ساخت دستگاه روتاری لیزر جهت حکاکی روی سطوح استوانه ای

ساخت دستگاه روتاری لیزر جهت حکاکی روی سطوح استوانه ای

در دوره آموزشی ساخت لیزر حکاکی و برش که روی سایت منتشر کردیم، روش ساخت دستگاه لیزر را جهت حکاکی و برشکاری متریال مختلف، به صورت کامل آموزش دادیم. در این مطلب روش ساخت دستگاه روتاری لیزر جهت حکاکی روی سطوح استوانه ای یا منحنی شکل را آموزش میدهیم تا کاربر قادر باشد روی سطح اجسامی که خطی نیستند و استوانه ای یا گرد هستند حکاکی لیزر انجام دهد.

 

ساخت دستگاه روتاری لیزر جهت حکاکی روی اجسام استوانه ای

همانطور که میدانید در دستگاه های لیزر که معمولا دارای دور محور در راستای X و Y هستند، نور لیزر به صورت خطی و مستقیم به سمت پایین و روی سطح جسمی که زیر لیزر قرار گرفته می‌تابد. در این حالت اگر جسم ما منحنی یا استوانه ای شکل باشد، دستگاه لیزر نمیتواند کل سطح آن را حکاکی کند. در حقیقت لیزرها به صورت پیش فرض به صورت خطی در دو راستای X و Y حرکت میکنند و قادر به حکاکی سطح متریال استوانه ای شکل نیستند.

 

برای حل این مورد و یا مشکل، ما دستگاه روتاری لیزر جهت حکاکی روی اجسام استوانه ای را طراحی کرده ایم تا کاربر قادر باشد به دستگاه لیزر خطی خود، محور دورانی یا چرخشی را هم اضافه کند و به این ترتیب رنج متریال و موادی که میتوان روی آن حکاکی کرد افزایش پیدا میکند و قابلیتهای دستگاه بسیار بالاتر خواهد رفت.

 

روتاری لیزر چیست؟

روتاری دستگاه کوچکی است که امکان حکاکی بر روی سطح قطعات استوانه ای یا منحنی شکل را امکان پذیر می کند. این دستگاه در زیر ماژول لیزر قرار می گیرد و قطعات منحنی یا استوانه ای جهت حکاکی یا برش روی دستگاه روتاری لیزر قرار داده می شوند. این دستگاه با چرخش قطعه، امکان حکاکی بر روی تمام نقاط سطح استوانه ای آن را فراهم می کند.

 

روتاری لیزر، قطعه ای که روی آن قرار داده شده را به صورت 360 درجه حول محور چرخش خود، به گردش درمی آورد و به این ترتیب نور لیزر به تمام قسمتهای قطعه دسترسی خواهد داشت و بنابراین کار حکاکی روی تمام بخشهای آن قطعه قابل انجام است.

 

تیم سرزمین الکترونیک مفتخر است که برای اولین بار در ایران، آموزش ساخت دستگاه روتاری لیزر را برای کاربران سایت منتشر میکند. قیمت این دستگاه در بازار بسیار بالاست و ما با دستگاهی که طراحی کرده ایم، قیمت ساخت دستگاه را به طرز چشمگیری کاهش داده ایم.

 

نمونه تصاویر انجام حکاکی توسط دستگاه روتاری لیزر

در ادامه چند نمونه از تصاویر مربوط به حکاکی روی سطوح استوانه ای شکل را که توسط دستگاه روتاری لیزر انجام شده قرار میدهیم :

ساخت دستگاه روتاری لیزر

حکاکی اطلاعات تماس توسط دستگاه روتاری لیزر

ساخت دستگاه روتاری لیزر

حکاکی لوگو توسط دستگاه روتاری لیزر

ساخت دستگاه روتاری لیزر

حکاکی تصاویر توسط دستگاه روتاری لیزر

 

نمونه فیلمهای تست دستگاه روتاری لیزر

در ادامه چند نمونه از فیلمهای مربوط به تست حکاکی روی سطوح استوانه ای شکل را که توسط دستگاه روتاری لیزر انجام شده قرار میدهیم :

حکاکی اطلاعات تماس

 

حکاکی شعر

 

حکاکی لوگو

 

حکاکی تصاویر

 

شرکت در دوره ساخت لیزر

آموزش ساخت لیزر حکاکی و برش

 

راه های ارتباطی

شماره تماس : 09332256378

ایمیل : abdollahzadeh.amanj@gmail.com

تلگرام :wle_CoWorker@

    اولین نفر باشید که درباره این مطلب نظر می دهید .

در حال لود کردن گوگل کپچا ، لطفا صبر کنید ...
×

محصول آموزشی با موفقیت به سبد خرید اضافه شد .

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع 1,381 کاربر خبرنامه بپیوندید