تخفیف 31 درصدی به مناسبت ماه مهر

5

کد تخفیف mehr تنها برای 5 کاربر دیگر قابل استفاده است

آموزش کوادکوپتر و معرفی وسایل و هزینه ساخت کواد کوپتر

آموزش کوادکوپتر و معرفی وسایل و هزینه ساخت کواد کوپتر

در این مطلب آموزش کوادکوپتر و معرفی وسایل و هزینه ساخت کواد کوپتر را برای شما آماده کرده ایم . در صورتی که به ربات های پرنده علاقه مند هستید با ما همراه باشید تا اطلاعات جامعی را در مورد وسایل ساخت کواد کوپتر، آموزش ساخت کوادکوپتر و هزینه ساخت کواد کوپتر در اختیار شما قرار دهیم . در صورتی که برای ساخت کوادکوپتر تصمیم خود را گرفته اید پیشنهاد می کنیم دوره آموزش ساخت کوادکوپتر را تهیه کنید . در این بخش به صورت کلی آموزش ساخت کوادکوپتر و بخش های مهم را خدمتتان ارائه می کنیم .

کوادکوپتر چیست و چه تفاوت با مولتی روتور دارد ؟

کوادکوپتر Quadcopter از دو واژه کواد (یعنی چهار) و کوپتر (اصطلاحا پرنده) تشکیل شده است . کوادکوپتر به معنی ربات پرنده چهار موتوری است . اما مولتی روتور Multirotor واژه جامع تری است و همه ربات های پرنده که بیش از یک موتور دارند را شامل می شود .

ربات های پرنده به شیوه های مختلفی و بر اساس کاربرد های خاصی طراحی می شوند . از بین ربات های پرنده یا همان مولتی روتورها می توانیم به تری کوپتر ، کوادکوپتر ، هگزاکوپتر و اوکتاکوپتر اشاره کنیم . ربات پرنده ای که ما مدنظر داریم ، کوادکوپتر است چون هم پایداری خوبی دارد و ساخت و کانفیگ و کالیبره کردن آن برای ما راحت تر است .

دوره آموزش عملی ساخت کوادکوپتر به زبان ساده
دوره آموزش عملی ساخت کوادکوپتر به زبان ساده
در دوره آموزش ساخت کوادکوپتر به صورت کامل ساخت ربات پرنده را فرا خواهید گرفت ، در این مجموعه آموزش ها به صورت کامل و پایه ای شرح داده می شود و مطالب با زبان ساده بیان می شود که هم افراد مبتدی و هم افراد حرفه ای می توانند به راحتی از آن استفاده کنند آ...

مطلب پیشنهادی

 

کوادکوپتر چگونه کار می کند ؟

هر کوادکوپتر از 4 موتور تشکیل شده است که روی محور به صورت ایکس X و یا + سوار می شود و باتری و فلایت کنترل در مرکز قرار می گیرد و موتور ها روی گوشه محور ها سوار می شوند و اسپید کنترل در مرکز محور ها قرار می گیرد به شکلی که وزن در 4 محور به صورت یکسان توزیع گردد .

آموزش ساخت کوادکوپتر و هزینه ساخت کواد کوپتر

در کوادکوپتر موتورها دو به دو رو به روی هم در یک راستا حرکت می کنند . دو موتور رو به رو در جهت عقربه های ساعت و دو موتور دیگر در جهت عکس عقربه های ساعت حرکت می کند . دلیل این چینش حفظ تعادل است تا کواد دور خودش نچرخد .

آموزش ساخت کوادکوپتر - جهت چرخش موتور

مهم ترین ویژگی در یک کوادکوپتر حفظ تعادل و پروازی نرم است . تعادل یک کوادکوپتر به وسیله سنسور های آن صورت می گیرد . پایه ای ترین و حداقل سنسور لازم جهت پرواز سنسور ژیرسکوپ (جایرو) است .

هنگام پرواز ربات پرنده در صورت کج شدن ، این کج شدگی به وسیله سنسور ها تشخیص داده می شود و به موتور ها دستور داده می شود تا سرعت جهتی که رو به پایین است افزایش پیدا کند و جهت دیگر سرعت موتور کاهش پیدا کند تا مجدد به حالت تعادل و تراز برگردد .

وسایل ساخت کواد کوپتر

بسه به نوع ربات پرنده به یک سری قطعات و وسایل نیاز داریم تا ربات خود را بسازیم . آموزش های ما بر پایه ساخت کوادکوپتر است پس ما قطعات و وسایل ساخت کواد کوپتر را معرفی می کنیم .

1 – موتور براشلس در آموزش کوادکوپتر

نیرو محرکه و بخش مکانیکی یک کوادکوپتر موتور های ان هستند .  برای ساخت کوادکوپتر به چهار عدد موتور براشلس نیاز داریم ، موتور های براشلس که برای کوادکوپتر از آن استفاده می کنند دارای یک سیم پیچ ثابت در مرکز و یک بدنه آهن ربایی است . در هنگام تهیه موتور های براشلس دقت کنید که همراه هر موتور باید پایه موتور ، پیچ و کوپلینگ موجود باشد تا بتوانید به راحتی روی فریم نصب و ملخ را به آن متصل کنید . نکته بسیار مهم دیگر برای انتخاب موتور براشلس توجه به تراست ، ولتاژ ، جریان و اندازه موتور است .

