آموزش مجازی آلتیوم دیزاینر یا پروتل جهت طراحی PCB به صورت پروژه محور

آموزش مجازی آلتیوم دیزاینر یا پروتل جهت طراحی PCB به صورت پروژه محور

مطمئنا تا کنون نام پروتل(Protel) یا آلتیوم دیزاینر (Altium Designer) برای حداقل یک بار هم که شده به گوشتان خورده است. این نرم افزار یکی از بهترین و قدرتمندترین نرم افزارهای مهندسی برق جهت طراحی PCB یا بردهای مدار چاپی است. جهت کار با این نرم افزار، دوره آموزش آلتیوم دیزاینر یا پروتل جهت طراحی PCB که یک دوره عملی آموزش طراحی PCB یا دوره آموزش تصویری پروتل است را برای شما تدوین کرده ایم.

 

اکثر شرکتهایی که در زمینه ی طراحی مدارهای الکترونیکی فعالیت دارند، با این نرم افزار کار میکنند و مدارهای صنعتی خود را با آلتیوم یا پروتل طراحی میکنند. شرکتهای سازنده بردهای مدا چاپی یا PCB هم اکثرا با آلتیوم دیزاینر کار میکنند و طرحهای خود را بر پایه ی فایلهای طراحی شده در این نرم افزار میسازند. هوش مصنوعی این نرم افزار به حدی پیشرفت داشته که باعث شده طراحی PCB توسط این نرم افزار هوشمند، کاری بسیار لذت بخش و جذاب باشد و کاربر از کار کردن در محیط آن احساس هستگی نکند.

 

آلتیوم یا پروتل ابزارهایی بسیار قدرتمند در اختیار طراح PCB قرار میدهد طوریکه با استفاده از این ابزارها میتوان در کمترین زمان ممکن، بردهای خود را طراحی کرد. در دوره آموزش آلتیوم دیزاینر یا پروتل، کار با این ابزارها را به شما آموزش خواهیم داد. در صورتیکه که یک طراح از ابزارهای قدرتمندتری برای طراحی مدارهای الکترونیکی خود استفاده کند، مسلما از دیگر طراحها پیشی خواهد گرفت و سیستمهایی پیشرفته تر و با عملکرد بهتر طراحی و ارائه خواهد نمود. با جرات میتوان گفت قابلیتهای نرم افزار آلتیوم فراتر از نیازهای یک طراح PCB است. به همین دلیل دوره آموزش تصویری پروتل یا آلتیوم را تدوین کرده ایم تا کاربر این قابلیتها و مهارتها را فراگیرد و بتواند وارد بازار کار شود.

 

توضیحات دوره آموزش آلتیوم دیزاینر یا پروتل جهت طراحی PCB

ما در دوره آموزش altium designer یا protel، هم طراحی و هم ساخت بردهای مدار چاپی را بصورت کامل و از صفر به شما آموزش خواهیم داد. یعنی کار خود را با طراحی مدار روی کاغذ شروع میکنیم و با طراحی کیس محافظ جهت قرار دادن مدار داخل آن به پایان میرسانیم.

 

فصل اول دوره آموزش تصویری پروتل یا آلتیوم : پیش نیازها و کلیات نرم افزار آلتیوم دیزاینر

در دوره آموزش آلتیوم دیزاینر که یک دوره ی بی نظیر و متفاوت است که برای شما در نظر گرفته ایم، در ابتدای کارگاه با شروع فصل اول یعنی طراحی PCB، پیش نیازها و مطالب پایه مانند “معرفی قطعات پرکاربرد الکترونیکی و کاربرد مداری آنها” ، “معرفی و آشنایی با پکیج قطعات SMD و DIP” و مطالب دیگر که مطالبی بسیار مهم و ضروری هستند، آموزش داده می شوند و اعضای دوره برای یادگیری مطالب اصلی آماده می شوند. پس از اینکه مفاهیم اساسی و پایه ای به اعضای دوره منتقل شد، کار با آلتیوم و طراحی را شروع میکنیم.

 

اولین پروژه دوره آموزش altium designer ، طراحی یک برد میکروکنترلری اختصاصی می باشد که قابلیتهای بی نظیری دارد. کار را با معرفی برد و بیان قابلیتها و امکانات آن و مزایای آن نسبت به بردهای موجود در بازار شروع میکنیم و پس از آموزش طراحی مداری آن(کشیدن مدار برد روی کاغذ)، کار در نرم افزار آلتیوم را بصورت پروژه محور با این پروژه ی کاربردی و جذاب شروع میکنیم و کلیه ی نکات و تکنیکها برای طراحی یک برد حرفه ای را آموزش میدهیم. کاربردی و عملی بودن مداری که آموزش آلتیوم روی آن صورت میگیرد بسیار مهم و جذاب می باشد و به درک بهتر مطالب و آموزشها، کمک شایانی خواهد کرد.

