معرفی وسایل موردنیاز جهت ساخت PCB در منزل

معرفی وسایل موردنیاز جهت ساخت PCB در منزل

در جلسات قبلی از دوره آموزش آلتیوم دیزاینر ، طراحی بردهای مدار چاپی توسط نرم افزار altium designer آموزش داده شد و بخش اول کارگاه آموزش آلتیوم به پایان رسید. در این جلسه که بخش دوم دوره آموزش آلتیوم است، به معرفی وسایل موردنیاز جهت ساخت PCB در منزل می پردازیم. همچنین آموزش ساخت مینی دریل سوراخکاری PCB نیز در انتهای جلسه آموزش داده می شود.

 

توضیحات جلسه معرفی وسایل موردنیاز جهت ساخت PCB در منزل

پس از طراحی برد در آلتیوم دیزاینر و قبل از شروع به ساخت PCB، لازم است تا وسایل ساخت PCB آشنا شوید، بنابراین در این جلسه از آموزش آلتیوم دیزاینر ، ابزار و وسایل لازم جهت ساخت PCB را معرفی خواهیم کرد. جهت منسجم بودن مطالب، ساخت بردهای مدار چاپی را به چند مرحله تقسیم کرده ایم و همینطور وسایل را نیز در چند دسته بندی جداگانه قرار داده ایم تا مطالب ساده تر و منسجم تر شود.

 

وسایل را در 5 دسته بندی مجزا معرفی کرده ایم که دسته ها عبارتند از : برش ، سوراخکاری ، لحیمکاری ، شستشو ، و سایر وسایل. در هر دسته وسایل لازم و ضروری معرفی و کاربرد آنها تشریح شده است. همچنین وسایل جایگزینی که میتوان استفاده کرد نیز معرفی شده اند تا هزینه های لازم جهت تهیه ی وسایل کاهش یابد. در انتهای جلسه، ساخت مینی دریل جهت سوراخکاری برد نیز در قالب فیلم آموزش داده شده است به این صورت که وسایل لازم جهت ساخت مینی دریل معرفی شده و سپس اتصالات الکتریکی و اتصالات مکانیکی بیان شده و نهایتا مینی دریل را تست نموده ایم. در جلسه ی بعد با استفاده از این ابزار و سایل، برد مدار چاپی را خواهیم ساخت. در ادامه مطالب ارائه شده در این جلسه را بیان میکنیم.

 

مطالب جلسه 14 کارگاه آلتیوم دیزاینر

 • وسایل لازم جهت برش PCB یا فیبر مدار چاپی
 • وسایل لازم جهت سوراخکاری PCB یا فیبر مدار چاپی
 • وسایل لازم جهت لحیمکاری PCB یا فیبر مدار چاپی
 • وسایل لازم جهت شستشوی PCB یا فیبر مدار چاپی
 • سایر وسایل مورد نیاز
 • معرفی المانهای جایگزین جهت کاهش هزینه های خرید
 • فیلم آموزش ساخت مینی دریل ارزان قیمت و قدرتمند جهت سوراخکاری برد

 

آموزش ساخت مینی دریل سوراخکاری

آموزش ساخت مینی دریل سوراخکاری

آموزش آلتیوم دیزاینر – وسایل ساخت PCB

1 سال پیش
احمد شهنوازی بدون امتیاز
سلام مهندس ببخشید دوباره مزاحم میشم ... آداپتور فرمودین با موتور ولتاژ کاریش یکی باشه یعنی همون 12 ولت ... میخاستم بدونم آداپتور چند آمپر باشه ... موفق وسلامت باشید
1 سال پیش
1 سال پیش
احمد شهنوازی بدون امتیاز
مهندس سلام ... این موتور چند ولته ؟
1 سال پیش
احمد شهنوازی بدون امتیاز
سلام مهندس ... میشه یه راهنمایی کنین در مورد این که قطعات مورد نیاز رو از چه فروشگاهی تهیه کنیم ... راستش هیچ فروشگاهی کامل نیست ... بعضی مواقع میخوام 10 تا قطعه بگیرم ... 4 تاش موجود نیست ... اگه میشه یه فروشگاه بهم معرفی کنین... بازم ممنون بابت این دوره ... خدایی فوق العاده س

ارسال دیدگاه !

مهمان عزیز ، برای شرکت در بحث و گفتگو باید وارد حساب کاربری خودت بشی ، اگر حساب کاربری نداری ، کمتر از 2 دقیقه یه حساب ایجاد کن .

  اولین نفر باشید که سوال خود را مطرح می کنید

ارسال سوال !

مهمان عزیز ، برای مطرح کردن سوال باید وارد حساب کاربری خودت بشی ، اگر حساب کاربری نداری ، کمتر از 2 دقیقه یه حساب ایجاد کن .

  اولین نفر باشید که پروژه خود را ارسال می کنید .

ارسال پروژه !

مهمان عزیز ، برای ارسال پروژه باید وارد حساب کاربری خودت بشی ، اگر حساب کاربری نداری ، کمتر از 2 دقیقه یه حساب ایجاد کن .

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع 1,139 کاربر خبرنامه بپیوندید