وسایل ساخت کواد کوپتر - موتور براشلس

2 – فلات کنترل در آموزش کوادکوپتر

دومین بخش مهم در یک کوادکوپتر بخش کنترل و هوش کوادکوپتر است . یک پرواز متعادل و نرم و ساخت یک کوادکوپتر حرفه ای در گرو انتخاب و یا ساخت یک فلایت کنترل خوب است . بسته به نوع کاربر کوادکوپتر ، شیوه طراحی و هزینه های در نظر گرفته شده ، می توانید از بین فلایت کنترل های آماده و تجاری یکی را انتخاب کنید و یا یک نمونه را خودتان بسازید . از معروف ترین فلایت کنترل ها می توان NAZA ، APM ، Pixhawk ، Multiwii  را نام برد .

فلات کنترل

3 – اسپید کنترل ESC

موتور های براشلس مانند موتور های DC معمولی نیستند که با اعمال ولتاژ فعال شوند  . در موتور های براشلس برای راه اندازی به درایور های خاصی نیاز داریم که به آن ها اسپید کنترل ESC گفته می شود . اسپید کنترل باید براساس جریان و ولتاژ موتور ، تعداد سل باتری و سایر ویژگی های کواد کوپتر انتخاب شود .

اسپید کنترل ESC

4 – رادیو کنترل از وسایل ساخت کواد کوپتر

از رادیو کنترل برای کنترل و حرکت ربات استفاده می شود . بسته نوع کاربرد و هزینه درنظر گرفته شده می توانیم رادیو کنترل را خودمان بسازیم و یا از نمونه های تجاری استفاده کنیم . در انتخاب رادیو کنترل باید به تعداد کانال ، برد عملیاتی ، برند معتبر ، نوع باتری و امکانات رادیو کنترل توجه شود .

هزینه ساخت کواد کوپتر - رادیو کنترل

5 – ملخ و بالانسر ملخ از وسایل ساخت کواد کوپتر

برای موتور های براشلس بر اساس تراست و سایر مشخصات می توان ملخ در اندازه های متفاوتی انتخاب کرد . همچنین ملخ ها در جنس های مختلفی مانند پلاستیک و فیبر کربن و … ساخته می شوند . نکته بسیار مهمی که وجود دارد و شاید خیلی ها به آن توجه نکنند بالانس کردن ملخ است . ملخ هایی که تولد می شوند  ممکن است بالانس نباشند یعنی یک طرف وزن بیشتری از طرف دیگر داشته باشد و این امر اعث می شود وقتی موتور در حال چرخش است لرزش زیادی ایجادش شود و این لرزش باعث خرابی بلبرینگ های موتور براش و انتقال ارتعاشات زیاد به فلایت می شود و در نهایت موتور های شما خراب شده و پرواز خوبی نخواهید داشت . برای جلو گیری از این اتفاق توجه به ان نکته ساده خیلی مهم است که ملخ ها بالانس شوند .

هزینه ساخت کواد کوپتر - ملخ و بالانسر ملخ

6 – باتری لیتیوم پلیمر و شارژر مخصوص

باتری که برای کوادکوپتر مورد استفاده قرار میگیرد باتری عادی نیست . این نوع باتری ها لیتیوم پلیمر LI-PO هستند . باتری های لیتویم پلیمر دارای یک ظرفیت تخلیه هستند و تا 30 برابر ظرفیت خود می توانند تخلیه جریان را تحمل کنند و به این شیوه هنگام تیک اف کواد با کمبود جریان مواجه نمی شویم .

این باتری ها دارای شارژر های بالانسر مخصوص نیز هستند که برای شارژ شدن باید از آن استفاده کنیم تا همه سل ها به یک اندازه شارژ شوند . نکته مهم ر انتخاب ابتری توجه به تعداد سل یا همان ولتاژ باتری است که باید بر اساس نوع موتور و نوع اسپید کنترل انتخاب گردد .از این باتری ها باید خیلی مراقبت شود در غیر این صورت زود  باد می کنند و خراب می شوند . نباید بیش از حد تخلیه شوند و ولتاژ انها به صفر برسد . ماژول های مانیتورینگ و هشدار دهنده افت ولتاژ باتری وجود دارد که می توانیم از آن ها استفاده کنیم .

وسایل ساخت کوادکوپتر - باتری لیتیوم پلیمر و شارژر مخصوص

7 – بدنه کوادکوپتر یا همان ایر فریم کوادکوپتر

به اسکلت و شاسی کوادکوپتر ایرفریم Airframe گفته می شود . ایرفریم ها از نظر تعداد موتور ، جنس مواد به کار رفته ، استحکام و چینش موتور ها در مدل های مختلف تولید می شود . بسته به بوجه و کاربردی که از کوادکوپتر انتظار داریم . می توانیم از نمونه های آماده استفاده کنیم و یا خودمان یک نمونه بسیار محکم و عالی بسازیم. در دوره آموزش ساخت کوادکوپتر همه این موارد به صورت کامل شرح داده شده است .

هزینه ساخت کوادکوپتر - ایرفریم

8 – سایر بخش هایی که می توان به کوادکوپتر اضافه کرد

بسته به انتظاری که از کوادکوپتر داریم می توانیم بخش هایی به آن اضافه کنیم و آن را حرفه ای تر کنیم . به عنوان مثال می توانیم با یک فلایت که از GPS پشتیبانی می کند قابلیت خلبان خودکار و فرود خودکار را به کوادکوپتر اضافه کنیم . همچنین می توانیم دوربین و سیستم تصویر برداری به کوادکوپتر اضافه کنیم . می توانیم یک گیمبال به کواد اضافه کنیم تا فیلم برداری نرم و ا کیفیتی داشته باشیم ، می توانیم تلمتری و سیستم های سمپاش و آب پاش و … را به کواد روتور اضافه کنیم .

