دوره آموزش آلتیوم دیزاینر به صورت پروژه محور

معرفی دوره آموزش آلتیوم دیزاینر به صورت پروژه محور

معرفی سریع دوره آموزش آلتیوم دیزاینر 6:50 آشنایی با پدها و مسیرها در آلتیوم دیزاینر 5:34 آموزش ساخت کتابخانه مجتمع و کتابخانه های شماتیک و PCB 7:42 آشنایی با گریدها و انواع آنها در آلتیوم دیزاینر 6:39 آشنایی با پینها و تنظیمات آنها در آلتیوم 5:55 آموزش طراحی فوت پرینت-روش استفاده از دیتاشیت قطعات 12:18 آموزش چاپ سبز یا سولدرماسک PCB 5:50 طراحی و ساخت مبدل USB به TTL توسط آلتیوم 2:12 طراحی برد برای چیپ ESP8266 5:06 آموزش پلیگان polygon در آلتیوم دیزاینر 6:00 طراحی شیلد رله دو کاناله در آلتیوم دیزاینر 7:08 آموزش طراحی کیس یا جعبه برای مدارهای الکترونیکی 4:35 طراحی ماژول GSM توسط چیپ SIM800C 4:36 طراحی مدارهای انعطاف پذیر یا Rigid-Flex 2:25 ساخت مدارهای انعطاف پذیر یا Rigid-Flex 3:25 ساخت ماژول تغذیه کاهنده Buck Converter در آلتیوم دیزاینر 3:57 رسم مسیر آنتن سیگنالهای GSM و GPS در آلتیوم دیزاینر 21 08:33

دوره آموزش آلتیوم دیزاینر به صورت پروژه محور

دوره آموزش آلتیوم دیزاینر به صورت پروژه محور را برای شما آماده کرده ایم تا هر آنچه برای طراحی و ساخت PCB یا بردهای مدار چاپی نیاز دارید را به صورت کاملا تضمینی یاد بگیرید.

 

دوره آموزش آلتیوم دیزاینر به صورت پروژه محور

 

توضیحات دوره آموزش آلتیوم دیزاینر به صورت پروژه محور

مطمئنا تا کنون نام پروتل(Protel) یا آلتیوم دیزاینر (Altium Designer) برای حداقل یک بار هم که شده به گوشتان خورده است. این نرم افزار یکی از بهترین و قدرتمندترین نرم افزارهای مهندسی برق جهت طراحی PCB یا بردهای مدار چاپی است و اکثر شرکتهایی که در زمینه ی طراحی مدارهای الکترونیکی فعالیت دارند، با این نرم افزار کار میکنند و مدارهای صنعتی خود را با آلتیوم یا پروتل طراحی میکنند و از فایلهای آلتیوم جهت ساخت PCB استفاده میکنند. ما در این دوره آموزش طراحی PCB توسط نرم افزار آلتیوم دیزاینر را به شما آموزش خواهیم داد.

 

هوش مصنوعی این نرم افزار به حدی پیشرفت داشته که باعث شده طراحی PCB توسط این نرم افزار هوشمند، کاری بسیار لذت بخش و جذاب باشد و کاربر از کار کردن در محیط آن احساس هستگی نکند. جهت کار با این نرم افزار، دوره آموزش آلتیوم دیزاینر یا پروتل جهت طراحی PCB که یک دوره عملی آموزش طراحی PCB یا دوره آموزش تصویری پروتل است را برای شما تدوین کرده ایم.

 

آلتیوم ابزارهایی بسیار قدرتمند در اختیار طراح PCB قرار میدهد طوریکه با استفاده از این ابزارها میتوان در کمترین زمان ممکن، بردهای خود را طراحی کرد. در دوره آموزش آلتیوم دیزاینر، کار با این ابزارها را به شما آموزش خواهیم داد. در صورتیکه که یک طراح از ابزارهای قدرتمندتری برای طراحی مدارهای الکترونیکی خود استفاده کند، مسلما از دیگر طراحها پیشی خواهد گرفت و سیستمهایی پیشرفته تر و با عملکرد بهتر طراحی و ارائه خواهد نمود. با جرات میتوان گفت قابلیتهای نرم افزار آلتیوم فراتر از نیازهای یک طراح PCB است. به همین دلیل دوره آموزش تصویری پروتل یا آلتیوم را تدوین کرده ایم تا کاربر این قابلیتها و مهارتها را فراگیرد و بتواند وارد بازار کار شود.

 

ما در دوره آموزش آلتیوم دیزاینر یا پروتل ، هم طراحی و هم ساخت بردهای مدار چاپی را بصورت کامل و از صفر به شما آموزش خواهیم داد. یعنی کار خود را با طراحی مدار روی کاغذ شروع میکنیم و با طراحی کیس محافظ جهت قرار دادن مدار داخل آن به پایان میرسانیم.

 

دوره ای کاملا متفاوت با پروژه هایی کاربردی

هر آنچه را که برای طراحی و ساخت بردهای مدار چاپی نیاز دارید بصورت کاملا تضمینی یاد بگیرید

 

فصل اول دوره آموزش آلتیوم دیزاینر : پیش نیازها و کلیات نرم افزار آلتیوم دیزاینر

در دوره آموزش آلتیوم دیزاینر که یک دوره ی بی نظیر و متفاوت است که برای شما در نظر گرفته ایم، در ابتدای کارگاه با شروع فصل اول یعنی طراحی PCB، پیش نیازها و مطالب پایه مانند “معرفی قطعات پرکاربرد الکترونیکی و کاربرد مداری آنها” ، “معرفی و آشنایی با پکیج قطعات SMD و DIP” و مطالب دیگر که مطالبی بسیار مهم و ضروری هستند، آموزش داده می شوند و اعضای دوره برای یادگیری مطالب اصلی آماده می شوند. پس از اینکه مفاهیم اساسی و پایه ای به اعضای دوره منتقل شد، کار با آلتیوم و طراحی را شروع میکنیم.

 

اولین پروژه دوره آموزش altium ، طراحی یک برد میکروکنترلری اختصاصی می باشد که قابلیتهای بی نظیری دارد. کار را با معرفی برد و بیان قابلیتها و امکانات آن و مزایای آن نسبت به بردهای موجود در بازار شروع میکنیم و پس از آموزش طراحی مداری آن(کشیدن مدار برد روی کاغذ)، کار در نرم افزار آلتیوم را بصورت پروژه محور با این پروژه ی کاربردی و جذاب شروع میکنیم و کلیه ی نکات و تکنیکها برای طراحی یک برد حرفه ای را آموزش میدهیم. کاربردی و عملی بودن مداری که آموزش آلتیوم روی آن صورت میگیرد بسیار مهم و جذاب می باشد و به درک بهتر مطالب و آموزشها، کمک شایانی خواهد کرد.

 

فصل دوم دوره آموزش آلتیوم دیزاینر : طراحی و ساخت PCB توسط آلتیوم دیزاینر

پس از اینکه طراحی PCB توسط آلتیوم را برای مدار خود به اتمام رساندیم، وارد فصل دوم کارگاه آموزش آلتیوم دیزاینر، یعنی ساخت PCB می شویم. در این فصل پس از آنکه ابزارها و وسایل لازم جهت ساخت PCB معرفی شد و آموزش کار با آنها ارائه شد، روش ساخت بردی که در فصل اول طراحی کردید را آموزش خواهید دید و سپس برد را مونتاژ و تست میکنیم. یعنی طراحی و ساخت PCB در این دوره به صورت کامل پوشش داده می شود.

