدید کنید.اگه امکانش هست جوابمو بدین با تشکر…

پاسخ
1394/03/11
IRANAROBAT بدون امتیاز

سلام
بجای موتور :
XA-2212
میشه از موتور:
موتور براشلس EMAX CF2822
استفاده کرد؟
چون اون موتوری که معرفی کردید من سرچ زدم پیدا نکردم که بخرم.
یک نمونه پیدا کردم با اسپید کنترل 99500 تومان.اما اگر این قیمت باشه هزینه موتور و اسپید تنها 400 هزار تومان میشه که فکر نکنم با 550 تومن بشه تمامش کرد

پاسخ [کامران] : بله از همون استفاده کنید

پاسخ
1394/03/10
احسان قرایی بدون امتیاز

سلام آقا کامران ایمیل شما رو خوندم . احتیاجی به برگردوندن وجه نیست مطالب سایتتون مفید هستن و من میخوام در عوض از دوره ها و خدمات سایت خودتون استفاده کنم.
لطفا به جای مبلغ تخفیف دوره آردوینو را برای من فعال کنید و به جای باقی مبلغ اکانت طلایی من رو یک ماهه دیگه
هم تمدید کنید اینطوری دیگه حسابی باقی نمی مونه.

پاسخ [کامران] : با تشکر
دوره اردوینو و یک حساب vip برای شما فعال گردید

پاسخ
1394/03/05
robot12 بدون امتیاز

سلم
امکان داره لینک فروشگاه اینترنتی این قطعات رو بگذارید

پاسخ [کامران] : انشالله به زودی لینک خرید قطعات رو میذارم

پاسخ
1394/02/26
sahar بدون امتیاز

سلام استاد
تو آموزش ها تون کار با جی پی اس و دوربین رو هم آموزش میدید؟ ( اگه اشتباه نکنم تو نظراتی که می خوندم گفته بودید اگه استقبال بشه. به نظر بنده همه دوست دارن با این مبلغی که پرداخت می کنن کار با جی پی اس و دوربین رو هم آموزش بدین)
لطفا پاسخ بدین. چون منم خیلی مشتاقم ثبت نام کنم.

پاسخ [کامران] : انشالله اموزش اون ها رو هم در سایت قرار خواهیم داد

پاسخ
1394/02/24
محسن عباسی بدون امتیاز

سلام این لینک ویدئو یک پهباد که جالبه زومیت گذاشته که قابلیت تعقیب و همچنین فیلم برداری داره
https://www.zoomit.ir/articles/gadget/20443-lily-drone-air-fly-automatically
سوال من این آیا موتور براشلس و باطری های کواد در مقابل باران یا آب مقاوم هستند
سوال دومم این که توی ویدئو که خود شما تو سایت گذاشته بودید موتور براشلس خیلی صدا داشت آیا موتور براشلسی هست که حداقل صداش کم باشه برای کاربردهایی مثل تعقیب؟
با تشکر

پاسخ [کامران] : یه سری از موتور ها در مقابل اب مقاوم هستند باطری هم میشه عایق کرد ، صدا بخاطر ملخ هست ، ملخ کوچکتر یا KV کمتر صداش کمتره

پاسخ
1394/02/23
امیرحسین مختارپور بدون امتیاز

سلام شما فرمودید 20 تا 30 دقیقا کلر میکند؟!؟؟ چجوری میشه بیشترش کرد؟؟؟

پاسخ [کامران] : با تهیه موتور کم مصرف و باتری پر قدرت می شه زمان رو افزایش داد

پاسخ
1394/02/23
مصیب محکم خواه بدون امتیاز

سلام مهندس
من پروگرامر هاتل دارم ایا نیازی به تهیه پروگرامر اردوینو نیز هست ؟
ضمنا قطعات و مدل انها کامل بیان شده ایا قبل از خرید نیازی به هماهنگی با شما داره ؟

پاسخ [کامران] : بله یک پروگرامر اردوینو هم تهیه کنید به ان هم نیاز پیدا خواهیم کرد ، لیست قطعات هم می تونید خریداری کنید