آموزش صفر تا صد ساخت کوادکوپتر

در نگاه اول شاید ساخت یک کوادکوپتر ساده به نظر برسد ولی وقتی شروع به ساخت می کنیم سوال ها و ابهامات زیادی برای ما پیش می آید ، ساده ترین موضوع ها بسیار دشوار و سخت می شوند و یک انتخاب اشتبا و یا یک تست ناموفق می تواند خرج زیادی را روی دست ما بگذارد .

همه قطعات که در بالا اشاره کردیم باید با همدیگر همخوانی داشته باشد و به نکات ریز زیادی توجه کنیم تا یک نتیجه خوبی بگیریم . موتور و اسپید و باتری از نظر ولتاژ و زمان پرواز و وزن کلی کواد باید حساب شود . اندازه فریم و تراست موتور و سایز موتور ها باید در یک استاندارد باشد و فلایت مورد نظر باید نیاز های ما را برآورده کند .

در صورتی که میخواهید یک کوادکوپتر درست کنید و نیاز به یک پشتیبانی و آموزش صفر تا صد کوادکوپتر دارید دوره آموزش ساخت کوادکوپتر حرفه ای به زبان ساده را تهیه کنید تا بدون دغدغه و نگرانی بتوانید حرفه ای ترین ربات های پرنده را بسازید . تهیه این دوره قطعا هزینه را برای شما بسیار کاهش می دهد چون علاوه بر اموزش نمونه های تجاری فلایت کنترل ، رادیو کنترل ، فریم و … همه آنها را به صورت اختصاصی نیز آموزش داده ایم که هزینه را برای شما بسیار پایین می آورند . در زیر کوادی را مشاهده می کنید که اکثر بخش های آن توسط ما طراحی شده اند .

هزینه ساخت کواد کوپتر

یکی از سوالات مهم و تعیین کننده شیوه ساخت کوادکوپتر هزینه لازم برای ساخت آن است . سوال خیلی از کاربران این است هزینه ساخت کواد کوپتر چقدر است ؟

هزینه لازم برای ساخت یک کواد کوپتر  به جنس قطعات انتخاب شده ،  وزنی که کوادکوپتر می تواند بلند کند ، زمان پرواز کوادکوپتر و امکانات جانبی مانند دوربین ، گیمبال و … بستگی دارد . همچنین تجربه شما بسیار مهم است چون شاید یک نفر کوادکوپتری با قیمت پایین بسازد که پرواز و قابلیت های آن خیلی بهتر از شخصی باشد که آن را با هزینه بالایی ساخته است . کانفیگ و تنظیمات نرم افزاری و انتخاب قطعات بهینه هم بسیار مهم است . در حالت کلی نمی تواند یک رقم خاص رو در نظر گرفت چون قیمت قطعه ها روز به روز در حال تغییر است .

در صورتی که هزنیه تمام شده برای کوادکوپتر برای شما مهم است پیشنهاد می کنم از نمونه های تجاری فلایت و رادیو و … استفاده نکنید و خودتان آن ها را بسازد تا هزینه بسیار کاهش پیدا کند . به عنوان مثال یک رایو کنترل فلای اسکای 6 کاناله در حدود یک ملیون و 700 هزار تومان است که برد کاری آن 500 متر است ولی ما می توانیم رادیو کنترلی 10 کاناله را با قیمتی حدود 400 هزار تومان بسازیم که برد آن 2500 متر باشد . این تفاوت قیمت خیلی زیاد است و اگر همه بخش ها را خودتان بسازید هزینه تمام شده بسیار بسیار پایین می آید .

کاربرد های کوادکوپتر 

آموزش ساخت کوادکوپتر - ربات سمپاش

کاربرد کوادکوپتر ها روز به روز در حال گسترش است و برای مقاصد مختلفی می توان از کوادکوپتر استفاده نمود . در حال کلی برای موارد زی می توانیم ز کوادکوپتر ها استفاده کنیم .

  1. صنعت هواپیمایی
  2. امداد و نجات
  3. عکاسی و فیلم برداری هوایی
  4. استفاده از کوادکوپتر در معادن
  5. حمل بار با کوادکوپتر
  6. کوادکوپتر های تفریحی
  7. پایش خطوط گاز و برق
  8. سمپاشی مزارع
  9. نقشه برداری هوایی
  10. حراست و نگهبانی

سخن پایانی

ساخت یک ربات پرنده بسیار لذت بخش است ، هرچند می توان نمونه های آماده را تهیه کرد ولی اینکه خودمان بسازیم حس دیگری دارد ، درست مانند بچه ای است که خودمان آن را بزرگ کرده ایم . آینده از آن تکنولوژی است و سیستم های پرنده ، اینترنت اشیا ، ارزهای دیجیتال و … بخش های انکار ناپذیر آینده خواهند بود . با امید موفقیت و پیروزی برای شما کاربران عزیر سرزمین الکترونیک

سوالات متداول و پرتکرار در باره این مطلب
کوادکوپتر چگونه کار می کند ؟

هر کوادکوپتر از 4 موتور تشکیل شده است که روی محور به صورت ایکس X و یا + سوار می شود و باتری و فلایت کنترل در مرکز قرار می گیرد و موتور ها روی گوشه محور ها سوار می شوند و اسپید کنترل در مرکز محور ها قرار می گیرد به شکلی که وزن در 4 محور به صورت یکسان توزیع گردد .

کوادکوپتر چیست و چه تفاوت با مولتی روتور دارد ؟

کوادکوپتر Quadcopter از دو واژه کواد (یعنی چهار) و کوپتر (اصطلاحا پرنده) تشکیل شده است . کوادکوپتر به معنی ربات پرنده چهار موتوری است . اما مولتی روتور Multirotor واژه جامع تری است و همه ربات های پرنده که بیش از یک موتور دارند را شامل می شود .