 

فصل سوم دوره آموزش آلتیوم دیزاینر : پروژه های عملی با آلتیوم دیزاینر

در فصل سوم کارگاه آموزش آلتیوم دیزاینر یعنی فصل آموزشها و پروژه های تکمیلی، در راستای تکمیل کردن دوره آموزش آلتیوم، سایر نکات و آموزشهای مهم و کاربردی را به صورت پروژه-محور در قالب پروژه هایی کاربردی برای کاربران دوره آماده کرده ایم.

 

فصل چهارم دوره آموزش آلتیوم دیزاینر : آموزشهای تخصصی با آلتیوم دیزاینر

در فصل چهارم از کارگاه آموزش آلتیوم دیزاینر که جدیدا به دوره خود اضافه کرده ایم، در نظر داریم روی آموزشهای تخصصی و کاربردی کار کنیم و مباحثی که اندکی تخصصی تر و پیچیده تر هستند و در عمل کاربرد بسیار زیادی دارند را پوشش خواهیم داد و آموزشهایی را در این خصوص تهیه و منتشر خواهیم کرد.

 

برخی از پروژه هایی که در دوره آموزش آلتیوم دیزاینر به صورت پروژه محور انجام دادیم:

 

آموزش چاپ سبز یا سولدرماسک بردهای مدار چاپی

آموزش آلتیوم دیزاینر - چاپ سبز PCB

آموزش پوشش محافظ چاپ سبز یا سولدر ماسک بردهای مدار چاپی

طراحی مدارهای دو لایه

"<yoastmark

ساخت مدارهای دو لایه و لحیمکاری قطعات SMD

طراحی و ساخت PCB

آموزش لحیم کاری قطعات SMD توسط هویه معمولی در برد دو لایه

طراحی کیس یا جعبه محافظ برای مدارها با استفاده از نرم افزارهای طراحی 3 بعدی

آموزش طراحی کیس یا جعبه برای مدارهای الکترونیکی

آموزش طراحی کیس یا جعبه برای مدارهای الکترونیکی

طراحی ماژول GSM توسط چیپ SIM800C

آموزش آلتیوم دیزاینر - طراحی و ساخت PCB

آموزش طراحی ماژول GSM توسط چیپ SIM800C در آلتیوم دیزاینر

طراحی برد کنترل وسایل از طریق اینترنت و وب سرور

آموزش آلتیوم دیزاینر - طراحی و ساخت PCB

آموزش طراحی برد کنترل وسایل توسط اینترنت در آلتیوم دیزاینر

 

نکات و تکنیکهای مختلف طراحی PCB در آلتیوم دیزاینر را در این فصل به صورت پروژه-محور بیان میکنیم تا کاربر علاوه بر فراگیری نکات کار با آلتیوم، مدارها و بردهای جدید و کاربردی نیز طراحی کرده باشد و به اصلاح معروف با یک تیر دو نشان بزند. در این دوره به هر دو مورد طراحی و ساخت PCB پرداخته شده است.

 

مطالب تکمیلی دوره آموزش آلتیوم دیزاینر به صورت پروژه-محور

برای تکمیل دوره آموزش آلتیوم دیزاینر خود و تکمیل آموزشهای دوره و بیان نکات جدید طراحی PCB، به طراحی پروژه هایی کاربردی و بی نظیری از قبیل “طراحی مبدل USB به سریال” ، “طراحی برد کنترل وسایل از طریق اینترنت و وب سرور” ، طراحی مدل 3 بعدی برای ماژول sim800L ، “طراحی شیلد رله 2 کاناله”  و “طراحی ماژول GSM توسط چیپ SIM800C” و … خواهیم پرداخت.

 

آپدیت دوره آموزش آلتیوم دیزاینر

ما دوره آموزش آلتیوم دیزاینر به صورت پروژه محور را کاملا به روز و آپدیت نگه میداریم و آموزش روز به روز در حال آپدیت شدن می باشد و در آخرین آپدیتها، آموزشهای طراحی مدارهای انعطاف پذیر یا Rigid-Flex ، ساخت مدارهای انعطاف پذیر ، آموزش قلع اندود کردن PCBها ، طراحی PCB جهت سفارش از شرکتهای سازنده ، آموزش کار با هیتر هوای گرم و ساخت ماژول تغذیه کاهنده Buck Converter را به لیست آموزشهای دوره اضافه کرده ایم تا کاربران همواره اطلاعات به روزی از آموزش آلتیوم دیزاینر داشته باشند.

 

فصل جدید دوره آموزش آلتیوم دیزاینر به صورت پروژه محور

به تازگی یک فصل جدید به دوره خود اضافه کرده ایم و بعنوان اولین جلسه از این فصل، رسم مسیر آنتن سیگنالهای GSM و GPS در آلتیوم دیزاینر 21 را آموزش خواهیم داد که یک آموزش بی نظیر در این خصوص می باشد.

 

آموزش نسخه های مختلف نرم افزار آلتیوم دیزاینر

در این دوره ی آموزشی جهت طراحی PCB، از نسخه های مختلفی از نرم افزار آلتیوم دیزاینر استفاده کرده ایم. کار خود را با آموزش آلتیوم دیزاینر 16 شروع کرده ایم و رفته رفته به نسخه های بالاتر نرم افزار یعنی نسخه های 17 و 18 مراجعه کرده ایم و آموزش کار با نسخه های 17 و 18 آلتیوم دیزاینر را نیز بیان کرده ایم. در حال حاضر آخرین نسخه ی نرم افزار آلتیوم نسخه ی 20 می باشد که در آموزشهای خود آموزش کار با آلتیوم دیزاینر 20 را نیز بیان کرده ایم و پروژه های متنوعی را به صورت کاربردی با نسخه های مختلف آلتیوم دیزاینر طراحی کرده ایم تا هم کار با نسخه های جدید آلتیوم دیزاینر را یاد بگیریم و هم پروژه های جدیدی کار کرده باشیم.

 

آنچه در بالا بیان شد، خلاصه ای کوتاه از مطالبی بود که در دوره آموزش طراحی و ساخت PCB خود پوشش خواهیم داد. بدون شک در این کارگاه، آموزشهایی بی نظیر را برای شما در نظر گرفته ایم و تکنیکهایی جدید را به شما آموزش خواهیم داد تا بتوانید بردهای خود را در کمترین زمان و به بهترین و حرفه ای ترین شکل طراحی کنید. سرفصلهای کارگاه با جزئیات بیشتر در زیر قرار داده شده است.

 

سرفصلها و جلسات دوره آموزش آلتیوم دیزاینر به صورت پروژه محور

فصل اول : طراحی

جلسه 1: مقدمه: آموزش پیش نیازها-1

 • معرفی قطعات الکترونیکی پرکاربرد و آموزش کاربرد مداری آنها
 • معرفی پکیجهای مختلف قطعات پرکاربرد و آشنایی با آنها

جلسه 2: مقدمه: آموزش پیش نیازها-2

 • آشنایی با واحدهای اندازه گیری مورد نیاز و آموزش کار با آنها
 • معرفی کانکتورهای مختلف و بیان کاربرد هر کدام
 • معرفی ترمینالهای مختلف و بیان کاربرد هر کدام

جلسه 3: مقدمه: معرفی و نصب نرم افزار آلتیوم

 • معرفی نرم افزارهای موجود جهت طراحی PCB و مقایسه ی آنها باهم
 • بررسی نرم افزار آلتیوم و بیان دلایل برتری آن نسبت به دیگر برنامه ها
 • نصب کامل برنامه
 • آشنایی کلی با محیط برنامه

جلسه 4: طراحی برد آردوینوی WLE

 • بیان اهداف و دلایل طراحی برد
 • معرفی برد آردوینوی موردنظر جهت طراحی و ساخت
 • بیان ویژگیها و قابلیتهای برد موردنظر
 • معرفی قطعات و المانهای مورد نیاز برای برد
 • آموزش کار با قطعات برد و راه اندازی آنها
 • بررسی و تحلیل مدار راه انداز برد
 • طراحی برد
 • ترسیم برد آردوینوی مورد نظر روی کاغذ جهت شروع طراحی در آلتیوم