پاسخ
1394/02/22
محسن عباسی بدون امتیاز

سلام لطفا اگر امکانش هست یک لیستی بر حسب تحمل وزن و سرعت و مدت زمان حرکت هم بگذارید مثلا این کواد به خواهد یک اجسامی با وزن بیش تری را حمل کند از چه نوع موتور براشلس با چه قدرت و سرعتی باید استفاده کرد و یا چه نوع باطری چه میزان زمان کواد را می تواند در حرکت نگه دارد و یا باطری کدوم موتور را می تواند راه اندازی کند و برای آن مناسب است

و اگر موارد دیگری هم تاثیر گذار هستند به این لیست اضافه کنید.

با تشکر

پاسخ [کامران] : سلام پیشنهاد خوبیه ، بعداز این جلسه که قرار خواهم داد ، 3 یا 4 لیست قطعه با قیمت ها و توانایی های انها را پیشنهاد خواهیم .

پاسخ
1394/02/21
amir metanat بدون امتیاز

با سلام .اگر امکان داره یه نگاهی به این لینک زیر بندازید ببینید کدام یک از اقلام بدرده کاره ما میخوره و نظر خوتون را اعلام کنید ممنون مهندس جان.:)
*****

پاسخ [کامران] : به نظر من تنها گزینه 3 مناسبه (البته در صورتی که کار نکرده باشند ) .

پاسخ
1394/02/21
mhmd بدون امتیاز

ممنون مهندس
شرمنده من چون تو وایبر نیستم اطلاع نداشتم
خدا قوت
یا علی

پاسخ [کامران] : در خدمتم ، شمارتو از طریق فرم ارسال کن تا به گروه اضافه بشی

پاسخ
1394/02/21
مصیب محکم خواه بدون امتیاز

با سلام خدمت استاد و هم کلاسی ها
جناب مهندس من مایلم بعد از ساخت کواد بر روی ان دوربین هم نصب کنم
آیا با قطعات معرفی شده توسط شما این امکان هست یا باید موتور قوی تری خریداری کنم ؟

پاسخ [کامران] : همین موتورا میتونن تا 2 3 کیلو بار حمل کنند . دوربین وزنی نداره و به راحتی می تونی روش دوربین هم نصب کنی

پاسخ
1394/02/21
محمدامین صراف زاده بدون امتیاز

سلام ممنون که امکان آموزش غیر حضوری با هزینه پایین فراهم کردید. تو لیست قطعات به میکرو mega328 اشاره کردید همچنین پروگرمر آردوینو، من از قبل پروگرمر معمولی و MEGA32 دارم نمیشه به جای اونا از اینا استفاده کنم؟

پاسخ [کامران] : نه متاسفانه . مگا328 به اندازه مگا 32 حافظه داره ولی 328 شش pwm داره و کوچیکه و سرعتشم بالاست

پاسخ
1394/02/20
mhmd بدون امتیاز

سلام مهندس
خسته نباشی
من چند بار براتون پیغام گذاشتم که جلسه ها از کی شروع میشه ولی نه تایید میکنید نه جواب میدین
الان 3 روز از زمانی که قرار بود جلسه دوم تشکیل بشه گذشته
خواهش میکنم اگر مشغله کاریتون زیاده حداقل تو سایت بگین که یک هفته جلسه دوم به تعویق افتاده نه اینکه مارو منتظر بذارین و جواب هم ندید
ممنون

پاسخ [کامران] : سلام دوست گرامی ، بابت تاخیر ازتون عذر میخوام ولی من تو گروه وایبری که تشکیل دادم همیشه اطلاع رسانی می کنم . و این تاخیر هم برای افزایش کیفیت دوره بود انشالله 5 شنبه یا 4 شنبه در سایت قرار میگیرد . و ازین پس بصورت مرتبا هر 5 شنبه دوره ها به سایت اضافه میشه

پاسخ
1394/02/20
محمد بدون امتیاز

سلام
در ساخت این کوادروتور از میکرو هم استفاده میشه؟اگر استفاده میشه چ نوع میکرویی؟
کاش لیست قعطات رو بصورت جدا از اموزش قرار میدادین.

