پروژه ریموت کنترل با موبایل
FREE

 

این پروژه یک ریموت کنترل 5 کاناله با استفاده از DTMF و شبکه GSM موبایل می باشد. در این سیستم ابتدا از طریق یک موبایل و یا تلفن ثابت با موبایل شماره 2 تماس گرفته شده و اتصال به صورت دستی برقرار می شود، سپس موبایل شماره 2 را روی حالت آیفون قرار داده و نزدیک میکروفن دستگاه قرار می دهیم. حال با فشردن کلیدهای 1 تا 5 روی تلفن دیگر صداهای DTMF کلیدها توسط موبایل شماره 2 پخش شده و به وسیله میکروفن دستگاه دریافت می گردد و متناسب با هر کلید رله مربوطه قطع و وصل می شود. روی برد یک دیپ سوئیچ برای تنظیم حالت عملکرد دستگاه در نظر گرفته شده که می توان مدهایی مانند فلیپ فلاپ، لحظه ای، لچ و … را به سیستم افزود ولی در حالت پیش فرض از مد فلیپ فلاپ استفاده شده و با هر بار زدن کلید ها رله مربوطه روشن شده و با فشار مجدد کلید رله مربوطه خاموش می گردد. از این ریموت کنترل می توان برای کنترل روبوت ها در مسابقات استفاده کرد و ویژگی این مدار برد نامحدود آن است و نیز نیازی به نفوذ در سخت افزار موبایل نیست.

برای دانلود به ادامه مطلب بویدایمیل : wle1036@gmail.com آی دی تلگرام : WLEiR

11 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

سلام
این پروژه pcb و شماتیک آماده نداره؟

۱۳۹۳/۱۱/۰۴
mohamadnoruzi73

سلام میشه برای این پروژه راهنمای فارسی هم بگذارید؟

۱۳۹۳/۰۱/۰۳
mohammad

سلام
آیا شما مداری میتونید درست کنید که با ارسال و دریافت اس ام اس به سیم کارتی که روی مدار قرار داده شده رله ها فعال شوند؟؟؟؟؟
البته فقط با چند شماره ی خاص فقط عمل بکنه

سلام
مهندس در صورت امکان یک پروژه شماره گیری با میکرو به زبان کدویژن هم بزارید از زحماتتان متشکری

همیشه باید یه گوشی دوم کنار مدار باشه؟
همیشه باید دستی روشنش کرد؟
اگه اینطور باشه که کنترل از راه دور نشد

    بدون امتیاز
    ۱۳۹۲/۰۴/۲۸

    همیشه باید گوشی کنارش باشه ولی لازم نیست همیشه روشنش کرد . همه گوشیا سیستم پاسخگویی اتوماتیک دارن . میتونی بذاری رو سیستم پاسخ گویی اتوماتیک و ازش استفاده کنی . یا اینکه برا کم شدن هزینت میتونی یه بسته اینترنتی فعال کنی و از طریق نیم باز ارزش استفاذه کنی

سلام
آیا این مدار عملی هستش که بسازیم و هزینه کنیم؟
آیا کسی این مدار رو ساخته؟

دیدگاه شما درباره این مطلب

مطالب سایت