آموزش ساخت ربات CNC نویسنده و نقاش یا طراح – 100 درصد عملی و کامل

آموزش ساخت ربات CNC نویسنده و نقاش یا طراح – 100 درصد عملی و کامل

دستگاه CNC نویسنده در واقع یک ربات نویسنده و طراح یا نقاش است که قادر است به صورت اتوماتیک و بدون دخالت کاربر، طرحها و متنهای مختلف و متنوع را به صورت دقیق، توسط انواع وسیله نوشتاری مانند مداد، خودکار، ماژیک و … روی سطحهای مختلف مانند کاغذ، چوب، پلکسی، وایت برد، cd، dvd و … رسم کند یا بنویسد. جهت ساخت این دستگاه یک دوره برای شما تدوین شده که در این دوره آموزش ساخت ربات CNC نویسنده و نقاش را بیان میکنیم و روش کار با دستگاه را به صورت کامل آموزش میدهیم.

 

 

ربات نویسنده و نقاش طراحی شده هم قادر به نوشتن انواع متن با فونتهای دلخواه و مختلف است و هم میتواند اشکال و طرحهای گرافیکی متنوع و پیچیده را رسم کند یا بکشد. همچنین توسط دستگاه میتوان انواع متنها و طرحهای رنگی را نیز روی سطوح مختلف نوشت.

 

طراحی ربات CNC نویسنده و نقاش

ربات CNC نویسنده و نقاش

آموزش ساخت ربات CNC نویسنده و نقاش

 

ما ربات نویسنده و نقاش را به صورت کاملا اختصاصی و حرفه ای طراحی کرده ایم و به آن قابلیتها و ویژگیهایی داده ایم که در هیچ دستگاهی با کارایی مشابه، استفاده نشده است. با طراحی صورت گرفته برای دستگاه، کاربر میتواند بهترین نتیجه ی ممکن را از کار کردن با دستگاه بگیرد.

 

دستگاه را چندین و چند بار، از نو طراحی کرده ایم و زمان زیادی را صرف طراحی آن کرده ایم و تستهای مختلفی را روی آن انجام داده ایم و در هر مرحله، بازبینیهای زیادی را در طراحی دستگاه صورت داده ایم تا نهایتا بهترین و با کیفیت ترین طرح، در اختیار کاربران قرار بگیرد.

 

برخی از کاربردهای ربات نویسنده و طراح

  • با استفاده از این دستگاه، کاربر میتواند متنها و نوشته های مختلفی را با فونتهای دلخواه و با کیفیت بالایی بنویسد.
  • توسط این دستگاه کاربر میتواند طرحها و نقشهای مختلف و متنوعی را با دقت زیادی رسم کند.
  • با دستگاه نویسنده یا نقاشی که طراحی کردیم، کاربر میتواند عکسهای گرفته شده توسط موبایل یا دوربین خود را ابتدا به طرح مناسب تبدیل و سپس آنها را توسط دستگاه بکشد.
  • توسط این دستگاه کاربر میتواند امضای خود را به صورت کاملا واقعی و حتی بهتر از نسخه ی دستنویس امضای خودش، در زیر فرمها و نوشته های مختلف درج کند که آموزش انجام این کار هم داخل دوره بیان شده است.
  • یکی دیگر از کارهای کاربردی و جذابی که میتوان با دستگاه انجام داد، نوشتن متن با رنگهای مختلف یا کشیدن طرحهای رنگی است. آموزش انجام این کار نیز در دوره بیان می شود.
  • توسط این دستگاه میتوان عنوان دوره یا محتوای کپی شده در cd یا dvd را توسط ماژیکهای ضد آب و مخصوص cd/dvd، روی سطح آنها نوشت.
  • کاربر میتواند به جای خودکار یا مداد، ماژیکهای خوراکی را روی دستگاه نصب کند و طرحها و نوشته های مختلفی را روی فوندانت کیک رسم کند و کیک خود را تزئین کند.

 

در حقیقت کاربر با این ربات نویسنده و نقاش ، به یک هنرمند کامل تبدیل می شود و میتواند بدون خستگی دست و بدون اتلاف وقت، طرحها و نوشته های خود را به صورت دقیق و ظریف، توسط ربات بنویسد.