هزینه ساخت کواد کوپتر چقدر است ؟

هزینه لازم برای ساخت یک کواد کوپتر  به جنس قطعات انتخاب شده ،  وزنی که کوادکوپتر می تواند بلند کند ، زمان پرواز کوادکوپتر و امکانات جانبی مانند دوربین ، گیمبال و ... بستگی دارد . همچنین تجربه شما بسیار مهم است چون شاید یک نفر کوادکوپتری با قیمت پایین بسازد که پرواز و قابلیت های آن خیلی بهتر از شخصی باشد که آن را با هزینه بالایی ساخته است . کانفیگ و تنظیمات نرم افزاری و انتخاب قطعات بهینه هم بسیار مهم است . در حالت کلی نمی تواند یک رقم خاص رو در نظر گرفت چون قیمت قطعه ها روز به روز در حال تغییر است .

کاربرد های کوادکوپتر چی هستند؟

صنعت هواپیمایی ، امداد و نجات ، عکاسی و فیلم برداری هوایی ، استفاده از کوادکوپتر در معادن ، حمل بار با کوادکوپتر ، کوادکوپتر های تفریحی، پایش خطوط گاز و برق ، سمپاشی مزارع ، نقشه برداری هوایی ،حراست و نگهبانی

برای این مطلب 217 دیدگاه ثبت شده است

مصیب بدون امتیاز

سلام مهندس
من پروگرامر هاتل دارم ایا نیازی به تهیه پروگرامر اردوینو نیز هست ؟
ضمنا قطعات و مدل انها کامل بیان شده ایا قبل از خرید نیازی به هماهنگی با شما داره ؟

کامران : بله یک پروگرامر اردوینو هم تهیه کنید به ان هم نیاز پیدا خواهیم کرد ، لیست قطعات هم می تونید خریداری کنید

پاسخ
1394/02/22
محسن بدون امتیاز

سلام لطفا اگر امکانش هست یک لیستی بر حسب تحمل وزن و سرعت و مدت زمان حرکت هم بگذارید مثلا این کواد به خواهد یک اجسامی با وزن بیش تری را حمل کند از چه نوع موتور براشلس با چه قدرت و سرعتی باید استفاده کرد و یا چه نوع باطری چه میزان زمان کواد را می تواند در حرکت نگه دارد و یا باطری کدوم موتور را می تواند راه اندازی کند و برای آن مناسب است

و اگر موارد دیگری هم تاثیر گذار هستند به این لیست اضافه کنید.

با تشکر

کامران : سلام پیشنهاد خوبیه ، بعداز این جلسه که قرار خواهم داد ، 3 یا 4 لیست قطعه با قیمت ها و توانایی های انها را پیشنهاد خواهیم .

پاسخ
1394/02/21
amir metanat بدون امتیاز

با سلام .اگر امکان داره یه نگاهی به این لینک زیر بندازید ببینید کدام یک از اقلام بدرده کاره ما میخوره و نظر خوتون را اعلام کنید ممنون مهندس جان.:)
*****

کامران : به نظر من تنها گزینه 3 مناسبه (البته در صورتی که کار نکرده باشند ) .

پاسخ
1394/02/21
mhmd بدون امتیاز

ممنون مهندس
شرمنده من چون تو وایبر نیستم اطلاع نداشتم
خدا قوت
یا علی

کامران : در خدمتم ، شمارتو از طریق فرم ارسال کن تا به گروه اضافه بشی

پاسخ
1394/02/21
مصیب بدون امتیاز

با سلام خدمت استاد و هم کلاسی ها
جناب مهندس من مایلم بعد از ساخت کواد بر روی ان دوربین هم نصب کنم
آیا با قطعات معرفی شده توسط شما این امکان هست یا باید موتور قوی تری خریداری کنم ؟

کامران : همین موتورا میتونن تا 2 3 کیلو بار حمل کنند . دوربین وزنی نداره و به راحتی می تونی روش دوربین هم نصب کنی

پاسخ
1394/02/21
محمدامین بدون امتیاز

سلام ممنون که امکان آموزش غیر حضوری با هزینه پایین فراهم کردید. تو لیست قطعات به میکرو mega328 اشاره کردید همچنین پروگرمر آردوینو، من از قبل پروگرمر معمولی و MEGA32 دارم نمیشه به جای اونا از اینا استفاده کنم؟

کامران : نه متاسفانه . مگا328 به اندازه مگا 32 حافظه داره ولی 328 شش pwm داره و کوچیکه و سرعتشم بالاست

پاسخ
1394/02/20
mhmd بدون امتیاز

سلام مهندس
خسته نباشی
من چند بار براتون پیغام گذاشتم که جلسه ها از کی شروع میشه ولی نه تایید میکنید نه جواب میدین
الان 3 روز از زمانی که قرار بود جلسه دوم تشکیل بشه گذشته
خواهش میکنم اگر مشغله کاریتون زیاده حداقل تو سایت بگین که یک هفته جلسه دوم به تعویق افتاده نه اینکه مارو منتظر بذارین و جواب هم ندید
ممنون

کامران : سلام دوست گرامی ، بابت تاخیر ازتون عذر میخوام ولی من تو گروه وایبری که تشکیل دادم همیشه اطلاع رسانی می کنم . و این تاخیر هم برای افزایش کیفیت دوره بود انشالله 5 شنبه یا 4 شنبه در سایت قرار میگیرد . و ازین پس بصورت مرتبا هر 5 شنبه دوره ها به سایت اضافه میشه

پاسخ
1394/02/20
محمد بدون امتیاز

سلام
در ساخت این کوادروتور از میکرو هم استفاده میشه؟اگر استفاده میشه چ نوع میکرویی؟
کاش لیست قعطات رو بصورت جدا از اموزش قرار میدادین.

