دیتاشیت درایور L298 - سرزمین الکترونیک
فروشگاه گزارش قوانین تماس پنجشنبه 3 بهمن

×

در حال لود کردن صفحه ورود ...

×

در حال لود کردن فرم ثبت نام ...
FREE
دیتاشیت درایور L298

دیتاشیت درایور L298

دیتاشیت درایور L298

برای دیدن دیتاشیت و اطلاعات آن به ادامه مطلب بروید

 

ولتاژ عملیاتی درایور تا 46 ولت است .

بیشترین جریان مستقیم تا 4 آمپر است .

ولتاژ اشباع پایینی دارد

محافظ حرارتی بالایی دارد

ورودی منطقی 0 تا 1.5 ولت دارد پس میزان نویز پذیری آن کم است .

دیتاشیت درایور L298

دیتاشیت درایور L298

توضیحات :

درایور l298 یک مدار مجتمع و یک پارچه ای است که به دو مدل multiwatt15 و powerso20 طراحی شده است .این درایور با ولتاژ بالا و آمپراژ بالا و دو خروجی ( پل درایور) طراحی شده است که بتواند ttl های استاندارد منطقی و بارهای القایی مانند رله ها سولنوئید و موتورهای پله ای و dc را براحتی درایو کند . دو پایه ورودی برای فعال یا غیر فعال کردن خروجی درایور با سیگنال ورودی مستقل است . خروجی پایه های ضعیفتر ترانزیستورها ی هر پل درایور به یکدیگر متصل میشوند و پایه های دیگر خروجی میتوانند برای اتصال به حسگر از مقاومتی خارجی استفاده شود . پایه ورودی تغذیه اضافه شده برای مواقعی استفاده میشود که مدار منطقی در ولتاژ پایین کار کند .

نمودار داخلی درایور L298N :

دیتاشیت درایور L298

دیتاشیت درایور L298

اطلاعات کاربردی:

1.1. پایه های خروجی :

درایور l298 دارای دو پایه خروجی A , B است . خروجی توان دارای پیکربندی پل مانند است و خروجی آن میتواند کنترل کند بارهای القایی ساده یا تفاضلی ( دیفرانسیلی ) را که البته این بستگی به ورودی درایور دارد . جریان عبوری از میان بار از میان پایه تحریک خروجی عبور میکند . مقاومت خارجی اجازه تغییر شدت این جریان را مشخص میکند .

1.2. پایه های ورودی :

هر پل درایو بوسیله 4 گیت منطقی که دارای پایه های in1 , in2 برای فعال کردن قسمت اول یا A است و پایه های in3 , in 4 برای فعال کردن قسمت دوم یا B است . برای فعال شدن هر بخش باید پایه های مربوطه که ذکر شد فعال یا همان 1 منطقی شوند . گیت های منطقی بکار رفته در درایور TTL اند

 

دیتاشیت درایور L298

دیتاشیت درایور L298

اگر از ان برای ربات استفاده می کنید مدار زیر می تواند بهتون کمک کنه .


دیتاشیت درایور L298

دیتاشیت درایور L298

مطالب مرتبط:

ایمیل : wle1036@gmail.com آی دی تلگرام : WLEiR

3 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است .
  • سلام آقا کامران . در تاریخ 2 خرداد 94 سوال کرده بودم در دیتاشیت درایور L298 معلوم نیست که پایه 6 و 11 بکجا وصل میشود فقط جلوی پایها نوشته شده PWM1 و PWM2 . ولی چون شما مشغول درس خواندن بودید جواب مرا دیر دادید و من داخل همین سایت در صفحات دیگر دیدم که در یک مدار برای چپ گرد و راست گرد موتور پایه 6 و 11 آیسی مورد نظر به 5+ وصل شده است و من هم مدار خودرا ساختم و کار هم میکند البته من از آیسی مگا 8 و آیسی درایور L298 استفاده کردم و دستورات را به زبان بیسیک نوشتم . بعداز کامل شدن ویدیوی آنرا درسایت آپارات خواهم گذاشت .

برای ارسال دیگاه باید وارد حساب کاربری خود شوید.

مطالب سایت