جلسه 5: پروژه ها، سند شماتیک و سند PCB

 • سند شماتیک(Schematic) چیست و چه کاربردهایی دارد؟
 • بیان مزایای استفاده از سند شماتیک
 • سند PCB چیست و چه کاربردهایی دارد؟
 • معرفی پروژه های مورد نیاز در آلتیوم و بیان کاربرد هر کدام
 • آموزش روش ایجاد پروژه های PCB و پروژه های library
 • آموزش کار با پروژه های مختلف
 • آموزش کار با پنلها

جلسه 6: ساخت کتابخانه برای قطعات برد طراحی شده(بخش 1)

 • کتابخانه ی قطعات چیست؟
 • آموزش نصب کتابخانه ها
 • آموزش کار با کتابخانه های مختلف
 • آموزش نحوه ی جستجوی قطعات در کتابخانه ها با چند روش مختلف
 • بیان دلایل استفاده نکردن از کتابخانه های از پیش ساخته شده
 • آموزش کار با دیتاشیت قطعات جهت رسم کتابخانه در آلتیوم
 • آموزش نحوه ی اندازه گیری ابعاد قطعات جهت رسم کتابخانه ای دقیق

جلسه 7: ساخت کتابخانه برای قطعات برد طراحی شده(بخش 2)

 • آموزش ایجاد کتابخانه ی شماتیک
 • آشنایی با محیط طراحی شماتیک
 • روش طراحی و ساخت کتابخانه شماتیک
 • آموزش ایجاد کتابخانه ی PCB
 • آشنایی با محیط طراحی PCB یا footprint
 • روش طراحی و ساخت کتابخانه ی PCB
 • روش افزودن footprint طراحی شده به طرح شماتیک ایجاد شده
 • اضافه کردن مدل 3 بعدی قطعات به کتابخانه و ساخت قطعات 3 بعدی
 • روش ساخت کتابخانه ی مجتمع برای عناصر جدید

جلسه 8: طراحی کتابخانه برای قطعات برد طراحی شده(بخش 3)

 • ساخت کتابخانه های شماتیک و PCB قطعات برد آردوینوی WLE

جلسه 9: کشیدن شماتیک برد WLE در آلتیوم

 • ایجاد سند شماتیک با دو روش مختلف و بیان تفاوت روشها
 • آشنایی با محیط طراحی شماتیک و معرفی منوهای آن
 • تنظیمات صفحه ی شماتیک و قالب آن
 • آموزش اصولی که در رسم سند شماتیک باید مد نظر قرار داد
 • روش وارد کردن قطعات طراحی شده به شماتیک
 • آموزش اصول و نحوه ی جایگذاری یا placement قطعات در محیط شماتیک
 • آموزش روشهای مختلف سیم کشی یا wiring در محیط شماتیک و معرفی بهترین روش
 • رسم کامل شماتیک برد آردوینوی WLE
 • کامپایل و ارزیابی سند شماتیک پس از طراحی

جلسه 10: کشیدن PCB برد طراحی شده در آلتیوم(بخش 1)

 • آموزش روشهای مختلف ایجاد سند PCB و مقایسه ی آنها
 • آشنایی با محیط طراحی PCB و معرفی منوهای آن
 • آشنایی با لایه های موجود در سند PCB و بیان کاربرد هر کدام
 • تنظیم فضای کاری صفحه ی PCB
 • تنظیم اندازه و شکل برد
 • آموزش کار در لایه های مختلف
 • آموزش طراحی PCB به دو روش و مقایسه ی آنها باهم
 • آموزش انتقال طرح شماتیک به سند PCB
 • آموزش کار با Rat Nest
 • آموزش اصول چیدمان یا placement قطعات در PCB

جلسه 11: کشیدن PCB برد طراحی شده در آلتیوم(بخش 2)

 • معرفی و آموزش استانداردهای جهانی در طراحی PCB
 • معرفی و آموزش بخش قواعد طراحی(قوانین یا Rules)
 • آموزش ایجاد قوانین جدید در PCB
 • آموزش روش های مختلف سیم کشی در سند PCB و مقایسه ی آنها باهم

جلسه 12: کشیدن PCB برد طراحی شده در آلتیوم(بخش 3)

 • طراحی کامل PCB برای برد آردوینوی WLE

جلسه 13: کشیدن PCB برد طراحی شده در آلتیوم(بخش 4)

 • کامپایل و ارزیابی PCB طراحی شده
 • معرفی خطاها در سند PCB و آموزش رفع آنها
 • آموزش DRC و روش رفع خطاهای DRC
 • روش تنظیم کاغذ جهت گرفتن پرینت از مدار طراحی شده
 • روش تنظیم فضای لایه های مختلف برد جهت گرفتن پرینت
 • آموزش روشهای مختلف استخراج فایل خروجی جهت گرفتن پرینت
 • روش گرفتن پرینت نهایی از پروژه

فصل دوم : ساخت

جلسه 14: آشنایی با ابزارآلات لازم جهت ساخت PCB(بخش 1)

 • آشنایی با وسایل لازم جهت برش فیبرهای مدار چاپی
 • معرفی وسایل لازم جهت سوراخکاری بردهای مدار چاپی
 • وسایل لازم جهت لحیمکاری بردهای مدار چاپی
 • بیان وسایل لازم جهت شستشوی بردهای مدار چاپی
 • سایر وسایل مورد نیاز
 • معرفی المانهای جایگزین جهت کاهش هزینه های خرید
 • فیلم آموزش ساخت مینی دریل ارزان قیمت و قدرتمند جهت سوراخکاری برد

جلسه 15: آشنایی با ابزارآلات لازم جهت ساخت PCB(بخش 2)

 • آشنایی با انواع فیبرهای مدار چاپی و مقایسه ی آنها با هم و بیان مزایا و معایب هر کدام
 • آموزش روش و اصول پرینت گرفتن از مدار طراحی شده
 • آموزش آماده سازی فیبر مدار چاپی جهت انتقال مدار روی آن
 • آموزش چاپ مدار روی فیبر مدار چاپی
 • آموزش اسیدکاری فیبر مدار چاپی
 • سوراخکاری فیبر
 • آموزش چاپ راهنما روی برد ساخته شده
 • بیان نکات مهم و کاربردی لحیمکاری و مونتاژ برد
 • آموزش روش تست اولیه ی مدار پس از مونتاژ

فصل سوم : آموزشها و پروژه های تکمیلی

جلسه 16: آموزش چاپ سبز یا سولدر ماسک بردهای مدار چاپی

 • آموزش ایجاد آرایه ای از بردها
 • آشنایی با تنظیمات و قوانین مربوط به لایه ی سولدرماسک در آلتیوم
 • آموزش گرفتن خروجی لایه ی سولدرماسک در آلتیوم
 • آموزش روش پرینت لایه ی سولدرماسک
 • معرفی دستگاه طراحی شده جهت چاپ لایه ی محافظ روی PCB
 • آموزش کامل مراحل چاپ لایه ی سولدرماسک روی PCB
 • شماتیک مدار برد کنترلی
 • فایل PCB برد کنترلی جهت ساخت
 • سورس کد برد کنترلی

جلسه 17: آموزش طراحی برد مبدل USB به TTL(طراحی مدارهای دو لایه)