کامران : بله از میکرو کنترل اتمگا 328 و 168 استفاده میشه ، لیست قطعات هم در سایت قرار گرفته است

پاسخ
1394/02/19
امیر بدون امتیاز

سلام به آقای کامران و بچه های کلاس

من قطعاتی رو که تو جلسه اول پیشنهاد داده بودن رو تو بعضی سایت ها پیدا کردم و قیمت ها رو جمع زدم البته با فریم آماده (80 هزار تومان) که جمعا چیزی حدود 1 تومن در اومد.

اما تو اطلاعیه گفته بودین 550 هزار تومن هزینه ساخت کل کواد میشه میخواستم اون قطعات رو هم لطف کنین لیستش رو بذارین

ممنون از زحمات شما

کامران : سلام خدمت شما دوست گرامی

دلیلش انه من از قطعات با قیمت بالا استفاده کردم ، در جلسه بعدی یه جمع بندی از قیمت هم انجام میدم

پاسخ
1394/02/18
محسن بدون امتیاز

با باتری ای که معرفی کردید به طور متوسط(صرف نظر از سایر عوامل موثر) چه مدت زمانی قادر به پرواز خواهیم بود؟
من برد اردوینو مدل UNO دارم . با همین مدل میشه کار کرد دیگه؟؟

کامران : بله میشه کار کرد موردی نداره ، بستگی به موتوراتت داره بطور متوسط بین 10 تا 20 دقیقه

پاسخ
1394/02/18
علی بدون امتیاز

سلام مجدد خدمت شما مدیر عزیز می خواستم خواهش کنم اگه امکانش هست آهنگ روی فیلم قسمت اول را حدف کرده و ویرایش شده آن را قرار دهید.
همینطور اگه وقت و فرصتش را دارید قبل از ضبط هر قسمت از آموزش طبق سرفصل ها یک متن یا یک لیست از نکات مهم و ضروری را آماده کنید تا برای خودتان هم آموزش روان تر و آسانتر شود . . .
با تشکر از شما مدیر دلسوز و انتقاد پذیر

کامران : ممنونم از پیشنهاد سازنده شما ، همین کار را خواهم کرد

پاسخ
1394/02/16
amir metanat بدون امتیاز

سلام.اگه امکان داره باسرعته بیشتری اموزش بدین هفته ای یک جلسه چند دقیقه ای واقعا کمه اگر هفته ای ۳ جلسه بود خیلی خیلی بهتر بود . وقتی بهش فکر میکنی که قراره اینقدر طول بکشه انگیزه ای برای ادامه نمیمونه البته احتمالا این حرف اکثریته .جسارت نباشه نظرم را گفتم .

کامران : ممنونم از نظر شما
همون یک جلسه ولی طول اموزش هارو بیشتر می کنیم تا همه راضی بشن ، دلم میخواد جلسات بیشتری بذارم ولی وقتم واقعا محدوده

پاسخ
1394/02/16
سید محمد امین بدون امتیاز

سلام اقا کامران خسته نباشید

باتشکر ازرسیدگی سریع شما به نظرات دوستان قرار شد یک گروه در نرم افزارهای اجتماعی تشکیل بدین تا دوستان مشکلات خودشون رو مطرح کنن ممنون میشم هر چه سریع تر این اتفاق مهم انجام شود باتشکر

کامران : سلام
گروه تشکیل شده است

پاسخ
1394/02/16
محمد بدون امتیاز

سلام
چندتا سوال دارم
1.ایا در فلایت کنترل kk فقط از سنسور جایرو استفاده شده؟؟؟
2.در ساخت فلایت کنترل wle از چه سنسور هایی استفاده شده؟؟ایا از 4 تا سنسور شتاب و فشار و جایرو و قطب نما استفاده شده؟؟؟
ممنون

کامران : فلایت kk تنها 3 جایرو تک محوره داره
فلایتی که در انتها درست می کنیم از جایرو و شتاب سسنج و قطب نما برای حفظ تعادل استفاده می کنه

پاسخ
1394/02/16
محسن بدون امتیاز

باسلام . لطفا برای آموزش ها زمان بندی تعیین کنید.مفاهیمی که باید بدانیم را هم در صورت امکان یا توضیح دهید و یا کتابی در مورد آن معرفی کنید .
با تشکر

کامران : ازین به بعد اموزشات بصورت منظرم و هر 5 شنبه در سایت قرار می گیرد ، اموزسات کامل خواهد بود و اگر پیش نیازی لازم باشد در طول اموزش گنجانیده خواهد شد

پاسخ
1394/02/15
Ehsan756 بدون امتیاز

یه چیز دیگم که فراموش کردم بگم اینه که با عرض پوزش زمان جلسه اول واقعا کوتاه بود
اگه مقدوره زمان جلسات رو هم افزایش بدین…

ممنون

کامران : جلسات بعدی انشالله طولانی تر و پر محتوا تر خواهند بود

پاسخ
1394/02/15
Ehsan756 بدون امتیاز

سلام
میخواستم بپرسم که آیا این کوادروتوری که شما آموزش میدین مثل این کلیپی که دوستمون گذاشته بودن هست؟؟
منظورم اینه که این کوادی که توی کلیپ دیدیم همین کواد 550 هزار تومنی هست که شماقراره آموزش بدین یا نه!
و اگه نه چقدر باید برای همچین کوادی هزینه کرد که این سرعت و پایداری رو داشته باشه؟؟

