پروژه ریموت کنترل با موبایل

×

در حال لود کردن صفحه ورود ...

×

در حال لود کردن فرم ثبت نام ...
FREE
پروژه ریموت کنترل با موبایل

 

این پروژه یک ریموت کنترل 5 کاناله با استفاده از DTMF و شبکه GSM موبایل می باشد. در این سیستم ابتدا از طریق یک موبایل و یا تلفن ثابت با موبایل شماره 2 تماس گرفته شده و اتصال به صورت دستی برقرار می شود، سپس موبایل شماره 2 را روی حالت آیفون قرار داده و نزدیک میکروفن دستگاه قرار می دهیم. حال با فشردن کلیدهای 1 تا 5 روی تلفن دیگر صداهای DTMF کلیدها توسط موبایل شماره 2 پخش شده و به وسیله میکروفن دستگاه دریافت می گردد و متناسب با هر کلید رله مربوطه قطع و وصل می شود. روی برد یک دیپ سوئیچ برای تنظیم حالت عملکرد دستگاه در نظر گرفته شده که می توان مدهایی مانند فلیپ فلاپ، لحظه ای، لچ و … را به سیستم افزود ولی در حالت پیش فرض از مد فلیپ فلاپ استفاده شده و با هر بار زدن کلید ها رله مربوطه روشن شده و با فشار مجدد کلید رله مربوطه خاموش می گردد. از این ریموت کنترل می توان برای کنترل روبوت ها در مسابقات استفاده کرد و ویژگی این مدار برد نامحدود آن است و نیز نیازی به نفوذ در سخت افزار موبایل نیست.

برای دانلود به ادامه مطلب بویدمطالب مرتبط:

ایمیل : wle1036@gmail.com آی دی تلگرام : WLEiR

11 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است .
 • سلام
  آیا شما مداری میتونید درست کنید که با ارسال و دریافت اس ام اس به سیم کارتی که روی مدار قرار داده شده رله ها فعال شوند؟؟؟؟؟
  البته فقط با چند شماره ی خاص فقط عمل بکنه

 • سلام
  مهندس در صورت امکان یک پروژه شماره گیری با میکرو به زبان کدویژن هم بزارید از زحماتتان متشکری

 • همیشه باید یه گوشی دوم کنار مدار باشه؟
  همیشه باید دستی روشنش کرد؟
  اگه اینطور باشه که کنترل از راه دور نشد

  • همیشه باید گوشی کنارش باشه ولی لازم نیست همیشه روشنش کرد . همه گوشیا سیستم پاسخگویی اتوماتیک دارن . میتونی بذاری رو سیستم پاسخ گویی اتوماتیک و ازش استفاده کنی . یا اینکه برا کم شدن هزینت میتونی یه بسته اینترنتی فعال کنی و از طریق نیم باز ارزش استفاذه کنی

برای ارسال دیگاه باید وارد حساب کاربری خود شوید.

مطالب سایت