 

این دستگاه بسیار دقیق است و میتواند متنها و طرحهای مختلف را بدون هیچگونه اشتباهی و به صورت کاملا دقیق و با کمترین خطا، رسم کند. دستگاه تقریبا از هر نوع مداد یا خودکاری پشتیبانی میکند و میتوان انواع مختلف مداد و خودکار با نوکهای ریز و درشت را داخل دستگاه قرار داد.

 

کار با ربات نویسنده و طراح

استفاده از دستگاه نویسنده بسیار ساده است. کافیست نوشته و یا طرح مورد نظر خود را در نرم افزار مربوطه وارد و از آن خروجی مناسب بگیرید و سپس این خروجی را به ربات بدهید تا دستگاه، طرح و یا نوشته ی شما را با کمترین خطای ممکن اجرا کند.

 

آماده کردن متن و طرح برای این دستگاه توسط کامپیوتر انجام می شود. کاربر میتواند برای متنهای خود، فونت دلخواه را انتخاب و آنها را توسط دستگاه بنویسد. همچنین میتواند طرحها و نقشهای مختلف و متنوع را برای ارسال به دستگاه آماده کند و آنها را با کیفیت بالایی رسم کند.

 

در این دوره، آموزش ساخت ربات CNC نویسنده و نقاش و انجام طراحی مناسب برای آن و همچنین روشهای تولید و گرفتن خروجی مناسب برای ربات بیان شده اند.

 

دوره آموزش ساخت ربات نویسنده و نقاش

ثبت نام شروع شد

 

طرز عملکرد ربات CNC نویسنده و نقاش

نحوه ی کار این دستگاه کاملا مشابه دستگاه های CNC موجود در بازار است و براساس اصول دستگاه های CNC کار میکند. در حقیقت این دستگاه همان CNC است که به جای ابزار برش و حکاکی، با وسایل نوشتاری مانند مداد یا خودکار کار میکند.

 

دستگاهی که طراحی کرده ایم سه محوره است، یعنی دارای سه محور جهت حرکت در سه راستای X ، Y و Z است. محورهای دستگاه توسط موتورهای استپر کنترل می شوند و حرکت میکنند.

 

آموزش ساخت ربات CNC نویسنده و نقاش

دستگاه CNC نویسنده و نقاش

 

دو عدد از استپرموتورها حرکات رو به جلو-عقب(در راستای Y) و چپ-راست(در راستای X) را کنترل میکنند و استپرموتور سوم حرکت بالا-پایین(در راستای Z) را کنترل میکند.

 

استپر موتورها یا موتورهای پله ای، همانطور که از اسمشان پیداست، به صورت پله ای یا گام به گام حرکت میکنند و در نتیجه میتوان توسط آنها حرکات بسیار دقیق را انجام داد. همین امر باعث شده که تقریبا در همه ی دستگاه های CNC از استپر موتورها استفاده شود. ما نیز برای دستگاه نویسنده خود که در آن نحوه ی حرکت بسیار مهم است، از استپر موتورها استفاده کرده ایم و یک دستگاه سه محوره دقیق طراحی کرده ایم.

 

محور Z ربات نویسنده و نقاش

ما محور Z ربات نقاش خود را که وظیفه ی حرکت وسیله ی نوشتاری به سمت بالا و پایین را بر عهده دارد، برخلاف سایر دستگاه های مشابه، توسط استپر موتور طراحی کرده ایم که همین امر وجه تمایز بزرگی ایجاد کرده است و با این کار ترتیبی داده ایم تا در راستای z، آزادی عمل کاملی داشته باشیم و بتوانیم حرکاتی با دقت بسیار زیاد انجام دهیم و همچین این کار باعث شده تنظیم کردن و کالیبره کردن دستگاه بسیار ساده تر و دقیقتر صورت بگیرد.

