آموزش لحیم کاری قطعات SMD توسط هویه معمولی در برد دو لایه

آموزش لحیم کاری قطعات SMD توسط هویه معمولی در برد دو لایه

در جلسه ی قبلی از کارگاه آموزش آلتیوم دیزاینر ، آموزش کامل طراحی مبدل USB به TTL به صورت برد دو لایه و با استفاده از قطعات SMD را ارائه دادیم. در این جلسه از دوره آلتیوم دیزاینر ، آموزش لحیم کاری قطعات SMD توسط هویه معمولی در بردهای دو لایه و ساخت PCBهای دو لایه را بیان خواهیم کرد. لحیم کاری قطعات SMD به دلیل سایز کوچکی که دارند، پیچیده تر از لحیم کاری قطعات DIP است.آموزش لحیم کاری PCB را در این جلسه بیان میکنیم.

 

توضیحات جلسه آموزش لحیم کاری قطعات SMD در بردهای دو لایه

در بخش اول از جلسه، شما را با روش ساخت بردهای مدار چاپی دو لایه در منزل آشنا میکنیم و نکات مختلفی جهت افزایش کیفیت نهایی برد دو لایه را بیان میکنیم و برد مبدل usb to ttl دو لایه ای که طراحی کرده بودیم را می سازیم و آموزش لحیم کاری PCB را بیان میکنیم.

 

در بخش دوم از جلسه، در ابتدا قطعات و وسایل لازم جهت لحیم کاری را معرفی میکنیم و سپس تکنیک لحیم کاری SMD را آموزش میدهیم و قطعات SMD مبدل USB به TTL را با استفاده از روش بیان شده روی برد لحیم کاری میکنیم. در حقیقت مقاومتها و خازنهای SMD و همچنین ICهای SMD را روی برد دو لایه ای که ساخته ایم لحیم کاری میکنیم و ویاها(Vias) را مونتاژ میکنیم تا مبدل USB به سریال کامل شود. سپس مبدلی که ساخته ایم را تست میکنیم و میکروکنترلر را با آن پروگرم میکنیم.

 

آموزشهای جلسه لحیم کاری قطعات SMD

 • آموزش ساخت بردهای مدار چاپی دو لایه در منزل
 • معرفی قطعات و وسایل لازم جهت لحیم کاری قطعات SMD
 • آموزش لحیم کاری مقاومتهای SMD
 • آموزش لحیم کاری LEDهای SMD
 • آموزش لحیم کاری خازنهای عدسی و سرامیکی SMD
 • آموزش لحیم کاری خازنهای الکترولیتی SMD
 • آموزش لحیم کاری ICهای SMD
 • آموزش مونتاژ ویاها در منزل
 • ساخت برد مبدل USB به سریال

 

آموزش آلتیوم دیزاینر - لحیمکاری قطعات SMD

آموزش آلتیوم دیزاینر – ساخت برد دو لایه

 

فیلم تست مبدل

1 ماه پیش
Mojtaba_Abareghi
با سلام. خسته نباشید.آیا با استفاده از نرم افزاری غیر از آردویینو هم میشه از این برد برای پروگرام کردن میکرو استفاده کرد؟مثلا نرم افزار Sina Prog که خودتان در سایت قرار دادیداگه امکانش هست، نوع پروگرامر رو داخل نرم افزار Sina Prog چی قرار دهم؟با تشکر
1 سال پیش
آمانج عبداله زاده

smsjzia
سلام استاد یه سوال داشتم چرا ظرفیت خازنی که وصل پایه V3 میشه اینقدر کم قرار دادید؟نمیشد مصل پایه تغذیه 5 ولت از دو تا خازن تو همون ابعاد استفاده کرد؟

با سلام هر خازنی نقشی متفاوت ایفا میکنه و کاربردی متفاوت داره. خازنهای الکترولیتی نقش صافی ولتاژ رو دارن و خازنهای سرامیکی و عدسی نقش نویزگیری
1 سال پیش
smsjzia بدون امتیاز
سلام استاد یه سوال داشتم چرا ظرفیت خازنی که وصل پایه V3 میشه اینقدر کم قرار دادید؟نمیشد مصل پایه تغذیه 5 ولت از دو تا خازن تو همون ابعاد استفاده کرد؟

ارسال دیدگاه !

مهمان عزیز ، برای شرکت در بحث و گفتگو باید وارد حساب کاربری خودت بشی ، اگر حساب کاربری نداری ، کمتر از 2 دقیقه یه حساب ایجاد کن .

  اولین نفر باشید که سوال خود را مطرح می کنید

ارسال سوال !

مهمان عزیز ، برای مطرح کردن سوال باید وارد حساب کاربری خودت بشی ، اگر حساب کاربری نداری ، کمتر از 2 دقیقه یه حساب ایجاد کن .

  اولین نفر باشید که پروژه خود را ارسال می کنید .

ارسال پروژه !

مهمان عزیز ، برای ارسال پروژه باید وارد حساب کاربری خودت بشی ، اگر حساب کاربری نداری ، کمتر از 2 دقیقه یه حساب ایجاد کن .

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع 1,137 کاربر خبرنامه بپیوندید