دانلود آموزش ساده تئوری و عملی الکترونیک
FREE

در این مطلب آموزش الکترونیک به زبان ساده، برای مبتدیان و علاقه مندان الکترونیک می باشد. این آموزش توسط آقای حامد حزنیان به صورت خیلی ساده و مبتدی ارائه شده است. در این آموزش برخی از قوانین الکتریسته از جمله: اختلاف پتانسیل الکتریکی، جریان الکتریکی، مقاومت الکتریکی، منبع تغذیه، مقاومت، مقاومت کربنی، روش تشخیص مقدار مقاومت، مقاومتهای متغییر، پتانسیومتر، ولوم، خازن، خازن های قطب دار، خازن های بدون قطب، خازن های متغییر، خازن های تریمر، ترانزیستورها، کاربرد ترانزیستورها، ساختمان ترانزیستورهای npn، ساختمان ترانزیستورهای pnp، دیود، ولتاژ معکوس، دیودهای نورانی یا همان led، آی سی ها مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

ایمیل : wle1036@gmail.com آی دی تلگرام : WLEiR

13 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

۱۳۹۵/۰۶/۳۰
sshahriyari

سلام. وقتی روی لینک کلیک میکنم، پیغام خطا میده که صفحه مورد نظر پیدا نشد ! 🙁

سلام از سایت خودتون متشکریم

۱۳۹۳/۱۰/۰۴
morshedi hossein

واقعا خیلی ممنون بابت زحماتی که برای سایتتون کشیدید ومحتواش خیلی علی هستن

۱۳۹۳/۰۹/۰۶
محمد

سلام
اگه مشه یه مدار افزایش ولتاژ مثلا 1.5 به 220 ولت بزاید

۱۳۹۳/۰۷/۰۹
اریا

سلام
اموزش میکرو avrبه زبان ساده میخوام چطور امکان داره دریافت کنم
اینایی که تو سایت بودنو خوندم نتونستم درک کنم
اگه میشه اموزش همراه با تصویر باشه

سلام آقای مهندس کامران
من به تحلیل یک مدار محافظ یخچال نیاز دارم، میخواستم اگه ممکنه کمکم کنید
تصویر مدار دارم ولی نمیدونم چجوری بفرستم واستون
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
با تشکر از شما

براي دانلود قسمت 2 اين آموزش به robot-el.blogfa.com مراجعه كنيد

با سلام خدمت آقا کامران نظرات شما را خواندم . من سال 1347به کرمانشاه آمدم چون درجه دار ارتش بودم و سال 52 از کرمانشاه زن گرفتم و حالا هشتا نوه دارم . مثل شما عاشق الکترونیک بودم و هستم و چند وسیله الکترونیکی درست کردم که در وبلاگ خودم توضیح دادم  و بلاگ من هست عباس پوریزدان پناه بعداز زدن اینتر روی  الکترونیک عباس پوریزدان پناه کلیک کنید . در ضمن من در تهران بخش 10 بدنیا آمدم سال 1327 .موئفق باشید .و کرمانشاه را دوست دارم .

 

  بدون امتیاز
  ۱۳۹۲/۰۸/۰۴

  ایشالا خدا سایتونو از سر نوه هاتون کم نکنه . موفق و پیروز باشید . بنده وبلاگ شمارو دیدم و کاملا مطاالعه کردم .

سلام آقا کا مران از مطا لب خوبی که در سا یت قرار میدهید تشکر میکنم . نوه من امسا ل سا ل سوم فنی حرفه ای رشته برق و الکتروینک می باشد سا ل گذشته برای اینکه او تشویق شود وبهتر یا د بگیرد یک ما شین اتوبوس که ما ل خودش بوده و با طری خور نبوده 4 عدد با طری قلمی قا بل شارژ و یک موتور 6 ولت با چرخدنده برای چرخهای عقب برای حرکت بجلو و یک موتور 6 ولت با چرخدنده برا چرخهای جلو برای دور زدن داخلش کار گذاشتم و 8 عدد آدمک با خمیر جسمه درست کردم رو صندلیهای اتوبوس گذاشتم 4 عدد سمت راست و 4 عدد سمت چپ و عکس صودت نوها یم را روی کاغذ چاپ کردم روی صورت آدمکها گذاشتم که شکل خودشان میباشند و در حا ل نگا ه کردن به بیرون هستند و هشت عدد ال ئی دی سبز رنگ در سقف آن کار گذاشتم که فضای داخل اتوبوس سبز رنگ میبا شد و سه و دو عدد ال ئی دی سفید برای جلو کار گذاشتم که موقع حرکت آنها رواشن میشوند و دو عدد ال ئی دی قرمز برا عقب کا ر گداشتم که مو قع استوپ روشن میشوند و سه مدار الکترونیکی  یکی گیرنده مادون قرمز و یک گیرنده نوری ویک مدار فینگرتاچ درست کردم داخل اتوبوس کا ر گذاشتم  که هم با کنترل تلویزیون یا ویدئو سی دی روشن میشود و خا موش میشود  هم با نور چراغ قوه روشن میشود و خا موش میشود و هم با لمس انگشت روشن میشود و خا موش میشود و موقع روشن شدن حرکت کرده حرف میزند میگوید ( تهران دونفر فقت دونفر جا داریم بدو حرکت کردیم  ) و چون جلوی آن توسط ال ئی دی روشن میشود به ما نع که نزدیک شود نور برگشتی به فتوسل جلو بخورد کرده که با ئس دور زدن چرخها ی جلو میشود و موقع دور زدن هم راهنما میزد و موقع استوپ صدا قطع شده چراغهای جلو خا موش شده فقط چراغهای قرمز عقب و چراغها سبز داخل روشن میشود در ضمن عکس آنرا داخل صفحه فیس بوک خودم گذاشتم که آدرس فیس بوکم همان آدرس ایمیل خودم میبا شد که در اختیا ر شما میبا شد . اگر سوالی دارید درخدمت هستم : پوریزدان پنا ه از کرما نشا ه .  

  بدون امتیاز
  ۱۳۹۲/۰۷/۲۳

  سلام خدمت شما اقا عباس گرامی :

  واقعا شاه کار کردید و بسیار بسیار زیبا توضیح دادید که توانستم کاملا آن را تجسم کنم . نهایت خلاقیت و خوش فکری در آن به کار رفته است که تنها از یک آدم خلاق و خوش ذوق  بر میاد . خوش به سعادت نوتون . امیدارم همیشه موفق و پیروز باشید .  ایشالا اگر قسمت باشد بتوانیم از تجربیات شما استفاده کنیم . در ضمن انگار هم زبان هم هستیم فکر کنم کورد کرمانشاه باشید   

دیدگاه شما درباره این مطلب

مطالب سایت