 • معرفی و بررسی componentهای لازم جهت ساخت مبدل USB به TTL
 • بررسی پکیج قطعات موردنیاز
 • بیان نکاتی جهت انتخاب بهتر پکیجهای SMD
 • آموزش طراحی و ساخت footprint برای خازنها و مقاومتهای SMD
 • آموزش طراحی و ساخت footprint برای چیپها و ICهای SMD
 • ترسیم شماتیک مبدل USB به TTL
 • آموزش طراحی برد مبدل USB به TTL در آلتیوم
 • آموزش طراحی مدارهای دو لایه

جلسه 18: آموزش ساخت PCBهای دو لایه و لحیمکاری قطعات SMD

 • آموزش ساخت بردهای مدار چاپی دو لایه در منزل
 • معرفی قطعات و وسایل لازم جهت لحیمکاری قطعات SMD
 • آموزش لحیمکاری مقاومتهای SMD
 • لحیمکاری LEDهای SMD
 • آموزش لحیمکاری خازنهای عدسی و سرامیکی SMD
 • لحیمکاری خازنهای الکترولیتی SMD
 • آموزش لحیمکاری ICهای SMD
 • آموزش مونتاژ ویاها در منزل
 • ساخت برد مبدل USB به سریال

جلسه 19: برد کنترل وسایل از طریق اینترنت و وب سرور

 • آموزش ساخت Template شماتیک شخصی
 • معرفی و بررسی ویژگیهای برد کنترل وسایل از طریق اینترنت
 • تحلیل و بررسی شماتیک برد
 • طراحی PCB برد کنترل وسایل از طریق اینترنت

جلسه 20: آموزشهای تکمیلی 1

 • معرفی پلیگانها و بیان مزایای مهم استفاده از پلیگان(Polygon)
 • استفاده از پلیگانها در بردهای مدار چاپی
 • افزودن عکس و لوگوی شخصی به PCB
 • فارسی نویسی در PCB
 • تغییر شکل PCB به شکلهای دلخواه و حرفه ای
 • آموزش شخصی سازی PCB در محیط 2D

جلسه 21: آموزش پروژه محور آلتیوم دیزاینر 18-شیلد رله

 • آموزش طراحی PCB توسط نرم افزار آلتیوم دیزاینر 18
 • طراحی شیلد برای بردهای آردوینو
 • روش طراحی مدارهای درایور برای رله
 • بیان روشهای ایزولاسیون رله و عدم ایجاد نویز روی مدارهای دیجیتال
 • آموزش رسم لایه ی keep-out برای بردهای مدار چاپی
 • بیان روش نامگذاری سریع و اتوماتیک المانها

جلسه 22: آموزش طراحی کیس یا جعبه برای مدارهای الکترونیکی

 • آموزش ایجاد طرح 3 بعدی از PCB مدار
 • معرفی نرم افزار طراحی 3 بعدی و نصب آن
 • وارد کردن طرح 3 بعدی PCB خود در نرم افزار طراحی 3 بعدی
 • آموزش روش اندازه گیری و محاسبه ی ابعاد موردنیاز برای کیس توسط نرم افزار
 • بیان روش ایجاد مکان نقاط mount یا holderها
 • روش پیاده سازی مکان کانکتورها و پاور جک
 • آموزش ایجاد فایلهای مخصوص پرینترهای 3 بعدی

جلسه 23: طراحی ماژول GSM توسط چیپ SIM800C

 • آموزش طراحی کتابخانه ی قطعات به روشی جدید و سریع
 • طراحی مدل 3 بعدی قطعات
 • بیان روشی جایگزین برای PCB Board Wizard
 • آموزش طراحی ماژول SIM800C و بیان نکات ضروری
 • بررسی شماتیک ماژول طراحی شده
 • بررسی PCB ماژول طراحی شده
 • آموزش ایجاد فایلهای PDF سه بعدی
 • آموزش گرفتن خروجی PDF از اسناد پروژه

جلسه 24: طراحی مدارهای انعطاف پذیر یا Rigid-Flex(جدید)

جلسه 25: ساخت مدارهای انعطاف پذیر یا Rigid-Flex(جدید)

جلسه 26: آموزش قلع اندود کردن بردهای مدار چاپی(جدید)

جلسه 27: ساخت کتابخانه قطعات از سندهای شماتیک و PCB در آلتیوم(جدید)

جلسه 28: آماده سازی PCB جهت سفارش از شرکتهای سازنده(جدید)

جلسه 29: آموزش کار با هیتر هوای گرم(جدید)

 • معرفی هیتر هوای گرم و بیان کاربردهای آن
 • بیان دلایل نیاز به هیتر هوای گرم
 • مقایسه هیترهای آنالوگ و دیجیتال
 • مقایسه هیترهای رومیزی و پرتیبل
 • معرفی و بررسی نازل هیتر
 • معرفی کلیه ی ابزارهای موردنیاز جهت لحیمکاری با هیتر
 • آموزش کامل کار با هیتر هوای گرم
 • معرفی استنیل(Stencil) لیزری
 • گرفتن خروجی در آلتیوم جهت ساخت استنسیل
 • آموزش ساخت استنسیل لیزری
 • آموزش کامل لحیمکاری توسط هیتر
 • بیان روش دمونتاژ قطعات توسط هیتر

جلسه 30: ساخت ماژول تغذیه کاهنده Buck Converter(جدید)

فصل چهارم : آموزشهای تخصصی

جلسه 31: رسم مسیر آنتن سیگنالهای GSM و GPS در آلتیوم دیزاینر 21(جدید)

 • بررسی دیتاشیت چیپهای GSM و GPS
 • Transmission line یا خط انتقال چیست؟
 • کاربرد Transmission lineها در PCB چیست؟
 • معرفی طرحهای controlled impedance
 • آموزش رسم Transmission lineها در PCB
 • بررسی عوامل تاثیرگذار روی امپدانس ترک
 • آموزش راهکارهایی جهت افزایش کیفیت و عملکرد بخش آنتن دستگاه
 • معرفی کامل روشهای راوتینگ Transmission Line در بردهای دو لایه
 • بررسی کامل ساختارهای رسم خطوط انتقال یا Transmission Lineها
 • مقایسه ساختارهای معرفی شده و انتخاب بهترین ساختار جهت رسم خط انتقال
 • آموزش کامل و جامع رسم ترک RF در آلتیوم دیزاینر ورژن 21

 

نظرات برخی از کاربرانی که در دوره ثبت نام کرده اند

 • سلام مهندس آموزش بسیار عالی و کامل هست امیدوارم با همین کیفیت ادامه داشته باشه از توضیحات جامع و حوصله ای که صرف آموزش میکنید ممنونم(علی اصفهانی)
 • عرض سلام و اداب جناب عبداله زاده واقعا ممنونم بابت آموزش های خوب و کاملتون…انصافا صبر و حوصله میخواد ارائه ی این همه نکته و ریزه کاری… خدا خیرتون بده انشالله(امید صادقی نسب)
 • سلام و خسته نباشید خدمت شما استاد گرانقدر. خواستم از شما بابت زحماتی که میکشید تشکر کنم من حدود 6 ساله با التیوم آشنا هستم و کار میکنم ،نکاتی که می فرمایید در این دوره از آموزش رو واقعا ارزشمند و مفید ارزیابی میکنم. و خوشحالم از اینکه در این دوره شرکت کردم امیددارم این آموزش های خوب رو همچنان ادامه دهید. سپاس گذارم حمیدی هستم از کرمانشاه(میلاد حمیدی)
 • با سلام و تشکر دوره خیلی فراتر از انتظارات بنده بود . کاملترین و بهترین آموزشی که تا به حال دیدم همین دوره ست.(علی حمدی نسب)

 

جهت شرکت در دوره، مشاوره، تخفیف و هرگونه سوال با راه های ارتباطی زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 09332256378

ایمیل : abdollahzadeh.amanj@gmail.com

تلگرام :wle_CoWorker@


سوالات متداول دوره آموزش آلتیوم دیزاینر به صورت پروژه محور

پیش نیازهای دوره آموزش آلتیوم دیزاینر کدامند؟

در فصل اول دوره، کلیه ی پیش نیازهای لازم که جهت طراحی و ساخت PCB موردنیاز کاربر خواهند بود بیان می شوند تا کاربر از این لحاظ بی نیاز از سایر منابع باشد.

