آموزش کار با ربات نویسنده و نقاش – رسم طرح توسط دستگاه - جلسه 5

آموزش کار با ربات نویسنده و نقاش – رسم طرح توسط دستگاه

در جلسه قبلی دوره آموزش ساخت ربات نقاش، روش نصب و راه اندازی برد کنترل ربات نویسنده و نقاش را به صورت کامل آموزش دادیم و روش کنترل ربات نویسنده و نقاش خود را توسط نرم افزارهای مربوطه بیان کردیم. در این جلسه، آموزش کار با ربات نویسنده و نقاش را بیان میکنیم و اولین طرح خود را توسط دستگاه روی کاغذ رسم میکنیم.

 

دستگاه CNC نویسنده در واقع یک ربات طراح یا نقاش است که قادر است به صورت اتوماتیک و بدون دخالت کاربر، طرحها و متنهای مختلف و متنوع را به صورت دقیق، توسط انواع وسیله نوشتاری مانند مداد، خودکار، ماژیک و … روی سطحهای مختلف مانند کاغذ، چوب، پلکسی، وایت برد، cd، dvd و … رسم کند یا بنویسد.

 

آموزش کار با ربات نقاش

بعنوان تست اول دستگاه، یک طرح جهت رسم توسط ربات نویسنده و نقاش خود آماده کرده ایم و آن را به فایل g-code تبدیل کرده ایم. همانطور که قبلا هم اشاره کرده بودیم، ورودی ربات نویسنده و نقاش، فایل g-code است.

 

G-code در حقیقت یک زبان برنامه نویسی برای دستگاه های CNC است. G-code مخفف Geometric Code به معنی کد هندسی است. ما از این زبان استفاده میکنیم تا به دستگاه بگوییم که چه کاری انجام دهد. دستورات G-code به دستگاه میگویند که کجا حرکت کند، با چه سرعتی حرکت کند و چه طرحی را رسم کند.

 

در این جلسه از دوره آموزش ساخت ربات نقاش، از فایل g-code آماده شده برای ربات نقاش استفاده میکنیم و روش کار کردن با فایل g-code و ارسال آن برای ربات نویسنده و نقاش را آموزش میدهیم و طرح موردنظر را توسط دستگاه روی کاغذ رسم میکنیم. روش کار نرم افزار ارسال فایل g-code برای ربات نویسنده و نقاش را نیز آموزش خواهیم داد.

 

قبل از ارسال فایل g-code برای ربات نویسنده و نقاش و شروع به رسم کردن آن، باید دستگاه خود را کالیبره کنیم که روش انجام این کار نیز به صورت فیلم آموزشی برای کاربران قرار داده شده است.

 

فیلم رسم طرح توسط ربات نویسنده

 

دوره آموزش ساخت ربات نویسنده و نقاش

ثبت نام شروع شد

ساخت ربات نویسنده و نقاش

 

راه های ارتباطی

شماره تماس : 09332256378

ایمیل : abdollahzadeh.amanj@gmail.com

تلگرام :wle_CoWorker@

    اولین نفر باشید که درباره این مطلب نظر می دهید .

در حال لود کردن گوگل کپچا ، لطفا صبر کنید ...
×

محصول آموزشی با موفقیت به سبد خرید اضافه شد .

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع 1,340 کاربر خبرنامه بپیوندید