پاسخ [کامران] : بله از میکرو کنترل اتمگا 328 و 168 استفاده میشه ، لیست قطعات هم در سایت قرار گرفته است

پاسخ
1394/02/19
امیر شاهوردی بدون امتیاز

سلام به آقای کامران و بچه های کلاس

من قطعاتی رو که تو جلسه اول پیشنهاد داده بودن رو تو بعضی سایت ها پیدا کردم و قیمت ها رو جمع زدم البته با فریم آماده (80 هزار تومان) که جمعا چیزی حدود 1 تومن در اومد.

اما تو اطلاعیه گفته بودین 550 هزار تومن هزینه ساخت کل کواد میشه میخواستم اون قطعات رو هم لطف کنین لیستش رو بذارین

ممنون از زحمات شما

پاسخ [کامران] : سلام خدمت شما دوست گرامی

دلیلش انه من از قطعات با قیمت بالا استفاده کردم ، در جلسه بعدی یه جمع بندی از قیمت هم انجام میدم

پاسخ
1394/02/18
محسن صادقی مقدم بدون امتیاز

با باتری ای که معرفی کردید به طور متوسط(صرف نظر از سایر عوامل موثر) چه مدت زمانی قادر به پرواز خواهیم بود؟
من برد اردوینو مدل UNO دارم . با همین مدل میشه کار کرد دیگه؟؟

پاسخ [کامران] : بله میشه کار کرد موردی نداره ، بستگی به موتوراتت داره بطور متوسط بین 10 تا 20 دقیقه

پاسخ
1394/02/18
علی تقوی رشیدی زاده بدون امتیاز

سلام مجدد خدمت شما مدیر عزیز می خواستم خواهش کنم اگه امکانش هست آهنگ روی فیلم قسمت اول را حدف کرده و ویرایش شده آن را قرار دهید.
همینطور اگه وقت و فرصتش را دارید قبل از ضبط هر قسمت از آموزش طبق سرفصل ها یک متن یا یک لیست از نکات مهم و ضروری را آماده کنید تا برای خودتان هم آموزش روان تر و آسانتر شود . . .
با تشکر از شما مدیر دلسوز و انتقاد پذیر

پاسخ [کامران] : ممنونم از پیشنهاد سازنده شما ، همین کار را خواهم کرد

پاسخ
1394/02/16
amir metanat بدون امتیاز

سلام.اگه امکان داره باسرعته بیشتری اموزش بدین هفته ای یک جلسه چند دقیقه ای واقعا کمه اگر هفته ای ۳ جلسه بود خیلی خیلی بهتر بود . وقتی بهش فکر میکنی که قراره اینقدر طول بکشه انگیزه ای برای ادامه نمیمونه البته احتمالا این حرف اکثریته .جسارت نباشه نظرم را گفتم .

پاسخ [کامران] : ممنونم از نظر شما
همون یک جلسه ولی طول اموزش هارو بیشتر می کنیم تا همه راضی بشن ، دلم میخواد جلسات بیشتری بذارم ولی وقتم واقعا محدوده

پاسخ
1394/02/16
سید محمد امین عمرانی بدون امتیاز

سلام اقا کامران خسته نباشید

باتشکر ازرسیدگی سریع شما به نظرات دوستان قرار شد یک گروه در نرم افزارهای اجتماعی تشکیل بدین تا دوستان مشکلات خودشون رو مطرح کنن ممنون میشم هر چه سریع تر این اتفاق مهم انجام شود باتشکر

پاسخ [کامران] : سلام
گروه تشکیل شده است

پاسخ
1394/02/16
محمد زارعی بدون امتیاز

سلام
چندتا سوال دارم
1.ایا در فلایت کنترل kk فقط از سنسور جایرو استفاده شده؟؟؟
2.در ساخت فلایت کنترل wle از چه سنسور هایی استفاده شده؟؟ایا از 4 تا سنسور شتاب و فشار و جایرو و قطب نما استفاده شده؟؟؟
ممنون