از مزایای شرکت در دوره کدامند؟

کاربر با شرکت در این دوره میتواند روش و تکنیک طراحی مدارها توسط آلتیوم دیزاینر یا پروتل را به صورت عملی به همراه پروژه های کاربردی فرا بگیرد و به این ترتیب قادر خواهد بود مدارهای الکترونیکی مدنظر خود را طراحی و به صورت مستقل برای خود وارد بازار کار شود. همچنین چون اکثر شرکتها به افرادی نیاز دارند و افرادی را استخدام میکنند که در رزومه خود توانایی طراحی PCB توسط آلتیوم را داشته باشند و بتوانند مدار طراحی کنند، نیز مهندسان برق نیاز است تا کار با آلتیوم را فرا بگیرند.

این دوره برای چه افرادی مناسب است؟

# افرادی که با طراحی مدار آشنایی ندارند. # افرادی که هیچ آشنایی قبلی با طراحی PCB ندارند. # افرادی که هیچ آشنایی قبلی با ساخت PCB ندارند. # افرادی که با دیگر نرم افزارهای طراحی PCB مانند Proteus کار کرده اند و میخواهند بردهای خود را توسط نرم افزاری قدرتمندتر و البته حرفه ای تر، طراحی کنند. # حتی افرادی که با نرم افزار آلتیوم آشنایی قبلی دارند.

من تا کنون با هیچ نرم افزاری در زمینه طراحی برد کار نکرده ام. آیا با تهیه ی این دوره میتوانم روش طراحی مدارهای خود را یاد بگیرم؟

لزومی ندارد قبلا با سایر نرم افزارها کار کرده باشید چون در این دوره مطالب از صفر بیان شده و پیش نیازهای موردنیاز بیان شده اند و مرحله به مرحله آموزش را جلو برده ایم تا کاربر به تدریج کلیه ی مفاهیم را درک کند و توانایی طراحی اصولی و صحیح PCB را پیدا کند.

من قبلا آلتیوم کار کرده ام ولی هنوز در طراحی مدار توسط آلتیوم مسلط نیستم و مشکل دارم. آیا با تهیه ی این دوره میتوانم مدارهای خود را طراحی کنم؟

بله در این دوره روش کار با آلتیوم و طراحی مدار توسط آن به صورت پروژه-محور با طراحی مدارهای پرکاربرد صورت گرفته و کاربر با دنبال کردن این آموزش قطعا توانایی طراحی را پیدا خواهد کرد و در این زمینه به تسلط خواهد رسید.


پشتیبانی و مشاوره دوره آموزش آلتیوم دیزاینر به صورت پروژه محور

من آمانج عبداله زاده مدرس هستم ، خوشحالم که قرار هست با یک دوره آموزشی دیگه در خدمتتون باشیم ، مسلما یکی از مهمترین بخشهای هر دوره ی آموزشی، داشتن ارتباطی مستقیم و بدون واسطه با مدرس دوره می باشد. کاربران دوره میتوانند از راه های مختلفی که در ادامه بیان می شود، سوالات خود را مطرح کنند و پشتیبانی مستقیم دریافت کنند. کاربرای عزیز در صورت نیاز به مشاوره قبل از خرید و یا پشتیبانی دوره ، به شیوه های زیر با ما در ارتباط باشید.

در صورت برگزاری جلسه جدید مربوط به این دوره در کانال تلگرام و پیج اینستاگرام آن را اطلاع رسانی می کنیم تا هرچه سریعتر بنوانید آن را دانلود کنید .


جلسات دوره آموزش آلتیوم دیزاینر به صورت پروژه محور

جلسه 01 :

معرفی قطعات پرکاربرد الکترونیکی و بیان کاربرد مداری آنها

در این جلسه از آموزش altium که پیش نیاز یادگیری برنامه آلتیوم دیزاینر می باشد ، در خصوص المانها و قطعات الکترونیکی پرکاربردی که در طراحی مدارهای خود در نرم افزار altium designer به دفعات به آنها نیاز خواهیم داشت را معرفی میکنیم و آنها را مورد بررسی قرار میدهیم. پس از معرفی هر المان، برخی از کاربردهای مداری آن المان نیز بیان شده است. لینک توضیحات تکمیلی جلسه اول

جلسه 02 :

معرفی انواع پکیج DIP و SMD قطعات الکترونیکی یا ICها

در این جلسه از دوره عملی آموزش آلتیوم دیزاینر ، ابتدا بصورت مختصر در خصوص ICها بحث میکنیم و انواع دسته بندی پکیجها را بیان میکنیم و سپس پکیجهای پرکاربردی که برای ICها ارائه شده اند و را معرفی میکنیم و توضیحاتی را در خصوص هر پکیج ارائه میکنیم. داشتن آشنایی با پکیجهای مختلف قطعات برای بخش طراحی کتابخانه بسیار لازم و ضروری می باشد. لینک توضیحات تکمیلی جلسه دوم

جلسه 03 :

معرفی نرم افزار آلتیوم دیزاینر altium designer و آموزش نصب

در این جلسه از دوره آموزش آلتیوم دیزاینر ، در ابتدا به بررسی برخی از نرم افزارهای موجود جهت طراحی PCB می پردازیم و ویژگیها و قابلیتهای هر نرم افزار را بیان میکنیم. سپس به معرفی نرم افزار شگفت انگیز و هوشمند altium designer می پردازیم. در این جلسه از دوره آموزش آلتیوم، ابتدا تاریخچه ای مختصر از آلتیوم را بیان میکنیم و سپس برخی از قابلیتهای منحصر به فردی که دارد را ذکر خواهیم کرد. لینک توضیحات تکمیلی جلسه سوم

جلسه 04 :

طراحی مدل کاغذی مدار جهت شروع طراحی در آلتیوم دیزاینر

در جلسه 4 از دوره یعنی طراحی مدل کاغذی مدار جهت شروع طراحی در آلتیوم دیزاینر ، استارت پروژه ی اول کارگاه آموزش آلتیوم دیزاینر را میزنیم و در خصوص پروژه ی اول خود یعنی طراحی برد آردوینوی اختصاصی، به طور مفصل بحث خواهیم کرد و شماتیک یا مدل مدار موردنظر خود را روی کاغذ رسم میکنیم. لینک توضیحات تکمیلی جلسه چهارم

جلسه 05 :

آموزش کار با پروژه ها در نرم افزار آلتیوم دیزاینر

در این جلسه در ابتدا این مسله که “چه طرحهایی نیاز به طراحی PCB دارند؟” را شفاف سازی میکنیم و طرحهای برَد بُرد را با طرحهای مدار چاپی مقایسه میکنیم و مزایا و معایب هر کدام را بیان میکنیم. سپس آموزش کار با پروژه ها در نرم افزار آلتیوم دیزاینر را بیان میکنیم. لینک توضیحات تکمیلی جلسه پنجم

جلسه 06 :

