نصب و راه اندازی برد کنترل ربات نویسنده و نقاش - جلسه 4

نصب و راه اندازی برد کنترل ربات نویسنده و نقاش

در جلسه قبلی دوره آموزش ساخت ربات نقاش، روش ساخت برد کنترل ربات نویسنده و نقاش را به صورت کامل آموزش دادیم. در این جلسه، روش نصب و راه اندازی برد کنترل ربات نویسنده و نقاش را بیان میکنیم و برد را روی دستگاه نصب میکنیم و ربات نویسنده خود را توسط برد، کنترل میکنیم.

 

دستگاه CNC نویسنده در واقع یک ربات طراح یا نقاش است که قادر است به صورت اتوماتیک و بدون دخالت کاربر، طرحها و متنهای مختلف و متنوع را به صورت دقیق، توسط انواع وسیله نوشتاری مانند مداد، خودکار، ماژیک و … روی سطحهای مختلف مانند کاغذ، چوب، پلکسی، وایت برد، cd، dvd و … رسم کند یا بنویسد.

 

نصب و راه اندازی برد کنترل ربات نویسنده و نقاش

برد کنترل ربات نویسنده و نقاش ما، وظیفه ی پردازش فایل ورودی و پردازش اطلاعات را دارد. در حقیقت این برد وظیفه راه اندازی و کنترل استپرموتورهای دستگاه را بر عهده دارد. این برد متناسب با فایلی که به آن داده شده، تصمیم میگیرد در هر لحظه، هر موتور با چه سرعتی و در چه جهتی و چه مقدار حرکتی انجام دهد و به این ترتیب طرح موردنظر ما را روی سطح موردنظر رسم میکند.

 

در این جلسه از آموزش ساخت ربات نویسنده، ابتدا روش کامل پروگرم کردن برد کنترل ربات نویسنده و نقاش را آموزش میدهیم. سپس روش نصب برد کنترل روی فریم دستگاه و انجام اتصالات موتورها و سوئیچها به برد را بیان میکنیم. در ادامه جلسه، روش تنظیم درایورهای استپر موتورها هم بیان می شود.

 

جهت کنترل ربات نویسنده و نقاش توسط کامپیوتر، به نرم افزارهایی نیاز داریم که باید روی کامپیوتر نصب شوند. ما در ابتدا روش نصب پیش نیازهای لازم جهت کار با دستگاه را بیان میکنیم و سپس آموزش تنظیمات برد کنترل دستگاه را بیان میکنیم و دستگاه را توسط برد، کنترل میکنیم.

 

بخشهایی از این جلسه

 

دوره آموزش ساخت ربات نویسنده و نقاش

ثبت نام شروع شد

ساخت ربات نویسنده و نقاش

 

راه های ارتباطی

شماره تماس : 09332256378

ایمیل : abdollahzadeh.amanj@gmail.com

تلگرام :wle_CoWorker@

برای این مطلب 2 دیدگاه ثبت شده است

صفا سلیمی

سلام مهندس عبداله زاده عزیز بسیار ساده و روان توضیح دادید خدا قوت میگم خدمت شما و تیمتون ، مهندس فقط بخش 4 تصویریتون صدا کمی ضعیف بود , با تشکر

پاسخ [آمانج عبداله زاده] : سلام وقت بخیر
خواهش میکنم لطف دارید.
فاصله میکروفون زیاد بوده احتمالا که این مورد در ویدیوهای آینده برطرف خواهد شد

پاسخ
1399/09/10

در حال لود کردن گوگل کپچا ، لطفا صبر کنید ...
×

محصول آموزشی با موفقیت به سبد خرید اضافه شد .

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع 1,381 کاربر خبرنامه بپیوندید