یه خواهشی هم که داشتم اینه که آموزش رو سریعتر پیش ببرین
چون بچه ها همگی خیلی اشتیاق واسه ساخت کواد دارن و طولانی شدن دوره ممکنه یه مقدار ازردهنده باشه براشون..
اگه بشه دو جلسه در هفته قرار بدین ممنون میشم

کامران : سلام دوست گرامی ، با 550 هم میشه همچین تعادلی داشت مهم تنظیمات و یک سری ترفند هایی است که انشالله اموزش خواهیم داد ، متاسفانه در اول اموزش یکم تاخیر ایجاد شد ولی انشالله جبران خواهیم کرد

پاسخ
1394/02/15
elektor بدون امتیاز

سلام مهندس جان!
خداقوت!
جلسه‌ی دوم کی روی سایت قرار می‌گیره؟
منتظر هستیم

کامران : سلام انشالله جله دوم بسیار کامل تر خواهد بود ، 4 شنبه اخر وقت در سایت قرار خواهد گرفت

پاسخ
1394/02/14
صفا بدون امتیاز

سلام مهندس

مبدل usb به ttl رو از شرکت eca گرفتم 5تا پایه داره

1-GND
2-RXD
3-TXD
4- 5V
5 -3.3V ولی پایه dtr نداره

کامران : پس نمیسه ازش استفاده کرد

پاسخ
1394/02/14
ehsan بدون امتیاز

سلام امکانش هست تو طراحی کوادی که میسازید از بردهای هوشمندی مثل بیگل بن و رسپبری پای و… استفاده کرد تا بشه با open cv پردازش تصویر روش انجام داد و اتونوموسش کرد؟

کامران : برد های هایی مثل رسپبری پای خیلی پر قدرت هستند و به راحتی میشه باهاش کواد رو راه اندازی کرد ، ولی در این اموزشات با این برد ها کار نمی کنیم ، اگر دیدیم کاربرای زیادی درخواست اموزشات این برد ها رو دارند اون وقت سعی می کنیم مباحث ان ها را دنبال و در سایت قرار دهیم

پاسخ
1394/02/14
رضا بدون امتیاز

سلام مهندس خوبی؟
امکتنش هست بنده رو هم با تخفیف درصدی ثبت نام کنید ؟
ممنون میشم

کامران : متاسفانه زمان تخفیف به پایان رسیده است و دوست که شامل تخفیف شده بود قبلا هماهنگ کرده بود

پاسخ
1394/02/14
sina11 بدون امتیاز

سلام ….
اگه میشه کلیه قطعات را تو یک بسته جمع کنید تا ما از فروشگاه سایتتون خرید کنیم

کامران : اگه فراهم بشه همین کارو انجام م دهیم

پاسخ
1394/02/14
محمد بدون امتیاز

سلام.
اقا کامران من اخر این ماه پول دستم میرسه برای ثبت نام 2 تا دوره کواد و آردوینو.
میخواستم بینم تا اخر این ماه هزینه ی کلاس ها فرقی نمیکنه؟؟
لطفا هزینه ها رو تغییر ندین تا ما بتونیم ثبت نام کنیم
و سوال اخر این که من حق اشتراکم تموم شده ایا علاوه بر این که این دوره ها رو ثبت نام کنم برای دریافت فیلم های اموزشی 2 دوره باید اکانتمم دوباره فعال کنم یا نه؟
ممنون

کامران : خیر لازم نیست اکانت بگیری

قیمت ها ثابت هستد

پاسخ
1394/02/13
amir metanat بدون امتیاز

با سلام . این رادیو که میسازیم میشه به شبیه ساز تبدیلش کرد یا اینکه ساختش فرق میکنه؟؟ و اینکه اگر امکان داره دوروسی که ساخت در انها نیست زودتر پیش ببرین .ممنون

کامران : رادیو کنترل دقیقا مطابق با استاندارد های سایر رادیو ها است ، انشالله سعی می کنم طول زمان اموزشاتو بیشتر کنم تا زودتر مطالب ارائه بشه

پاسخ
1394/02/13
صفا بدون امتیاز

سلام مهندس

من مبدل usb به ttl با آی سی pl2303دارم .آیا نیاز پروگرامر آردوینوch340g هست؟

کامران : از کدوم مدلش استفاده می کنید ؟ ایا پایه dtr داره ؟

پاسخ
1394/02/13
علی بدون امتیاز

سلام مهندس می خواستم خواهش کنم اگه امکانش هست هم زمان فیلم های آموزشی را بالا ببرید (در حد نیم تا یک ساعت) و هم در صورت توان اگر برای شما امکانش هست این دوره آموزش را نیز مانند آرداینو هر هفته دو جلسه از آن را ارائه کنید (مثلا هم اول و هم آخر هفته) آخه علاقه مند و داوطلب برای ساخت و استفاده از این کلاس بیشتر بوده و خواهد بود…
با سپاس فراوان !

کامران : سلام ، راستش بخاطر وقت خلی خیلی محدودم مجبور شدم وقت را کاهش بدم ، از 24 اردی بهشت وقتم ازاد میشه هم زمان رو افزایش میدم و هم اموزشات تصویری رو حرفه ای تر می کنم

پاسخ
1394/02/13
elektor بدون امتیاز

پرواز بی‌نظیر و فوق‌العاده انعطاف پذیر یک Quadcopter با فلایت کنترلر MultiWii :)
لینک:
***************

کامران : کلیپ خیلی جالبی بود و ربات حرکات نمایشی جالبی رو انجام میداد ، برد مولتی وی با توجه به قطعات عالی و قیمت پایینش خیلی عالیه و پرواز نرم و متعادلی داره ، بهترین گزینه در بین فلایت کنترلر ها است

ناشناس : این کواد کوپتر تی فیلم چطور تونسته به این سرعت دست پیدا کنه!؟ دیدید با چه سرعتی حرکت میکرد! انگار یه هواپیمای مدل بود !!