آموزش کار با کتابخانه ها یا Library در آلتیوم دیزاینر

این جلسه آموزش کار با کتابخانه ها یا Library در آلتیوم دیزاینر را بیان میکنیم. برای ساخت یک طرح، ابتدا باید بخشهای واقعی به پروژه اضافه شوند. برای این کار، ما باید از چیزی که کتابخانه نامیده می شود استفاده کنیم. در آلتیوم دیزاینر، کتابخانه ها شامل قطعاتی هستند که قصد داریم از آنها در پروژه های خود استفاده کنیم. در کتابخانه ها اطلاعاتی مهم و حیاتی در مورد قطعات وجود دارد. یک PCB بدون کتابخانه و اطلاعات کتابخانه، نمیتواند وجود داشته باشد. لینک توضیحات تکمیلی جلسه ششم

جلسه 07 :

آموزش ساخت کتابخانه مجتمع یا Integrated Library در آلتیوم دیزاینر

در این جلسه از دوره آموزش آلتیوم دیزاینر، آموزش ساخت کتابخانه مجتمع یا Integrated Library در آلتیوم دیزاینر را بیان میکنیم. در این جلسه همپنین روش طراحی مدل فوت پرینت و روش طراحی سمبل شماتیک در آلتیوم دیزاینر نیز بیان می شوند. لینک توضیحات تکمیلی جلسه هفتم

جلسه 08 :

آموزش ساخت قطعات برد در آلتیوم دیزاینر

در این جلسه آموزش ساخت قطعات در نرم افزار آلتیوم دیزاینر را بیان میکنیم و به طراحی و ساخت یک کتابخانه ی مجتمع برای برد آردوینوی اختصاصی خود می پردازیم. لینک توضیحات تکمیلی جلسه هشتم

جلسه 09 :

آموزش ترسیم سند شماتیک Schematic در آلتیوم دیزاینر

در این جلسه آموزش ترسیم سند شماتیک Schematic در آلتیوم دیزاینر را بیان میکنیم و در ابتدا کتابخانه ای که طراحی کرده ایم را کامپایل و نصب میکنیم و سپس از آن جهت طراحی مدار شماتیک برد موردنظر خود استفاده خواهیم کرد. لینک توضیحات تکمیلی جلسه نهم

جلسه 10 :

آموزش Placement یا چیدمان قطعات در آلتیوم دیزاینر

در این جلسه آموزش Placement یا چیدمان قطعات در آلتیوم دیزاینر را بیان میکنیم و طراحی برد مدار چاپی را در برنامه altium designer با انتقال طرح خود از سند شماتیک به سند PCB شروع خواهیم کرد. قبل از انتقال طرح، در مورد سند شماتیک نکاتی را که توجه به آنها ضروری است بیان میکنیم و تنظیمات قبل از انتقال طرح را انجام خواهیم داد. لینک توضیحات تکمیلی جلسه دهم

جلسه 11 :

آموزش قوانین طراحی یا Design Rule در آلتیوم دیزاینر

در این جلسه آموزش قوانین طراحی یا design rule در آلتیوم دیزاینر را بیان میکنیم. قوانین طراحی یکی از مهمترین و کاربردی ترین بخشها در آلتیوم دیزاینر هستند. طراحی PCB دیگر تنها مساله ی رسم مسیرها(trackها) جهت برقراری اتصالات بین المانها نیست. جهت طراحی اصولی PCB باید جنبه های مختلفی را در نظر بگیریم. لینک توضیحات تکمیلی جلسه یازدهم

جلسه 12 :

آموزش سیم کشی یا routing برد در آلتیوم دیزاینر

در این جلسه آموزش سیمکشی یا routing در آلتیوم دیزاینر را بیان میکنیم. در ابتدا عملیات یا فرآیند Routing را تعریف میکنیم و با آن آشنا میشویم. تنظیماتی که قبل از شروع سیمکشی یا راوتینگ باید در altium designer انجام گیرد را آموزش میدهیم و سپس سیمکشی PCB را انجام میدهیم. روشهای مختلفی که برای انجام Routing برد وجود دارد. در این جلسه با روشهای اتوماتیک و دستی سیمکشی PCB نیز آشنا میشویم و سپس با هر دو روش برد خود را سیمکشی میکنیم و نتایج را باهم مقایسه میکنیم. لینک توضیحات تکمیلی جلسه دوازدهم

جلسه 13 :

آموزش خطایابی برد مدار چاپی یا DRC آلتیوم دیزاینر

در این جلسه آموزش خطایابی یا DRC در آلتیوم دیزاینر را مورد بررسی قرار میدهیم. در نرم افزار altium designer ، ادیتور PCB یک محیط قانون-محور(rules-driven) است که در آن میتوان قوانین متعددی را جهت اطمینان پیدا کردن از یکپارچگی برد تعریف کرد. علاوه بر این، آلتیوم یک ابزار خطایابی قدرتمند دارد که توسط آن میتوان از خطاهایی که در طراحی برد وجود دارند، در کمترین زمان ممکن مطلع شد. لینک توضیحات تکمیلی جلسه سیزدهم

جلسه 14 :

معرفی وسایل موردنیاز جهت ساخت PCB در منزل

در این جلسه که بخش دوم دوره آموزش آلتیوم است، به معرفی وسایل موردنیاز جهت ساخت PCB در منزل می پردازیم. همچنین آموزش ساخت مینی دریل سوراخکاری PCB نیز در انتهای جلسه آموزش داده می شود. لینک توضیحات تکمیلی جلسه چهاردهم

جلسه 15 :

آموزش ساخت و لحیم کاری PCB یا برد مدار چاپی در منزل

در این جلسه آموزش ساخت و لحیم کاری PCB یا برد مدار چاپی در منزل را ارائه میدهیم. روشهای مختلفی جهت ساخت بردهای مدار چاپی وجود دارد که هر یک دارای مزایا و معایبی هستند. در این آموزش روشی کاربردی و قابل اعتماد جهت ساخت PCB را بیان میکنیم. لینک توضیحات تکمیلی جلسه پانزدهم

جلسه 16 :

آموزش پوشش محافظ چاپ سبز یا سولدر ماسک بردهای مدار چاپی

مطمئنا زمان بچگی، برای یک بار هم که شده، مدار داخل ریموت کنترلهای تلویزیون یا مدارهای داخلی دسته های بازی را مشاهده کرده اید. اکثر این بردها به رنگ سبز هستند. رنگ سبز روی این بردها همان لایه ی سولدرماسک(SolderMask) یا چاپ محافظ pcb می باشد. لینک توضیحات تکمیلی جلسه شانزدهم

جلسه 17 :

آموزش طراحی برد مبدل USB به TTL توسط آلتیوم دیزاینر

در این جلسه و جلسه ی بعد از دوره آموزش آلتیوم دیزاینر ، یک مبدل USB به TTL را به صورت کامل و از صفر به صورت برد دو لایه در نرم افزار altium designer طراحی میکنیم و سپس در جلسه بعد، آموزش ساخت و مونتاژ آن را ارائه میدهیم. در حقیقت آموزش طراحی برد دو لایه یا دو رو در آلتیوم دیزاینر را به صورت پروژه محور بیان میکنیم. مبدلهای USB به TTL کاربرد فراوانی دارند و از آنها میتوان جهت پروگرم کردن میکروکنترلرها و یا برقراری ارتباط و تبادل دیتا بین میکروکنترلر و کامپیوتر پرداخت. لینک توضیحات تکمیلی جلسه هفدهم

جلسه 18 :

آموزش لحیم کاری قطعات SMD توسط هویه معمولی در برد دو لایه

در این جلسه از دوره آلتیوم دیزاینر ، آموزش لحیم کاری قطعات SMD توسط هویه معمولی در بردهای دو لایه و ساخت PCBهای دو لایه را بیان خواهیم کرد. لحیم کاری قطعات SMD به دلیل سایز کوچکی که دارند، پیچیده تر از لحیم کاری قطعات DIP است.آموزش لحیم کاری PCB را در این جلسه بیان میکنیم. لینک توضیحات تکمیلی جلسه هجدهم

