دیتاشیت LM324

دیتاشیت LM324

سری LM324 کم هزینه است و ‌دارای تقویت کننده فعال چهارگانه با ورودی های صحیح تفاضلی می باشد. این سری نسبت به انواع تقویت کننده فعال استاندارد در کاربرد منبع واحد دارای چندین مزیت ممتاز است. تقویت کننده چهارگانه می تواند در ولتاژ منبع 3.0 ولت تا 32 ولت با جریان برق ساکنی در حدود یک پنجم مقدار موارد دیگر با MC1741 ( بر روی یک پایه تقویت کننده) راه اندازی شود. میزان ورودی متداول شامل منبع منفی می باشد که بدان وسیله ضرورت به مولفه های ولتاژ بایاس خروجی در بسیاری از کاربردها حذف می شود. میزان ولتاژ خروجی نیز شامل ولتاژ منبع تغذیه منفی است.

AxGiG,

این ایسی 4 اپ امپ دارد و ولتاژ مورد نیاز برای راه اندازیش 9 ولت است که با یک رگولاتور 7809 این ولتاژ تامین می شود .

AxGiG,

دیتاشیت LM324

برای اشنایی بیشتر با این ایسی به مطالب زیر توجه کنید.

ویژگی ها:

خروجی های حفاظ دار مدار کوتاه طبقه ورودی تفاضلی صحیح عملکرد منبع واحد : 3.0 تا 32 ولت جریان های برق ولتاژ بایاس ورودی پایین : ماکزیمم 100nA (LM324A) چهار تقویت کننده در هر بسته تنظیم داخلی مقدار متداول تا منبع منفی Pinout های استاندارد صنعتی بست های ESD بر روی ناهمواری های افزایش خروجی بدون تاثیر گذاشتن بر عملکرد قطعه کد NCV برای خودکار شدن و دیگر کاربردهایی که به تغییرات کنترلی و سایت نیاز دارد بسته های Pb-Free مورد نیاز است

توصیف مدار:

سری LM324 با استفاده از چهار تنظیم کننده داخلی و تقویت کننده های فعال دو سطحی ساخته شده است. سطح اول هر یک شامل قطعات خروجی تفاضلی Q20 و ‍Q18 با ترانسیستورهای بافر ورودی Q21 و Q17 و تفاضل نسبت به تبدیل کننده یک طرفه Q3 و Q4 است. سطح اول نه تنها عملکرد افزایش سطح اول را نشان می دهد بلکه تغییر سطح و عملکردهای کاهش transconductance را نیز نمایان می سازد. با کاهش transconductance، یک خازن خنثی کننده کوچکتر (تنها با 5.0 pF) می تواند به کار گرفته شود و بنابراین بخش چیپ را حفظ می کند. کاهش transconductance توسط شکافتن کالکترهای Q20 و Q18 انجام می شود. یکی دیگر از ویژگی های این سطح ورودی این است که مقدار متداول ورودی می تواند شامل منبع منفی یا زمینی باشد ، البته در عملکرد منبع واحد، بدون اشباع قطعات ورودی یا تفاضل نسبت به تبدیل کننده یک طرفه . سطح دوم شامل یک سطح تقویت کننده بار منبع حریان برق استاندارد است.

برای این مطلب 3 دیدگاه ثبت شده است

mahdiheshmati

خوبه اطلاعاتش اما مختصره

پاسخ
1400/11/19
حمزه

ممنون،ازتوضیحات خوبتون،درموردساخت فلزیابها،لطفا توضیح بدید،،ممنون میشم

پاسخ
1399/11/04
محسن جون بدون امتیاز

دمت گرم.
توضیح کاربردی بود

پاسخ
1393/12/22
به دیدگاه هایی که مفید و در جهت بهبود کیفیت مطالب سایت باشد مبلغی مطابق لیست زیر تعلق میگیرد. مبلغ دریافتی در کیف پول کاربر شارژ می گردد و می توان از آن برای خرید مطالب سایت استفاده نمود.
  • راهنمایی و پاسخ به دیدگاه کاربرانی که دارای مشکل هستد و کمک به رفع مشکلات آن ها 5 تا 25 هزار تومان
  • نقد‌و بررسی صادقانه مطالب و بیان نقاط قوت، نقاط ضعف، چالش‌ها، مشکلات و راه‌حل آن 5 تا 50 هزار تومان
  • ارسال ویدیو و تصاویر پروژه های ساخته شده بر اساس مطالب و آموزش و دورهای سایت 70 تا 400 هزار تومان
نکته 1 : همراه تصاویر و فیلم های ارسالی روی یک کاغذ آدرس سایت WLE.IR نوشته یا چاپ شده باشد
نکته 2 : برای پیوست ویدیو، تصویر و یا فایل فشره از بحش آپلود فایل زیر باکس دیدگاه استفاده شود
نکته 3 : مبلغ براساس توضیحات، مستندات و کیفیت دیدگاه شما تعیین می گردد.
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
آموزش رایگان
×
×
به سبد خرید اضافه شد