پاسخ [کامران] : فلایت kk تنها 3 جایرو تک محوره داره
فلایتی که در انتها درست می کنیم از جایرو و شتاب سسنج و قطب نما برای حفظ تعادل استفاده می کنه

پاسخ
1394/02/16
محسن دهاقین بدون امتیاز

باسلام . لطفا برای آموزش ها زمان بندی تعیین کنید.مفاهیمی که باید بدانیم را هم در صورت امکان یا توضیح دهید و یا کتابی در مورد آن معرفی کنید .
با تشکر

پاسخ [کامران] : ازین به بعد اموزشات بصورت منظرم و هر 5 شنبه در سایت قرار می گیرد ، اموزسات کامل خواهد بود و اگر پیش نیازی لازم باشد در طول اموزش گنجانیده خواهد شد

پاسخ
1394/02/15
Ehsan756 بدون امتیاز

یه چیز دیگم که فراموش کردم بگم اینه که با عرض پوزش زمان جلسه اول واقعا کوتاه بود
اگه مقدوره زمان جلسات رو هم افزایش بدین…

ممنون

پاسخ [کامران] : جلسات بعدی انشالله طولانی تر و پر محتوا تر خواهند بود

پاسخ
1394/02/15
Ehsan756 بدون امتیاز

سلام
میخواستم بپرسم که آیا این کوادروتوری که شما آموزش میدین مثل این کلیپی که دوستمون گذاشته بودن هست؟؟
منظورم اینه که این کوادی که توی کلیپ دیدیم همین کواد 550 هزار تومنی هست که شماقراره آموزش بدین یا نه!
و اگه نه چقدر باید برای همچین کوادی هزینه کرد که این سرعت و پایداری رو داشته باشه؟؟

یه خواهشی هم که داشتم اینه که آموزش رو سریعتر پیش ببرین
چون بچه ها همگی خیلی اشتیاق واسه ساخت کواد دارن و طولانی شدن دوره ممکنه یه مقدار ازردهنده باشه براشون..
اگه بشه دو جلسه در هفته قرار بدین ممنون میشم

پاسخ [کامران] : سلام دوست گرامی ، با 550 هم میشه همچین تعادلی داشت مهم تنظیمات و یک سری ترفند هایی است که انشالله اموزش خواهیم داد ، متاسفانه در اول اموزش یکم تاخیر ایجاد شد ولی انشالله جبران خواهیم کرد

پاسخ
1394/02/15
elektor بدون امتیاز

سلام مهندس جان!
خداقوت!
جلسه‌ی دوم کی روی سایت قرار می‌گیره؟
منتظر هستیم

پاسخ [کامران] : سلام انشالله جله دوم بسیار کامل تر خواهد بود ، 4 شنبه اخر وقت در سایت قرار خواهد گرفت

پاسخ
1394/02/14
صفا سلیمی بدون امتیاز

سلام مهندس

مبدل usb به ttl رو از شرکت eca گرفتم 5تا پایه داره

1-GND
2-RXD
3-TXD
4- 5V
5 -3.3V ولی پایه dtr نداره

پاسخ [کامران] : پس نمیسه ازش استفاده کرد

پاسخ
1394/02/14
ehsan بدون امتیاز

سلام امکانش هست تو طراحی کوادی که میسازید از بردهای هوشمندی مثل بیگل بن و رسپبری پای و… استفاده کرد تا بشه با open cv پردازش تصویر روش انجام داد و اتونوموسش کرد؟

پاسخ [کامران] : برد های هایی مثل رسپبری پای خیلی پر قدرت هستند و به راحتی میشه باهاش کواد رو راه اندازی کرد ، ولی در این اموزشات با این برد ها کار نمی کنیم ، اگر دیدیم کاربرای زیادی درخواست اموزشات این برد ها رو دارند اون وقت سعی می کنیم مباحث ان ها را دنبال و در سایت قرار دهیم