جلسه 19 :

آموزش طراحی برد SMD برای چیپ ESP8266 در آلتیوم دیزاینر

در این جلسه از دوره آموزش altium designer ، به طراحی برد SMD برای چیپ ESP8266 در آلتیوم دیزاینر با استفاده از چیپ ESP8266-12F میپردازیم و روش طراحی برد برای ESP8266 را به صورت کامل آموزش میدهیم.  لینک توضیحات تکمیلی جلسه نوزدهم

جلسه 20 :

مطالب و نکات تکمیلی آموزش آلتیوم دیزاینر

در جلسه ی بیستم از دوره آموزش آلتیوم دیزاینر ، یک سری از آموزشهای کاربردی و مهم را در راستای کامل کردن مبحث طراحی PCB ارائه خواهیم داد. اولین مطلبی که در جلسه مطالب و نکات تکمیلی آموزش آلتیوم دیزاینر در خصوص آن بحث می شود پلیگان(Polygon) می باشد. اینکه پلیگان چیست و چه کاربردها و مزایایی دارد را بیان خواهیم کرد و سپس روش ترسیم پلیگانها را آموزش میدهیم و با تنظیمات مختلف آن آشنا خواهیم شد. لینک توضیحات تکمیلی جلسه بیستم

جلسه 21 :

آموزش طراحی شیلد رله دو کاناله در آلتیوم دیزاینر

در آموزش پروژه محور آلتیوم دیزاینر 18 که یکی از جلسات دوره طراحی و ساخت PCB توسط نرم افزار altium designer است، با یک تیر دو نشان میزنیم و هم روش کار با آخرین نسخه ی یکی از بهترین برنامه های طراحی PCB یعنی آلتیوم دیزاینر 18 را که نسبت به نسخه های قبلی تغییرات چشمگیری داشته آموزش میدهیم و هم روش طراحی شیلد رله دو کاناله در آلتیوم دیزاینر برای بردهای آردوینو را بیان میکنیم. لینک توضیحات تکمیلی جلسه بیست و یکم

جلسه 22 :

آموزش طراحی کیس یا جعبه برای مدارهای الکترونیکی

در این جلسه روش طراحی کیس محافظ بردهای الکترونیکی را بیان میکنیم. طراحی PCB، تنها بخشی از فرآیند تولید یک محصول است. بخش دیگر تولید محصول، که برای مشتریان بسیار مهم است و قبل از هر چیز به چشم می آید، کیس یا جعبه ی محصول است. بنابراین بسیار مهم است که یک محصول علاوه بر صنعتی بودن، شکیل و کاربرپسند هم باشد. در این مطلب، آموزش طراحی کیس یا جعبه برای مدارهای الکترونیکی را بیان خواهیم کرد. لینک توضیحات تکمیلی جلسه بیست و دوم

جلسه 23 :

آموزش طراحی ماژول GSM توسط چیپ SIM800C در آلتیوم دیزاینر

در این پروژه که یکی از جلسات دوره مجازی آموزش آلتیوم دیزاینر می باشد، طراحی ماژول GSM توسط چیپ SIM800C که از تولیدات شرکت SIMCom می باشد را توسط نرم افزار altium designer انجام میدهیم و طراحی برد sim800 را انجام میکنیم. توسط ماژول GSM طراحی شده میتوان مدارهای زیادی از قبیل مدار کنترل وسایل از راه دور توسط SMS و تماس تلفنی را پیاده سازی کرد. لینک توضیحات تکمیلی جلسه بیست و سوم

جلسه 24 :

آموزش طراحی مدارهای Rigid-Flex یا انعطاف پذیر در آلتیوم دیزاینر

در این جلسه از کارگاه آموزش آلتیوم دیزاینر ، روش طراحی مدارهای انعطاف پذیر را آموزش میدهیم. الان که در حال خواندن این مطلب هستید، یا موبایل در دست دارید یا لپ تاپ جلو روی شماست. بخشهای مختلفی از این محصولات با استفاده از مدارهای Rigid-Flex که امروز روش طراحی آنها را به شما آموزش میدهیم ساخته شده اند. مدارهای Rigid-Flex در واقع ترکیبی از بردهای مدار چاپی سنتی و مدارهای انعطاف پذیر هستند. لینک توضیحات تکمیلی جلسه بیست و چهارم

جلسه 25 :

آموزش ساخت مدارهای Rigid-Flex یا انعطاف پذیر

در این جلسه از آموزش آلتیوم دیزاینر – طراحی مدارهای Rigid-Flex را آموزش میدهیم. در این مطلب که برای اولین بار در سطح اینترنت منتشر می شود، روش ساخت مدارهای Rigid-Flex  را با استفاده از تجهیزات معمولی آموزش میدهیم. لینک توضیحات تکمیلی جلسه بیست و پنجم

جلسه 26 :

آموزش قلع اندود کردن بردهای مدار چاپی

در این جلسه از آموزش altium designer ، آموزش قلع اندود کردن بردهای مدار چاپی بیان می شود. با تکنیکی که در این جلسه از دوره آموزش آلتیوم دیزاینر بیان می شود، میتوان مزایای زیادی از جمله افزایش ظرفیت جریانی مدار، لحیم پذیری بهتر برد و … را به PCBهای خود اضافه کرد. لینک توضیحات تکمیلی جلسه بیست و ششم

جلسه 27 :

ساخت کتابخانه قطعات از سندهای شماتیک و PCB در آلتیوم

در این جلسه نکته ای فوق العاده کاربردی و مفید را در خصوص کار با اسناد و پروژه ها آموزش میدهیم و روش ساخت کتابخانه قطعات از سندهای شماتیک و PCB در آلتیوم را بیان میکنیم. فرض کنید شما یک پروژه شامل سندهای شماتیک و PCB را دارید و میخواهید به قطعات استفاده شده در این سندها به صورت مستقل و کتابخانه ای دسترسی داشته باشید. آیا این کار امکان پذیر است؟ لینک توضیحات تکمیلی جلسه بیست و هفتم

جلسه 28 :

آماده سازی PCB جهت سفارش از شرکتهای سازنده

در جلسات قبلی کارگاه آموزش آلتیوم دیزاینر، روش ساخت برد به صورت دستی و در منزل بیان شد. روش طراحی و آماده سازی PCB جهت سفارش از شرکتهای سازنده در مقایسه با روش دستی ساخت بردهای مدار چاپی در منزل، تفاوتهایی نسبتا بزرگ و تاثیر گذار دارد که در این جلسه به صورت مفصل در خصوص آنها صحبت خواهیم کرد. لینک توضیحات تکمیلی جلسه بیست و هشتم

جلسه 29 :

آموزش کار با هیتر هوای گرم جهت لحیمکاری و دمونتاژ قطعات SMD

در این جلسه از کارگاه طراحی و ساخت PCB توسط نرم افزار altium designer ، کار با هیتر هوای گرم را به صورت کامل بیان میکنیم. هیتر هوای گرم یکی از ابزارهای اصلی و حیاتی در لحیمکاری و دمونتاژ بردهای الکترونیکی می باشد. لینک توضیحات تکمیلی جلسه بیست و نهم

جلسه 30 :

آموزش طراحی Buck Converter یا ماژول کاهنده در آلتیوم دیزاینر

در این جلسه از آموزش آلتیوم دیزاینر – Buck Converter که یک ماژول کاهنده ولتاژ است را طراحی میکنیم. توسط این ماژول میتوان ولتاژ ورودی را به ولتاژ موردنیاز خود کاهش داد و از آن در پروژه های خود استفاده کرد. بعنوان مثال توسط این ماژول میتوان سرعت موتورهای DC را کنترل کرد. یا میتوان برای تامین تغذیه ی ماژولهای GSM مانند SIM800L از این ماژول استفاده کرد. لینک توضیحات تکمیلی جلسه سی ام