کامران : با تنظیمات رادیو کنترل و استفاده از موتور با kv بالا می توان به سرعت خیلی بالا تر از این هم دست پیدا کرد

پاسخ
1394/02/13
kheybari بدون امتیاز

سلام مهندس وقت بخیر.ما بی صبرانه منتظر جلسات بعدی هستیم.قطعاتو اگه قرار شد در فروشگاه خودت قرار بدی .با توجه به اینکه تعداد خریدها بالاست با قیمت بهتر نسبت به بازار بزاری همه از فروشگاهت تهیه میکنن.با تشکر از زحمتی که در راستای پیشرفت علمی کشور میکشی.تشکر

کامران : انشالله با هزینه مناسب تر از بازار محصولات را ارائه خواهیم داد

پاسخ
1394/02/13
nasib بدون امتیاز

سلام.
مهندس اگر قطعاتو در قسمت فروشگاه خودتان قرار دهید خیلی خوب میشه.

کامران : انشالله همین کار رو خواهیم کرد چون تقریبا همه دوستان نظرشون مثبت بوده

پاسخ
1394/02/12
nik بدون امتیاز

سلام
عالی بود
بی صبرانه منتظر قسمت های بعدی هستیم. چند تا نکته:
*اگه لیست قطعات با تصویر بود خیلی بهتر بود چون خیلی افراد مث من تا حالا اصلا بعضی از این قطعات رو ندیدیم. البته میدونم تو قسمت های بعدی بیشتر راجب اونا صحبت میشه.
*لطفا فایل ها رو روی سرور نگه دارید تا بتونیم از هر جایی بهشون دسترسی داشته باشیم.
*اگه صدای آهنگ پس زمینه رو کمی کمتر کنید خیلی بهتره
*با توجه به اینکه خیلی از افراد مث من! توانایی مالی ندارن همزمان با آموزش قطعات رو تهیه و کواد رو بسازن، لطفا آموزش یه جوری باشه که اگه خواستیم یه ماه و دو ماه شش ماه دیگه کواد رو بسازیم، بتونیم با آموزش پیش بریم. به عبارتی شما بعنوان استاد راهنما همراه ما باشید.

ممنون

کامران : انشالله در اموزشات بعدی مشکلات حل خواهند شد و کیفیت و توضیحات فایل های متنی هم افرایش پیدا خواهد کرد

پاسخ
1394/02/12
amir metanat بدون امتیاز

سلام. هزینه کل قطعات چقدر میشه؟ممنون

کامران : از رنج 600 تا قیمتای بالا میشه کلیه قطعات رو تهیه کرد

پاسخ
1394/02/12
محمدمهدی بدون امتیاز

سلام اگه میشه پک کامل قطعات رو تو سایت خودتون قرار بدید

کامران : انشالله همین کار رو می کنیم

پاسخ
1394/02/12
امیرحسین بدون امتیاز

ممنون برای جوابتون. اقا کامران برای نازا با جی می اس یا بدون جی پی اس ؟؟؟
و ایا میتواند ابتدا ارزان قیمت استفاده کرد وسپس ارتقا داد؟؟
1 . ***************

کامران : با جی پی اس بهتر است ولی قیمت اون هم خیلی زیادتره . اگه سادشو بگیری دیگه نمیشه اون رو ارتقا داد

پاسخ
1394/02/12
محمد بدون امتیاز

با عرض سلام و خسته نباشید به آقا کامران
ببخشید کی فروشگاه سایتتون راه میافته چون میخوام هر چه زودتر قطعات رو خریداری کنم

کامران : سلام در فکرش هستیم و هرچه سریع تر اقدام می کنیم

پاسخ
1394/02/12
سید محمد امین بدون امتیاز

سلام اقا کامران لیست قطعات ساخت کوادکوپتررا داخل فروشگاه سایت بذارید ممنون میشم باتشکر

کامران : با تشکر از شما
هرچه سریع تر اقدام خواهیم کرد

پاسخ
1394/02/12
elektor بدون امتیاز

سلام
فلایت کنترلر APM در مقایسه با فلایت کنترلرهایی که در فایل PDF معرفی کردید چطور هست؟ آیا میشه از اونم استفاده کرد؟ با آموزش‌های شما منطبق هست یا راه‌اندازیش خیلی فرق داره؟
در کل کدومشون پایدارتره و قابلیت مانور بیشتری داره و پرواز باهاش مطمئن تر هست؟
در مورد قطعات Quadrotor هم اگر تمام قطعات در فروشگاه خود سایت عرضه بشه و از لحاظ هزینه‌ای برای کاربرای سایت به صرفه باشه منم باهاش موافقم.