پاسخ
1394/02/14
رضا رخ افروز بدون امتیاز

سلام مهندس خوبی؟
امکتنش هست بنده رو هم با تخفیف درصدی ثبت نام کنید ؟
ممنون میشم

پاسخ [کامران] : متاسفانه زمان تخفیف به پایان رسیده است و دوست که شامل تخفیف شده بود قبلا هماهنگ کرده بود

پاسخ
1394/02/14
sina11 بدون امتیاز

سلام ….
اگه میشه کلیه قطعات را تو یک بسته جمع کنید تا ما از فروشگاه سایتتون خرید کنیم

پاسخ [کامران] : اگه فراهم بشه همین کارو انجام م دهیم

پاسخ
1394/02/14
محمد زارعی بدون امتیاز

سلام.
اقا کامران من اخر این ماه پول دستم میرسه برای ثبت نام 2 تا دوره کواد و آردوینو.
میخواستم بینم تا اخر این ماه هزینه ی کلاس ها فرقی نمیکنه؟؟
لطفا هزینه ها رو تغییر ندین تا ما بتونیم ثبت نام کنیم
و سوال اخر این که من حق اشتراکم تموم شده ایا علاوه بر این که این دوره ها رو ثبت نام کنم برای دریافت فیلم های اموزشی 2 دوره باید اکانتمم دوباره فعال کنم یا نه؟
ممنون

پاسخ [کامران] : خیر لازم نیست اکانت بگیری

قیمت ها ثابت هستد

پاسخ
1394/02/13
amir metanat بدون امتیاز

با سلام . این رادیو که میسازیم میشه به شبیه ساز تبدیلش کرد یا اینکه ساختش فرق میکنه؟؟ و اینکه اگر امکان داره دوروسی که ساخت در انها نیست زودتر پیش ببرین .ممنون

پاسخ [کامران] : رادیو کنترل دقیقا مطابق با استاندارد های سایر رادیو ها است ، انشالله سعی می کنم طول زمان اموزشاتو بیشتر کنم تا زودتر مطالب ارائه بشه

پاسخ
1394/02/13
صفا سلیمی بدون امتیاز

سلام مهندس

من مبدل usb به ttl با آی سی pl2303دارم .آیا نیاز پروگرامر آردوینوch340g هست؟

پاسخ [کامران] : از کدوم مدلش استفاده می کنید ؟ ایا پایه dtr داره ؟

پاسخ
1394/02/13
علی تقوی رشیدی زاده بدون امتیاز

سلام مهندس می خواستم خواهش کنم اگه امکانش هست هم زمان فیلم های آموزشی را بالا ببرید (در حد نیم تا یک ساعت) و هم در صورت توان اگر برای شما امکانش هست این دوره آموزش را نیز مانند آرداینو هر هفته دو جلسه از آن را ارائه کنید (مثلا هم اول و هم آخر هفته) آخه علاقه مند و داوطلب برای ساخت و استفاده از این کلاس بیشتر بوده و خواهد بود…
با سپاس فراوان !

پاسخ [کامران] : سلام ، راستش بخاطر وقت خلی خیلی محدودم مجبور شدم وقت را کاهش بدم ، از 24 اردی بهشت وقتم ازاد میشه هم زمان رو افزایش میدم و هم اموزشات تصویری رو حرفه ای تر می کنم

پاسخ
1394/02/13
elektor بدون امتیاز

پرواز بی‌نظیر و فوق‌العاده انعطاف پذیر یک Quadcopter با فلایت کنترلر MultiWii 🙂
لینک:
https://www.aparat.com/v/BR7Qy

پاسخ [کامران] : کلیپ خیلی جالبی بود و ربات حرکات نمایشی جالبی رو انجام میداد ، برد مولتی وی با توجه به قطعات عالی و قیمت پایینش خیلی عالیه و پرواز نرم و متعادلی داره ، بهترین گزینه در بین فلایت کنترلر ها است

پاسخ [ناشناس] : این کواد کوپتر تی فیلم چطور تونسته به این سرعت دست پیدا کنه!؟ دیدید با چه سرعتی حرکت میکرد! انگار یه هواپیمای مدل بود !!

