راه اندازی سنسور دمای DS18B20 (بسکام) - سرزمین الکترونیک
FREE
پروژه دماسنج با قابلیت روشن کردن رله

یکی از نیازهای محیطهای صنعتی، کشاورزی، گلخانه ها و منازل تعیین دمای محیط به صورت دقیق و کنترل ابزارهای سرمایشی و گرمایشی می باشد. برای تعیین دما به صورت دقیق به یک سنسور دما نیاز داریم که تا حد امکان به سایر عوامل محیطی وابسته نبوده و کالیبره باشد. سنسوری که در این پروژه از آن استفاده می کنیم سنسور دمای DS18B20 می باشد با با استفاده از پروتکل سریال 1wire عمل می کند و با دقت 0.1 درجه سانتیگراد و ماهیت دیجیتال بودن آن به یک انتخاب خوب و ارزان قیمت مبدل گشته است. در این پروژه یک نمونه سورس خوب و کاربردی با استفاده از کدهای رایگان جمع آوری شده از اینترنت طراحی شده است که دمای محیط را بر روی نمایشگر LCD با دقت 0.1 درجه سانتیگراد نشان می دهد. شایان ذکر است سنسور دمای DS18B20 از دمای 55- تا 125+ درجه سانتیگراد را اندازه گیری می نماید و بنا به گفته طراحان می تواند با کابل شیلد شده مرغوب از 50 متر تا 300 از میکرو فاصله داشته باشد.

ایمیل : wle1036@gmail.com آی دی تلگرام : WLEiR

7 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

سلام پروژه ای ندارید که در بسکام به درستی کار کنه ؟؟؟ این پروژه که واسه من کار نکرد !!!! عینا شبیه فایل های درون فولدر کار کردم و فقط فایل هگز رو به پروتیوس دادم اما کار نکرد… !!! لطفا راهنمایی کنید.

۱۳۹۳/۰۲/۲۹
ashkan20

به نتیجه ای نرسیدی دوستان
5 روز دیگه این مدار رو به عنوان پروژه میخام تحویل بدم
ولی متاسفانه برنامه ای ک تو عمل ج بده پیدا نکردم

با سلام وعرض خسته نباشید .
من هر کاری کردم نتونستم این سنسور رو راه اندازی کنم . آیا روش مخصوصی برای استفاده از این سنسور هست مثلا به پورت خاصی باید وصل بشه یا چیزهایی مثل این ؟ تو یکی از برنامه ها دما 0 درجه نشون داده میشه وتو دومی sensor fail میشه . اگه راهنمایی کنید ممنون میشم.

    بدون امتیاز
    ۱۳۹۲/۱۰/۰۳

    با عرض سلام . بنده نیز تست کردم متاسفانه برای دمای زیر 30 درجه درست عمل نمی کنه . پیگیره قضیه هستم در صورتی که مشکل رو رفع کردم دوباره در سایت قرار میدهم

باعرض سلام

اطلاعاتي درباره ي نحوه بستن مدارات تابلوهاي LED ميخواستم تشكرميكنم اگربتونيدكمكم كنيد

 

دیدگاه شما درباره این مطلب

مطالب سایت