کامران : نازا از همه پایدار تر هست . بعداز اون مولتی وی خوبه و موردی هم که فرمودید هرچند باش کار نکردم ولی تعریفشو شنیدم . انشالله فروشکاهم راه اندازی می کنیم

پاسخ
1394/02/12
صفا بدون امتیاز

سلام

مهندس عالی میشه کل قطعات کوادرتور رو از سایت فروشگاهی خودتون تهیه کنیم

فکر کنم اکثرا رازی باشن

کامران : پس انشالله دیگه فروشگاهو راه اندازی می کنیم

پاسخ
1394/02/12
علی بدون امتیاز

سلام.اقا کامران.
میشه موتور براشلس سنسور دار هم بیارین؟
کلا گیرم میاد توی ایران؟اگه هست کجا؟

کامران : موتور های سنسور دار جالب نیستند و قدیمی هستند و ندیدم فروشگاهی اونو وارد کنه ، چون سرعتشون محدود هست

پاسخ
1394/02/12
حمید بدون امتیاز

سلام
اگر خودتون قطعات رو یکجا تهیه کنید و در فروشگاه wle بزارید خیلیییییییییییی عالی میشه

کامران : بسیار عالی پس نظر سایر دوستان را هم بدونیم اگر افراد بیشتری نظر مثبت داشتند یه فکری برای این کار می کنیم

پاسخ
1394/02/12
nasib بدون امتیاز

سلام.
بابت شروع آموزش های مجازی تشکر می کنم. خیلی خوب بود.
قرار شد جلسه اول و دوم با هم باشند

کامران : انشالله جلسه دوم هم به همین زودی در سایت قرار میدم

پاسخ
1394/02/11
حمید بدون امتیاز

سلام کی گروه وایبر رو تشکیل میدید؟

کامران : انشالله فردا یا پس فردا گروهو تشکیل می دیم همه اعضای دوره با هم در ارتباط باشن

پاسخ
1394/02/11
elektor بدون امتیاز

سلام آقا کامران
ممنون از زحماتت، انشاالله همینطور پیش بره عالیه
می‌دونم سرت شلوغه ولی قرار بود که جلسه اول و دوم با هم قرار بگیره، جلسه دوم کی میشه؟

کامران : ممنونم از نظر شما ، انشالله به زودی جلسه دوم هم در سایت قرار خواهد گرفت

پاسخ
1394/02/11
محمدرضا بدون امتیاز

سلام
داداش قالب سایتت خیلی جالبه
از نوع رایگانه یا سفارش دادی ؟

کامران : قالب سایت کاملا بصورت اختصاصی نوشته شده

پاسخ
1394/02/11
علی بدون امتیاز

شرمنده مهندس منم الآن فایل آموزشی رو دیدم تا اینجا که همش عالیه انشاء الله همینطور ادامه داشته باشه و کاملتر بشه (هم از لحاظ فایل های متنی و توضیحی و هم از نظر خود آموزش مجازی) !!……..

کامران : انشالله اموزشات کامل تر خواهد شد و با کمک نظرات شما کیفیت دوره را ارتقا خواهیم داد

پاسخ
1394/02/11
محمدمهدی بدون امتیاز

سلام اقای مهندس لینک های فروشگاه ها رو کی قرار میدید

کامران : سلام من در حال بررسیم یا با یه فروشگاه برای تمام قطعات قرار داد می بندم یا خودم همه رو وارد فروشگاهم می کنم

پاسخ
1394/02/11
صفا بدون امتیاز

سلام مهندس

من پروگرامر tnm 1000پلاس دارم ولی تو لیست میکروهاش atmega328p نداره ولی 168 رو داره میتونم تو مدارها از 168 استفاده کنم یا باید پروگرامر آردینو رو بخرم

کامران : بهتره یه پروگرامر اردوینو تهیه کنید ولی به پروگرامر عادی هم نیاز پیدا خواهیم کرد

پاسخ
1394/02/11
حمید بدون امتیاز

با سلام
برای قطعاط چیکار کنیم تهیه کنیم نکنیم از چه سایتهتیی تهیه کنیم میشه لینک لوازم و قطعاط رو بزارید؟

کامران : گه کاربرا موافق باشن من خودم همه قطعاتو تهیه کنم و در فروشگاه سایت بذارم و بصورت یکجا خودم براتون ارسال کنم

پاسخ
1394/02/11
عبدالصالح بدون امتیاز

سلام
برای شروع خوب بود ، فقط اگر امکانش هست یه فروشگاه خوب که همه ی قطعات رو داشته باشه معرفی کنید دیگه عالی میشه .

کامران : انشالله جلسات بعدی کامل تر خواهند بود ، اگه کاربرا موافق باشن من خودم همه قطعاتو تهیه کنم و در فروشگاه سایت بذارم و بصورت یکجا خودم براتون ارسال کنم

پاسخ
1394/02/11
shayan we بدون امتیاز

سلام دستتون درد نکنه منتظر جلسه بعد هستیم

کامران : انشالله جلسات اینده با پیامک اطلاع داده خواهد شد ، انشالله به زودی جلسه بعدی هم در سایت قرار میگیره

پاسخ
1394/02/11
امیرحسین بدون امتیاز

اقا کامران بهترین فلایت چیه یا بهتره خودمون بسازیم اگر خودمون قطعات رو اس ام دی بخریم یا معمولی؟؟ برای فرستنده چطور

کامران : اگه مشکل مالی ندارید naza بهترینه ولی در رنج قیمت پایین مولتی وی عالیه

پاسخ
1394/02/11
mhmd بدون امتیاز

سلام اقا کامران
خسته نباشی
مهندس دستت درد نکنه برای جلسه اول خیلی خوب بود،خداقوت
فقط اگه امکان داری یکمی صدابرداری رو بهتر کنین، البته اهنگی هم که داره پخش میشه اگه صداش کم باشه مشکل حل میشه.
صدای اهنگ از صدای شما بیشتر میاد و ادم خوب متوجه نمیشه
خیلی ممنون

کامران : سلام ، ممنونم از پیشنهاد شما انشالله در جلسات اینده مشکل رفع میشه و اهنگ رو حذف می کنم

پاسخ
1394/02/11
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
آموزش رایگان
×
به سبد خرید اضافه شد
×
به سبد خرید اضافه شد