پاسخ [کامران] : با تنظیمات رادیو کنترل و استفاده از موتور با kv بالا می توان به سرعت خیلی بالا تر از این هم دست پیدا کرد

پاسخ
1394/02/13
kheybari بدون امتیاز

سلام مهندس وقت بخیر.ما بی صبرانه منتظر جلسات بعدی هستیم.قطعاتو اگه قرار شد در فروشگاه خودت قرار بدی .با توجه به اینکه تعداد خریدها بالاست با قیمت بهتر نسبت به بازار بزاری همه از فروشگاهت تهیه میکنن.با تشکر از زحمتی که در راستای پیشرفت علمی کشور میکشی.تشکر

پاسخ [کامران] : انشالله با هزینه مناسب تر از بازار محصولات را ارائه خواهیم داد

پاسخ
1394/02/13
nasib بدون امتیاز

سلام.
مهندس اگر قطعاتو در قسمت فروشگاه خودتان قرار دهید خیلی خوب میشه.

پاسخ [کامران] : انشالله همین کار رو خواهیم کرد چون تقریبا همه دوستان نظرشون مثبت بوده

پاسخ
1394/02/12
nik بدون امتیاز

سلام
عالی بود
بی صبرانه منتظر قسمت های بعدی هستیم. چند تا نکته:
*اگه لیست قطعات با تصویر بود خیلی بهتر بود چون خیلی افراد مث من تا حالا اصلا بعضی از این قطعات رو ندیدیم. البته میدونم تو قسمت های بعدی بیشتر راجب اونا صحبت میشه.
*لطفا فایل ها رو روی سرور نگه دارید تا بتونیم از هر جایی بهشون دسترسی داشته باشیم.
*اگه صدای آهنگ پس زمینه رو کمی کمتر کنید خیلی بهتره
*با توجه به اینکه خیلی از افراد مث من! توانایی مالی ندارن همزمان با آموزش قطعات رو تهیه و کواد رو بسازن، لطفا آموزش یه جوری باشه که اگه خواستیم یه ماه و دو ماه شش ماه دیگه کواد رو بسازیم، بتونیم با آموزش پیش بریم. به عبارتی شما بعنوان استاد راهنما همراه ما باشید.

ممنون

پاسخ [کامران] : انشالله در اموزشات بعدی مشکلات حل خواهند شد و کیفیت و توضیحات فایل های متنی هم افرایش پیدا خواهد کرد

پاسخ
1394/02/12
amir metanat بدون امتیاز

سلام. هزینه کل قطعات چقدر میشه؟ممنون

پاسخ [کامران] : از رنج 600 تا قیمتای بالا میشه کلیه قطعات رو تهیه کرد

پاسخ
1394/02/12
محمدمهدی جبارپور بدون امتیاز

سلام اگه میشه پک کامل قطعات رو تو سایت خودتون قرار بدید

پاسخ [کامران] : انشالله همین کار رو می کنیم

پاسخ
1394/02/12
امیرحسین مختارپور بدون امتیاز

ممنون برای جوابتون. اقا کامران برای نازا با جی می اس یا بدون جی پی اس ؟؟؟
و ایا میتواند ابتدا ارزان قیمت استفاده کرد وسپس ارتقا داد؟؟
1 . https://roboeq.ir/products/detail/کنترلر%20NAZA/

پاسخ [کامران] : با جی پی اس بهتر است ولی قیمت اون هم خیلی زیادتره . اگه سادشو بگیری دیگه نمیشه اون رو ارتقا داد

پاسخ
1394/02/12
محمد علی نسب بدون امتیاز

با عرض سلام و خسته نباشید به آقا کامران
ببخشید کی فروشگاه سایتتون راه میافته چون میخوام هر چه زودتر قطعات رو خریداری کنم