جلسه 31 :

رسم مسیر آنتن سیگنالهای GSM و GPS در آلتیوم دیزاینر 21

در این جلسه از آموزش آلتیوم دیزاینر، به صورت مفصل در خصوص روش رسم مسیر آنتن سیگنالهای GSM و GPS در آلتیوم دیزاینر 21 صحبت میکنیم و توضیحات جامعی را درباره روش راوتینگ سیگنالهای RF در بردهای مدار چاپی به شما آموزش خواهیم داد و این مورد را از دیدگاه فیزیک مسئله تحلیل میکنیم و در قالب یک ویدیوی 2 ساعته، نکات طلایی و ارزشمندی را بیان خواهیم کرد که در جای دیگری آنها را پیدا نخواهید کرد. لینک توضیحات تکمیلی جلسه سی و یکم

×

برای دانلود و یا نمایش ویدئو های دوره ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید

ورود عضویت


ثبت نام در دوره مجازی
 • مدرس: آمانج عبداله زاده
 • جلسات برگزار شده : 31
 • حجم فایلها: 5,51 گیگابایت
 • ویدئوها : 27 ساعت و 38 دقیقه
795,000 تومان
با خرید این دوره 10 درصد از مبلغ خرید یعنی 79,500 تومان بعنوان هدیه به کیف پول شما باز می گردد
ضمانت بازگشت کل هزینه
از سرمایه گذاریت مطمئن باش
تضمین بازگشت کل هزینه دوره تا 7 روز پس از ثبت ‌نام ( قوانین بازگشت هزینه)
تضمین بازگشت کل هزینه دوره

دیدگاه های دوره آموزش آلتیوم دیزاینر به صورت پروژه محور

برای این مطلب 15 دیدگاه ثبت شده است

مهدی میرزاآقاخانی عضو دوره

عالی بود ممنون

پاسخ
1400/05/11
محبوبه کارگر عضو دوره

سلام جناب مهندس. من تا جلسه 21 از آموزش پربار شما رو دیدم و بسیار پرمحتوا و آموزنده بود.میخواستم خداقوت بگم بابت آموزش با کیفیت و عالی که فراهم نمودید. مطالب تا این جا بسیار جالب و کاربردی بودند. ازتون بسیار ممنونم.

پاسخ [آمانج عبداله زاده] : با سلام.
خواهش میکنم. انجام وظیفه بوده. خوشحالم که آموزش مفید واقع شده.

پاسخ
1400/03/08
علی اکبری عضو دوره

با سلام، بعد از نگاه کردن این 30 جلسه، لازم دونستم از مجموعه سایت و بویژه مهندس عبداله‌زاده به خاطر ارائه این دوره آموزشی تشکر کنم.

انتخاب نام کارگاه برای این دوره آموزشی کاملا مناسب است زیرا این دوره پروژه محور ارائه شده و آلتیوم را در قالب انجام پروژه هایی آموزش می‌دهد؛ همچنین نمایش کامل جانمایی و نیز سیم‌کشی قطعات (گر چه در ابتدا ممکن است زمانبر و خسته کننده به نظر برسد) بسیار مفید بوده و توجه به حرکات دست مدرس و نحوه عملکرد او کاملا مفید و آموزنده است (بویژه برای افرادی که تجربه کمی دارند).

این دوره فراتر از آموزش صرف آلتیوم است و به ساخت عملی بردهای مدارچاپی (و کاربا ابزارهای لازم مثل هویه و هیتر و … ) و نیز طراحی سه بعدی کیس برای برد پرداخته است و در آن هم‌چنین به نکاتی در مورد طراحی مدار و برد اشاره می‌کند.

مدرس با بیانی ساده به طور مرحله به مرحله با انجام هر پروژه بخش‌هایی از آلتیوم را آموزش داده و گام به گام با کاربر دوره پیش می‌رود.

شاید تنها نقدی که بتوان به این دوره داشت کیفیت پایین صدا (البته فقط در یکی دو جلسه) و نیز توضیحات مربوط به دوره در سایت است که ممکن است این تصور را برای خواننده ایجاد کند که با تهیه دوره، امکان استفاده از همه مدارات ارائه شده در دوره را دارد؛ در حالی که استفاده از برخی مدارات نیاز به دانشی فراتر از آنچه در این دوره ارائه شده است دارد و در اینجا فقط به طراحی سخت‌افزاری و ساخت آن پرداخته شده است.(البته که رسالت این دوره نیز پرداختن به آن دانش‌ها (مثل برنامه‌نویسی و …) نیست).

در پایان مجدد از مهندس عبداله‌زاده تشکر می‌کنم و خداقوت میگم؛ این دوره به شخصه برای من بسیار مفید و راه‌گشا بود.

پاسخ [آمانج عبداله زاده] : سلام وقت بخیرخوشحالم که از دوره آموزشی و کیفیت مطالب ارائه شده راضی بوده اید.موضوعاتی که اشاره کردید انگیزه ما را برای رفع نقاط ضعف و ارائه مطالب با کیفیت تر بالا خواهد برد.موفق باشید.

پاسخ
1400/02/22
محبوبه کارگر عضو دوره

با سلام و تشکر از آموزش خوبتون. من هر چه قدر سعی کردم سایز صفحه شماتیک رو تغییر بدم نتونستم.با انتخاب هر کدوم از سایزهای مختلف B,c…. سایز صفحه رویAثابت میماند.لطفا راهنمایی کنید که مشکل از کجاست.ممنون

پاسخ [آمانج عبداله زاده] : با سلام. روشهای متنوعی در جلسات ​مختلف دوره بیان شده. سعی کنید ویدیوها رو ابتدا ببینید و همه ی روشها رو تست کنید

پاسخ
1400/02/19
محسن

با سلام
برای خرید جلسه 20 مربوط به پلیگان و قواعدش چیکار باید کرد؟

پاسخ [آمانج عبداله زاده] : با سلام. دوره فقط به صورت جامع و یکپارچه ارائه می شود.

پاسخ
1399/11/12
احمد عراقی اسکویی عضو دوره

سلام شکل سه بعدی که برای طراحی کتابخانه قطعات استفاده کردین از کجا باید برای سایر قطعاتی که میخام طراحی کنیم باید تهیه کرد

پاسخ [آمانج عبداله زاده] : با سلام. در یکی از جلسات مربوط به ساخت کتابخانه این مورد به صورت کامل آموزش داده شده است

پاسخ
1399/11/03
ممد رضا عضو دوره

فوق العاده و مفید، مرسی ازت مهندس جان

پاسخ [آمانج عبداله زاده] : خواهش میکنم. موفق باشید

پاسخ
1399/09/03
محمد عزیزپور عضو دوره

سلام ، پیشرفت این دوره از نظر اضافه شدن مطالب جدبد و جلسات بیشتر توسط مدیریت و توسعه دهنده محترم برنامه ریزی شده؟ مثلا سالی یک جلسه اضافه میشه یا ممکنه بیشتر؟ درخواستی یا به صلاحدید …
تشکر از دوره خوبتون بسیار صبورانه و واضح تدریس شده

پاسخ [آمانج عبداله زاده] : با سلام. خواهش میکنم. پس از اتمام دوره های فعلی در حال برگزاری، مطالب جدید به این دوره اضافه خواهد شد

پاسخ
1399/08/22

در حال لود کردن گوگل کپچا ، لطفا صبر کنید ...
×

محصول آموزشی با موفقیت به سبد خرید اضافه شد .

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع 1,378 کاربر خبرنامه بپیوندید