آموزش کار با کتابخانه ها یا Library در آلتیوم دیزاینر

آموزش کار با کتابخانه ها یا Library در آلتیوم دیزاینر

در جلسات قبلی از دوره آموزش آلتیوم دیزاینر ، در خصوص نرم افزار altium designer و روش کار با آن، کلیاتی را بیان کردیم. این جلسه آموزش کار با کتابخانه ها یا Library در آلتیوم دیزاینر را بیان میکنیم. برای ساخت یک طرح، ابتدا باید بخشهای واقعی به پروژه اضافه شوند. برای این کار، ما باید از چیزی که کتابخانه نامیده می شود استفاده کنیم. در آلتیوم دیزاینر، کتابخانه ها شامل قطعاتی هستند که قصد داریم از آنها در پروژه های خود استفاده کنیم. در کتابخانه ها اطلاعاتی مهم و حیاتی در مورد قطعات وجود دارد. یک PCB بدون کتابخانه و اطلاعات کتابخانه، نمیتواند وجود داشته باشد.

 

توضیحات جلسه آموزش کار با کتابخانه ها یا Library در آلتیوم دیزاینر

در این جلسه از دوره آموزش آلتیوم دیزاینر ، ابتدا در مورد اینکه کتابخانه چیست و چه اطلاعاتی در کتابخانه ها وجود دارد صحبت خواهیم کرد و اطلاعاتی در خصوص کتابخانه ها را ارائه خواهیم داد. برای استفاده از قطعات، هم میتوان از کتابخانه های آماده استفاده کرد و هم اینکه میتوان یک کتابخانه ی جدید ساخت که بنا به دلایلی که در آموزش ارائه میکنیم، شدیدا پیشنهاد میکنیم کتابخانه ای جدید برای خود یا شرکت خود طراحی کنید.

 

در ادامه ی آموزش، با پنل Libraries آشنا خواهیم شد و کتابخانه های مختلفی که وجود دارند را معرفی و اطلاعاتی که هر کتابخانه شامل می شود را بیان میکنیم. همچنین با مدلهای مختلف قطعات آشنا خواهیم شد. همچنین در این جلسه روش کار با کتابخانه ها اعم از نصب کتابخانه ها، اولویت دادن به کتابخانه ها و روش جستجوی قطعات در کتابخانه ها با چند روش مختلف را آموزش خواهیم داد تا به صورت کامل برای جلسه ی بعدی که به طراحی و ساخت کتابخانه ها می پردازیم آماده شوید.

 

مطالب جلسه کتابخانه ها در آلتیوم دیزاینر

 • کتابخانه ی قطعات چیست؟
 • راه های استفاده از کتابخانه ها
 • دلایل مهم جهت طراحی کتابخانه ی شخصی برای خود یا شرکت
 • انواع کتابخانه ها
 • آشنایی با پنل Libraries
 • کتابخانه ها چه اطلاعاتی را شامل می شوند؟
 • مدل قطعات چیست؟
 • معرفی مدلهای مهم و بیان حوزه ی هر مدل
 • بیان تفاوت symbol و component
 • کار با کتابخانه ها و نصب آنها
 • بیان روشهای جستجوی قطعات موجود در کتابخانه ها

4 ماه پیش
آمانج عبداله زاده

firooz
سلام لینک دانلود وجود ندارد

سلام در حال اعمال تغییرات هستیم. به زودی مجددا فعال خواهند شد
4 ماه پیش
firooz بدون امتیاز
سلام لینک دانلود وجود ندارد
2 سال پیش
smsjzia بدون امتیاز
سلام استاد ببخشید میخواستم بگم در طول دوره به برد مدار چاپی با بیش از دو لایه و همچنین شبیه سازی در آلتیوم هم میپردازید؟

ارسال دیدگاه !

مهمان عزیز ، برای شرکت در بحث و گفتگو باید وارد حساب کاربری خودت بشی ، اگر حساب کاربری نداری ، کمتر از 2 دقیقه یه حساب ایجاد کن .

  اولین نفر باشید که سوال خود را مطرح می کنید

ارسال سوال !

مهمان عزیز ، برای مطرح کردن سوال باید وارد حساب کاربری خودت بشی ، اگر حساب کاربری نداری ، کمتر از 2 دقیقه یه حساب ایجاد کن .

  اولین نفر باشید که پروژه خود را ارسال می کنید .

ارسال پروژه !

مهمان عزیز ، برای ارسال پروژه باید وارد حساب کاربری خودت بشی ، اگر حساب کاربری نداری ، کمتر از 2 دقیقه یه حساب ایجاد کن .

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع 1,143 کاربر خبرنامه بپیوندید