پاسخ [کامران] : سلام در فکرش هستیم و هرچه سریع تر اقدام می کنیم

پاسخ
1394/02/12
سید محمد امین عمرانی بدون امتیاز

سلام اقا کامران لیست قطعات ساخت کوادکوپتررا داخل فروشگاه سایت بذارید ممنون میشم باتشکر

پاسخ [کامران] : با تشکر از شما
هرچه سریع تر اقدام خواهیم کرد

پاسخ
1394/02/12
elektor بدون امتیاز

سلام
فلایت کنترلر APM در مقایسه با فلایت کنترلرهایی که در فایل PDF معرفی کردید چطور هست؟ آیا میشه از اونم استفاده کرد؟ با آموزش‌های شما منطبق هست یا راه‌اندازیش خیلی فرق داره؟
در کل کدومشون پایدارتره و قابلیت مانور بیشتری داره و پرواز باهاش مطمئن تر هست؟
در مورد قطعات Quadrotor هم اگر تمام قطعات در فروشگاه خود سایت عرضه بشه و از لحاظ هزینه‌ای برای کاربرای سایت به صرفه باشه منم باهاش موافقم.

پاسخ [کامران] : نازا از همه پایدار تر هست . بعداز اون مولتی وی خوبه و موردی هم که فرمودید هرچند باش کار نکردم ولی تعریفشو شنیدم . انشالله فروشکاهم راه اندازی می کنیم

پاسخ
1394/02/12
صفا سلیمی بدون امتیاز

سلام

مهندس عالی میشه کل قطعات کوادرتور رو از سایت فروشگاهی خودتون تهیه کنیم

فکر کنم اکثرا رازی باشن

پاسخ [کامران] : پس انشالله دیگه فروشگاهو راه اندازی می کنیم

پاسخ
1394/02/12
علی محمدی بدون امتیاز

سلام.اقا کامران.
میشه موتور براشلس سنسور دار هم بیارین؟
کلا گیرم میاد توی ایران؟اگه هست کجا؟

پاسخ [کامران] : موتور های سنسور دار جالب نیستند و قدیمی هستند و ندیدم فروشگاهی اونو وارد کنه ، چون سرعتشون محدود هست

پاسخ
1394/02/12
حمید کورتکس بدون امتیاز

سلام
اگر خودتون قطعات رو یکجا تهیه کنید و در فروشگاه wle بزارید خیلیییییییییییی عالی میشه

پاسخ [کامران] : بسیار عالی پس نظر سایر دوستان را هم بدونیم اگر افراد بیشتری نظر مثبت داشتند یه فکری برای این کار می کنیم

پاسخ
1394/02/12
nasib بدون امتیاز

سلام.
بابت شروع آموزش های مجازی تشکر می کنم. خیلی خوب بود.
قرار شد جلسه اول و دوم با هم باشند

پاسخ [کامران] : انشالله جلسه دوم هم به همین زودی در سایت قرار میدم

پاسخ
1394/02/11
حمید کورتکس بدون امتیاز

سلام کی گروه وایبر رو تشکیل میدید؟

پاسخ [کامران] : انشالله فردا یا پس فردا گروهو تشکیل می دیم همه اعضای دوره با هم در ارتباط باشن

پاسخ
1394/02/11
elektor بدون امتیاز

سلام آقا کامران
ممنون از زحماتت، انشاالله همینطور پیش بره عالیه
می‌دونم سرت شلوغه ولی قرار بود که جلسه اول و دوم با هم قرار بگیره، جلسه دوم کی میشه؟

پاسخ [کامران] : ممنونم از نظر شما ، انشالله به زودی جلسه دوم هم در سایت قرار خواهد گرفت

پاسخ
1394/02/11
محمدرضا بدون امتیاز

سلام
داداش قالب سایتت خیلی جالبه
از نوع رایگانه یا سفارش دادی ؟

پاسخ [کامران] : قالب سایت کاملا بصورت اختصاصی نوشته شده

پاسخ
1394/02/11
علی تقوی رشیدی زاده بدون امتیاز

شرمنده مهندس منم الآن فایل آموزشی رو دیدم تا اینجا که همش عالیه انشاء الله همینطور ادامه داشته باشه و کاملتر بشه (هم از لحاظ فایل های متنی و توضیحی و هم از نظر خود آموزش مجازی) !!……..

