آموزش ساخت قطعات برد در آلتیوم دیزاینر

آموزش ساخت قطعات برد در آلتیوم دیزاینر

در جلسه ی قبلی دوره آموزش آلتیوم دیزاینر، روش ساخت کتابخانه ی مجتمع یا Integrated Library آموزش داده شد و برای یک المان نمونه ، سمبل شماتیک و مدل فوت پرینت را با استخراج اطلاعات دیتاشیت ترسیم کردیم. در این جلسه آموزش ساخت قطعات در نرم افزار آلتیوم دیزاینر را بیان میکنیم و به طراحی و ساخت یک کتابخانه ی مجتمع برای برد آردوینوی اختصاصی خود می پردازیم.

 

توضیحات جلسه آموزش ساخت قطعات در نرم افزار آلتیوم دیزاینر

این کتابخانه شامل همه ی قطعات و المانهای موردنیاز جهت طراحی برد می باشد. برای ساخت کتابخانه ی هر المانی شامل سمبل شماتیک و مدل فوت پرینت، به یک سری اطلاعات پایه ای نیاز می باشد که این اطلاعات را به صورت کامل معرفی میکنیم. سپس این اطلاعات را استخراج و با استفاده از آنها قطعات برد خود را می سازیم. برای ترسیم سمبل شماتیک و مدل فوت پرینت المانها، از روشهای مختلفی استفاده خواهیم کرد تا فرآیند ترسیم و طراحی سریعتر شود.

 

در این جلسه از آموزش altium designer ، برد آردوینوی خود را روی کاغذ ترسیم و آن را به صورت کامل تحلیل کرده بودیم. در این جلسه یک ویژگی دیگر یعنی استفاده از باتری پشتیبان یا Back-up را به برد خود اضافه میکنیم. به این صورت که مدار هم بتواند با آداپتور کار کند و در صورتیکه آداپتور به برد متصل نشده بود، مدار از باتری تغذیه کند.

 

مطالب جلسه 8 کارگاه

  • طراحی و ساخت کتابخانه قطعات برد آردوینوی اختصاصی
  • آموزش ویژگی جدید آلتیوم 17 جهت ترسیم سمبل شماتیک
  • اضافه کردن قابلیت استفاده از باتری پشتیبان به برد
  • آموزش طراحی سمبلهای شماتیک و مدلهای فوت پرینت به روشهای مختلف

 

در این جلسه از آلتیوم آموزش دیزاینر ، طراحی و ساخت برخی از قطعات برد که نسبت به دیگر قطعات دارای پیچیدگیهای بیشتری بودند را با استفاده از روشهای مختلفی ارائه داده ایم و طراحی چند المان را بعنوان تمرین برای شما قرار داده ایم و تکمیل کتابخانه را به شما محول کرده ایم. در جلسه ی بعدی از همین کتابخانه برای رسم سند شماتیک برد خود استفاده خواهیم کرد.

1 سال پیش
آمانج عبداله زاده
1 سال پیش
احمد شهنوازی بدون امتیاز
مهندس جان شرمنده مشکل از نرم افزار winrar بود ... عوضش کردم حل شد
1 سال پیش
احمد شهنوازی بدون امتیاز
سلام مهندس ... خسته نباشید ... خیلی ممنون بابت آموزش ها و سایت خوبتون ... من طراحی PCB رو یکجا تهیه کردم متاسفانه این قسمت 8 از حالتRARدر نمیاد و اخطار میده ... میشه لطفا راهنمایی کنین ... ممنون
1 سال پیش
آمانج عبداله زاده
1 سال پیش
nahalnaseri بدون امتیاز
سلام من نمیتونم فایل هارو باز کنم و طبق راهنما هم عمل کردم
2 سال پیش
آمانج عبداله زاده

محسن صالحی
سلام خسته نباشید عالی بود جلسه نهم کی میاد؟

با سلام. تشکر یکی دور روز آینده منتشر میشه
2 سال پیش
محسن صالحی بدون امتیاز
سلام خسته نباشید عالی بود جلسه نهم کی میاد؟

ارسال دیدگاه !

مهمان عزیز ، برای شرکت در بحث و گفتگو باید وارد حساب کاربری خودت بشی ، اگر حساب کاربری نداری ، کمتر از 2 دقیقه یه حساب ایجاد کن .

    اولین نفر باشید که سوال خود را مطرح می کنید

ارسال سوال !

مهمان عزیز ، برای مطرح کردن سوال باید وارد حساب کاربری خودت بشی ، اگر حساب کاربری نداری ، کمتر از 2 دقیقه یه حساب ایجاد کن .

    اولین نفر باشید که پروژه خود را ارسال می کنید .

ارسال پروژه !

مهمان عزیز ، برای ارسال پروژه باید وارد حساب کاربری خودت بشی ، اگر حساب کاربری نداری ، کمتر از 2 دقیقه یه حساب ایجاد کن .

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع 1,131 کاربر خبرنامه بپیوندید