 

فصل دوم دوره آموزش تصویری پروتل یا آلتیوم : طراحی و ساخت PCB توسط آلتیوم دیزاینر

پس از اینکه طراحی PCB توسط آلتیوم را برای مدار خود به اتمام رساندیم، وارد فصل دوم کارگاه آموزش آلتیوم دیزاینر ، یعنی ساخت PCB می شویم. در این فصل پس از آنکه ابزارها و وسایل لازم جهت ساخت PCB معرفی شد و آموزش کار با آنها ارائه شد، روش ساخت بردی که در فصل اول طراحی کردید را آموزش خواهید دید و سپس برد را مونتاژ و تست میکنیم.

 

فصل سوم دوره آموزش تصویری پروتل یا آلتیوم : پروژه های عملی با آلتیوم دیزاینر

در فصل سوم کارگاه آموزش آلتیوم دیزاینر یعنی فصل آموزشها و پروژه های تکمیلی، در راستای تکمیل کردن دوره آموزش آلتیوم، سایر نکات و آموزشهای مهم و کاربردی را به صورت پروژه-محور در قالب پروژه هایی کاربردی برای کاربران دوره آماده کرده ایم. برخی از پروژه هایی که در این دوره آموزش داده ایم را در زیر بیان میکنیم.

 

آموزش آلتیوم دیزاینر یا پروتل

آموزش آلتیوم دیزاینر یا پروتل

 

آموزش چاپ سبز یا سولدرماسک بردهای مدار چاپی

آموزش پوشش محافظ چاپ سبز یا سولدر ماسک بردهای مدار چاپی - دوره آموزش تصویری پروتل

آموزش پوشش محافظ چاپ سبز یا سولدر ماسک بردهای مدار چاپی

طراحی مدارهای دو لایه در دوره آموزش آلتیوم دیزاینر یا پروتل جهت طراحی PCB

آموزش طراحی برد مبدل USB به TTL توسط آلتیوم دیزاینر - آموزش altium

آموزش طراحی برد مبدل USB به TTL توسط آلتیوم دیزاینر

ساخت مدارهای دو لایه و لحیمکاری قطعات SMD

آموزش لحیم کاری قطعات SMD توسط هویه معمولی در برد دو لایه - دوره آموزش آلتیوم دیزاینر یا پروتل جهت طراحی PCB - آموزش پروتل

آموزش لحیم کاری قطعات SMD توسط هویه معمولی در برد دو لایه

طراحی کیس یا جعبه محافظ برای مدارها با استفاده از نرم افزارهای طراحی 3 بعدی

آموزش لحیم کاری قطعات SMD توسط هویه معمولی در برد دو لایه - آموزش پروتل

آموزش طراحی کیس یا جعبه برای مدارهای الکترونیکی

طراحی ماژول GSM توسط چیپ SIM800C

آموزش طراحی ماژول GSM توسط چیپ SIM800C در آلتیوم دیزاینر - دوره آموزش altium

آموزش طراحی ماژول GSM توسط چیپ SIM800C در آلتیوم دیزاینر

طراحی برد کنترل وسایل از طریق اینترنت و وب سرور

آموزش لحیم کاری قطعات SMD توسط هویه معمولی در برد دو لایه - آموزش پروتل

آموزش طراحی برد کنترل وسایل توسط اینترنت در آلتیوم دیزاینر

 

نکات و تکنیکهای مختلف طراحی PCB در آلتیوم دیزاینر را در این فصل به صورت پروژه محور بیان میکنیم تا کاربر علاوه بر فراگیری نکات کار با آلتیوم، مدارها و بردهای جدید و کاربردی نیز طراحی کرده باشد و به اصلاح معروف با یک تیر دو نشان بزند.

 

 

مطالب تکمیلی دوره آموزش آلتیوم دیزاینر یا پروتل جهت طراحی PCB

برای تکمیل دوره آموزش آلتیوم دیزاینر خود و تکمیل آموزشهای دوره و بیان  نکات جدید طراحی PCB، به طراحی پروژه هایی کاربردی و بی نظیری از قبیل “طراحی مبدل USB به سریال” ، “طراحی برد کنترل وسایل از طریق اینترنت و وب سرور” ، “طراحی کتابخانه 3 بعدی برای ماژولهای ESP8266 و NRF24L01” ، طراحی مدل 3 بعدی برای ماژول sim800L ، “طراحی شیلد رله 2 کاناله”  و “طراحی ماژول GSM توسط چیپ SIM800C” و … خواهیم پرداخت.

 

 

آپدیت دوره آموزش altium designer

دوره آموزش altium روز به روز در حال آپدیت شدن می باشد و در آخرین آپدیتها، آموزشهای طراحی مدارهای انعطاف پذیر یا Rigid-Flex ، ساخت مدارهای انعطاف پذیر ، آموزش قلع اندود کردن PCBها ، طراحی PCB جهت سفارش از شرکتهای سازنده ، آموزش کار با هیتر هوای گرم و ساخت ماژول تغذیه کاهنده Buck Converter را به لیست آموزشهای دوره اضافه کرده ایم.