پاسخ [کامران] : انشالله اموزشات کامل تر خواهد شد و با کمک نظرات شما کیفیت دوره را ارتقا خواهیم داد

پاسخ
1394/02/11
محمدمهدی جبارپور بدون امتیاز

سلام اقای مهندس لینک های فروشگاه ها رو کی قرار میدید

پاسخ [کامران] : سلام من در حال بررسیم یا با یه فروشگاه برای تمام قطعات قرار داد می بندم یا خودم همه رو وارد فروشگاهم می کنم

پاسخ
1394/02/11
صفا سلیمی بدون امتیاز

سلام مهندس

من پروگرامر tnm 1000پلاس دارم ولی تو لیست میکروهاش atmega328p نداره ولی 168 رو داره میتونم تو مدارها از 168 استفاده کنم یا باید پروگرامر آردینو رو بخرم

پاسخ [کامران] : بهتره یه پروگرامر اردوینو تهیه کنید ولی به پروگرامر عادی هم نیاز پیدا خواهیم کرد

پاسخ
1394/02/11
حمید کورتکس بدون امتیاز

با سلام
برای قطعاط چیکار کنیم تهیه کنیم نکنیم از چه سایتهتیی تهیه کنیم میشه لینک لوازم و قطعاط رو بزارید؟

پاسخ [کامران] : گه کاربرا موافق باشن من خودم همه قطعاتو تهیه کنم و در فروشگاه سایت بذارم و بصورت یکجا خودم براتون ارسال کنم

پاسخ
1394/02/11
عبدالصالح جعغری بدون امتیاز

سلام
برای شروع خوب بود ، فقط اگر امکانش هست یه فروشگاه خوب که همه ی قطعات رو داشته باشه معرفی کنید دیگه عالی میشه .

پاسخ [کامران] : انشالله جلسات بعدی کامل تر خواهند بود ، اگه کاربرا موافق باشن من خودم همه قطعاتو تهیه کنم و در فروشگاه سایت بذارم و بصورت یکجا خودم براتون ارسال کنم

پاسخ
1394/02/11
shayan we بدون امتیاز

سلام دستتون درد نکنه منتظر جلسه بعد هستیم

پاسخ [کامران] : انشالله جلسات اینده با پیامک اطلاع داده خواهد شد ، انشالله به زودی جلسه بعدی هم در سایت قرار میگیره

پاسخ
1394/02/11
امیرحسین مختارپور بدون امتیاز

اقا کامران بهترین فلایت چیه یا بهتره خودمون بسازیم اگر خودمون قطعات رو اس ام دی بخریم یا معمولی؟؟ برای فرستنده چطور

پاسخ [کامران] : اگه مشکل مالی ندارید naza بهترینه ولی در رنج قیمت پایین مولتی وی عالیه

پاسخ
1394/02/11
mhmd بدون امتیاز

سلام اقا کامران
خسته نباشی
مهندس دستت درد نکنه برای جلسه اول خیلی خوب بود،خداقوت
فقط اگه امکان داری یکمی صدابرداری رو بهتر کنین، البته اهنگی هم که داره پخش میشه اگه صداش کم باشه مشکل حل میشه.
صدای اهنگ از صدای شما بیشتر میاد و ادم خوب متوجه نمیشه
خیلی ممنون

پاسخ [کامران] : سلام ، ممنونم از پیشنهاد شما انشالله در جلسات اینده مشکل رفع میشه و اهنگ رو حذف می کنم

پاسخ
1394/02/11
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
آموزش رایگان
 • تعداد بازدید :
  79,376 نفر
 • تاریخ آپدیت :
  1401/04/24
 • شاخه تخصص :
  آموزش
 • میانگین امتیاز :
  4.7
 • نویسنده :
  کامران محمودزاده
×

محصول آموزشی با موفقیت به سبد خرید اضافه شد .