طراحی برد برای میکروکنترلر STM32

طراحی برد برای میکروکنترلر STM32

در پکیج آموزش برنامه نویسی STM32 توسط آردوینو که قبلا روی سایت برگزار کرده بودیم، روش برنامه نویسی و پروگرم کردن میکروکنترلر STM32F103 توسط کامپایلر محبوب arduino را آموزش داده بودیم و مدارهای مختلفی از قبیل “کنترل وسایل خانگی توسط موبایل” ، “کیت کنترل وسایل از طریق sms” و … را طراحی کرده بودیم. در این مدارها از برد آماده ی میکروکنترلر STM32F103 به صورت مستقیم استفاده کرده بودیم ولی در این جلسه برای چیپ میکروکنترلر، برد توسعه ای طراحی میکنیم تا قادر باشیم در پروژه های خود مستقیما از میکروکنترلر و مدار راه انداز آن استفاده کنیم و نه از برد آماده ی موجود برای آن.

 

این کار چند مزیت بزرگ دارد. یکی از مزایا این است که سایز بردهای نهایی که طراحی میکنیم بسیار کاهش پیدا میکند. مزیت دیگر این است که قیمت تمام شده نیز کاهش پیدا میکند. از دیگر مزایای استفاده از میکروکنترلر به صورت مستقیم روی برد این است کار ما بسیار حرفه ای خواهد شد. در این جلسه برای میکروکنترلر STM32F103C8 توسط نرم افزار محبوب آلتیوم دیزاینر یک برد با ابعاد بسیار کوچک طراحی کرده ایم. در این برد دسترسی به همه ی پینهای میکروکنترلر امکان پذیر است و کاربر میتواند برد را مستقیما توسط پورت MicroUSB پروگرم کند.

 

ویژگیهای برد

 • قابلیت پروگرم کردن مستقیم توسط درگاه MicroUSB
 • فرکانس کاری 72MHz
 • ابعاد کوچک
 • دارای رگولاتور 3.3v روی برد
 • در دسترس بودن تمامی پینهای I/O

 

محتوای جلسه

 • فایل شماتیک طراحی شده در آلتیوم دیزاینر
 • فایل PCB طراحی شده در آلتیوم دیزاینر

 

فیلم تست و مقایسه جلسه طراحی برد برای میکروکنترلر STM32

  اولین نفر باشید که بحث را شروع می کنید

ارسال دیدگاه !

مهمان عزیز ، برای شرکت در بحث و گفتگو باید وارد حساب کاربری خودت بشی ، اگر حساب کاربری نداری ، کمتر از 2 دقیقه یه حساب ایجاد کن .

  اولین نفر باشید که سوال خود را مطرح می کنید

ارسال سوال !

مهمان عزیز ، برای مطرح کردن سوال باید وارد حساب کاربری خودت بشی ، اگر حساب کاربری نداری ، کمتر از 2 دقیقه یه حساب ایجاد کن .

  اولین نفر باشید که پروژه خود را ارسال می کنید .

ارسال پروژه !

مهمان عزیز ، برای ارسال پروژه باید وارد حساب کاربری خودت بشی ، اگر حساب کاربری نداری ، کمتر از 2 دقیقه یه حساب ایجاد کن .

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع 1,098 کاربر خبرنامه بپیوندید