برد کنترل ربات نویسنده و نقاش-آموزش ساخت برد - جلسه 3

برد کنترل ربات نویسنده و نقاش-آموزش ساخت برد

در جلسات قبلی دوره آموزش ساخت ربات نقاش ، قطعات موردنیاز جهت ساخت فریم مکانیکی ربات نویسنده خود را معرفی کردیم و روش مونتاژ بخش مکانیکی دستگاه را به صورت کامل آموزش دادیم و ربات خود را آماده نصب برد الکترونیکی کردیم. در این جلسه، به آموزش ساخت برد کنترل ربات نویسنده و نقاش خود می پردازیم.

 

دستگاه CNC نویسنده در واقع یک ربات طراح یا نقاش است که قادر است به صورت اتوماتیک و بدون دخالت کاربر، طرحها و متنهای مختلف و متنوع را به صورت دقیق، توسط انواع وسیله نوشتاری مانند مداد، خودکار، ماژیک و … روی سطحهای مختلف مانند کاغذ، چوب، پلکسی، وایت برد، cd، dvd و … رسم کند یا بنویسد.

 

ساخت برد کنترل ربات نویسنده و نقاش

کلیه ی وسایل الکترونیکی ربات نویسنده ما، یعنی استپر موتورها و سوئیچهای محدود کننده، به برد کنترل متصل می شوند و از طریق پردازشهایی که در این برد صورت میگیرد کنترل می شوند.

 

استپر موتورها نقش خروجی را دارند و دستورات ارسال شده از طرف برد کنترل را جهت پیاده سازی طرح، اجرا میکنند و سوئیچهای امنیتی نقش ورودی را دارند و یک سری دیتا را برای توقف کامل دستگاه و جلوگیری از آسیب وارد آمدن به آن، به برد کنترل ارسال میکنند.

 

برد کنترل ربات نویسنده و نقاش وظیفه پردازش اطلاعات را دارد. ما فایل طراحی شده برای ربات را از طریق پورت USB برای برد کنترل ارسال میکنیم و سپس برد کنترل این دیتا را پردازش میکند و متناسب با آن به وسایل متصل به برد یعنی  استپر موتورها، دستور میدهد تا با اجرای یک سری حرکات مشخص و با سرعتهای مشخص، طرح موردنظر ما رسم شود.

 

در این جلسه که جلسه سوم آموزش ساخت ربات نقاش است، در ابتدا کلیه قطعات الکترونیکی موردنیاز جهت ساخت ربات را معرفی میکنیم و سپس روش کامل ساخت و مونتاژ و لحیمکاری برد را بیان میکنیم. فایلهای موردنیاز جهت ساخت برد کنترل ربات نویسنده و نقاش را برای کاربران قرار داده ایم تا با استفاده از آنها قادر باشند برد را بسازند.

 

بخشهایی از این جلسه

 

نمونه ای از کارهای انجام شده با ربات نویسنده و نقاش

 

رسم طرح برج ایفیل توسط ماژیک

 

درج امضا روی کاغذ با دستگاه CNC نویسنده و نقاش

 

دوره آموزش ساخت ربات نویسنده و نقاش

ثبت نام شروع شد

ساخت ربات نویسنده و نقاش

 

راه های ارتباطی

شماره تماس : 09332256378

ایمیل : abdollahzadeh.amanj@gmail.com

تلگرام :wle_CoWorker@

    اولین نفر باشید که درباره این مطلب نظر می دهید .

در حال لود کردن گوگل کپچا ، لطفا صبر کنید ...
×

محصول آموزشی با موفقیت به سبد خرید اضافه شد .

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع 1,381 کاربر خبرنامه بپیوندید