 

جهت شرکت در دوره آموزش ساخت ربات نویسنده و نقاش و اطلاعات بیشتر در خصوص سرفصلهای دوره آموزشی، از طریق لینک زیر اقدام کنید:

 

دوره آموزش ساخت ربات نویسنده و نقاش

ثبت نام شروع شد

 

راه های ارتباطی

شماره تماس : 09332256378

ایمیل : abdollahzadeh.amanj@gmail.com

تلگرام :wle_CoWorker@

 

نمونه ای از کارهای انجام شده با ربات CNC نویسنده و نقاش

 

رسم لوگوی رنگی Google با ربات نویسنده و طراح

 

رسم طرح خودرو توسط ماژیک

 

نوشتن روی cd و dvd

 

رسم تصویر انیشتین توسط خودکار

 

رسم طرح برج ایفیل توسط ماژیک

 

درج امضا روی کاغذ با دستگاه CNC نویسنده و نقاش

 

رسم طرح قلب رنگی

 

رسم نقشه ایران

 

رسم طرح رنگی ماسک میزنم 1

 

رسم طرح رنگی ماسک میزنم 2

 

طرح رسم فنی

 

نوشتن شعر توسط ماژیک

 

نوشتن شعر توسط خودکار 1

 

نوشتن شعر توسط خودکار 2

 

رسم تصویر تسلا توسط ماژیک

 

نوشتن متن با فونتهای مختلف

 

رسم لوگو توسط خودکار

 

دوره آموزش ساخت ربات نویسنده و نقاش

ثبت نام شروع شد

برای این مطلب 15 دیدگاه ثبت شده است

معین اسفندیاری
سلام چطور میشه در دوره شرکت کرد؟

پاسخ [آمانج عبداله زاده] : سلام
از طریق لینک زیر :
https://wle.ir/courses/CNC-drawing

پاسخ
1399/10/13
صفا سلیمی
سلام مهندس دوره از چه روزی برگزار میشه؟

پاسخ [آمانج عبداله زاده] : با سلام
فردا جلسه اول آپلود میشه

پاسخ
1399/08/08
فرشاد طافی
سلام علیکم مهندس جان دوره کی شروع خواهد شد.باتشکر

پاسخ [آمانج عبداله زاده] : با سلام
دوره آخر هفته شروع میشه
جزئیات برای شما ایمیل شد

پاسخ [آمانج عبداله زاده] : ظاهرا ایمیل شما مشکل داره. یک ایمیل برای بنده ارسال کنید

پاسخ
1399/08/05
فرشاد طافی
سلام علیکم ،مهندس عبداله زاده با توجه به تغییرات افزایشی دلار و به تبع اون تغییرات روزانه قیمت قطعات در همه فروشگاه ها لطفا اگر ممکن هست لیست قطعات و فروشگاههای مورد نظر رو زود تر از موعد مقرر برای کسانیکه دوره را خریداری نموده اند ارسال نمایید.با تشکر فراوان از حُسن توجه و همکاری شما

پاسخ [آمانج عبداله زاده] : سلام وقت بخیر
سعی میکنم دوره رو زودتر از موعد مقرر شروع کنم

پاسخ
1399/07/20
صفا سلیمی
سلام مهندس عبداله زاده ، بنده از دوره کوادکوپتر تا دوره آموزش آلتیوم عضو دائمی بودم امیدوارم این دوره هم مثل دوره های گذشته پربار باشه ، مشتاقانه منتظر برگزاری دوره آنلاین هستیم

پاسخ [آمانج عبداله زاده] : با سلام. تشکر
بله خواهش میکنم شما از کاربران دائمی ما هستید.
ثبت نام دوره شروع شده و پس از مدتی انتشار مطالب شروع خواهد شد.

پاسخ
1399/07/16
علی واثقی
با سلامواقعا خدا قوتاز فیلمای بالا معلومه که یه آموزش عالی در انتظارمنه!!!

پاسخ [آمانج عبداله زاده] : با سلام. خواهش میکنم

پاسخ
1399/07/16
فرشاد طافی
سلام ،وقت بخیر ،مهندس جان لطفا لینک ثبت نام دوره رو فعال کنید...انشاء الله همانند گذشته دوره جامع باشد(وجود سورس برنامه،فایل شماتیک pcb،فایل stlقطعات سه بعدی و...) و فقط اسمبل کردن قطعات نباشه. با تشکر فراوان از شما و جناب محمود زاده

پاسخ [آمانج عبداله زاده] : با سلام
ثبت نام شروع شده
دوره به صورت کامل ارائه خواهد شد

پاسخ
1399/07/16

در حال لود کردن گوگل کپچا ، لطفا صبر کنید ...
×

محصول آموزشی با موفقیت به سبد خرید اضافه شد .

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع 1,255 کاربر خبرنامه بپیوندید