 

آموزش نسخه های مختلف نرم افزار آلتیوم دیزاینر

در این دوره ی آموزشی جهت طراحی PCB، از نسخه های مختلفی از نرم افزار آلتیوم دیزاینر یا پروتل استفاده کرده ایم. کار خود را با آموزش آلتیوم دیزاینر 16 شروع کرده ایم و رفته رفته به نسخه های بالاتر نرم افزار یعنی نسخه های 17 و 18 مراجعه کرده ایم و آموزش کار با نسخه های 17 و 18 آلتیوم دیزاینر را نیز بیان کرده ایم. در حال حاضر آخرین نسخه ی نرم افزار آلتیوم نسخه ی 20 می باشد که در آموزشهای خود آموزش کار با آلتیوم دیزاینر 20 را نیز بیان کرده ایم و پروژه های متنوعی را به صورت کاربردی با نسخه های مختلف آلتیوم دیزاینر طراحی کرده ایم تا هم کار با نسخه های جدید آلتیوم دیزاینر را یاد بگیریم و هم پروژه های جدیدی کار کرده باشیم.

 

آنچه در بالا بیان شد، خلاصه ای کوتاه از مطالبی بود که در دوره آموزش طراحی pcb خود پوشش خواهیم داد. بدون شک در این کارگاه، آموزشهایی بی نظیر را برای شما در نظر گرفته ایم و تکنیکهایی جدید را به شما آموزش خواهیم داد تا بتوانید بردهای خود را در کمترین زمان و به بهترین و حرفه ای ترین شکل طراحی کنید. سرفصلهای کارگاه با جزئیات بیشتر در زیر قرار داده شده است.

 

مشاهده نمونه ویدیوهای دوره آموزش آلتیوم دیزاینر یا پروتل به صورت پروژه محور

 

شرکت در دوره آموزش altium designer

آموزش آلتیوم دیزاینر یا پروتل

آموزش آلتیوم دیزاینر یا پروتل

برای این مطلب 16 دیدگاه ثبت شده است

امیر انجم
سلام ببخشید چجوری میتونم در دوره شرکت کنم؟هیچ لینکی برای ثبت نام یا خرید برای من وجود نداره!

پاسخ [آمانج عبداله زاده] : سلام
از طریق لینک زیر :
https://wle.ir/courses/altium-pcb

پاسخ
1399/09/22
مريم راد
سلام ازكجا ميشه التيوم ديزاينر رو براي ايپد اي او اس نصب كرد؟

پاسخ [آمانج عبداله زاده] : با سلام
برای موبایل ارائه نشده آلتیوم

پاسخ
1399/09/03
منصور انصاری بدون امتیاز
سلام دوره کی شروع میشه؟

پاسخ [آمانج عبداله زاده] : با سلام
جلسه ی اول منتشر شد

پاسخ
1396/06/14
محسن صالحی بدون امتیاز
سلام اگه بخوایم pcb رو بدیم به یه شرکتی برامون درست کنه ، توی این دوره اموزش میدید که چجوری pcb رو برای این کار اماده کنیم و چه نوع خروجی ای بگیریم و برای اون شرکت بفرستیم ؟

پاسخ [آمانج عبداله زاده] : با سلام
بله البته

پاسخ
1396/06/12
سهیل زعیم بدون امتیاز
ببخشىد دوره کى شروع مىشه

پاسخ [آمانج عبداله زاده] : شنبه یا یکشنبه شروع میشه

پاسخ
1396/06/10
سهیل زعیم بدون امتیاز
ببخشىد هر جلسه چقدر طول مىکشه

پاسخ [آمانج عبداله زاده] : هر هفته دو الی سه جلسه منتشر میشه

پاسخ
1396/06/07
سهیل زعیم بدون امتیاز
.Bebakhshid in tarahi 3D too jalase chandome. va kol jalasat chand ta ast

پاسخ [آمانج عبداله زاده] : شاید در جلسه ی 23 به بخش طراحی 3 بعدی برسیم.
دوره حداقل 35 الی 40 جلسه خواهد بود

پاسخ
1396/06/06
سهیل زعیم بدون امتیاز
با سلام دوره ی اموزشی Altium چه زمانی شروع خواهد شد؟ ضمنا اینجانب با نام کاربری دیگری وارد سیستم شده و آن را فراموش کرده ام اگر امکان پذیر است راهی برای دستیابی به نام کاربری معرفی نمایید.در پروژه هوشمندسازی منزل و ساختمان توسط میکروکنترلر به نام soheil-zaeeimکامنت گذاشته ام ولی شکل املایی ان را فراموش کرده ام اگر میشود نام کاربری آن را برای من کامنت بگذارید در ضمن ایمیلم را هک کردند و نمیتوانم وارد آن شوم با تشکر

پاسخ [آمانج عبداله زاده] : با سلام
چند روز دیگه دوره شروع میشه.
نام کاربری شما : ***

پاسخ
1396/06/06

در حال لود کردن گوگل کپچا ، لطفا صبر کنید ...
×

محصول آموزشی با موفقیت به سبد خرید اضافه شد .

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع 1,255 کاربر خبرنامه بپیوندید