کیت کنترل وسایل و سیستم امنیتی هوشمند توسط GSM و sms-هوشمندسازی منزل و ساختما
فروشگاه گزارش قوانین تماس دوشنبه 25 شهریور

×

در حال لود کردن صفحه ورود ...

×

در حال لود کردن فرم ثبت نام ...
DOWNLOAD
کیت کنترل وسایل و سیستم امنیتی هوشمند توسط GSM

توسط مدار بالا علاوه بر اینکه میتوان از راه دور و توسط sms، وسایل مختلفی را کنترل کرد، میتوان سنسورهای مختلفی مانند چشمیهای PIR، سنسورهای اعلان حریق، مگنتهای درب و پنجره، سنسورهای دود و گاز و … را نیز به مدار متصل کرد و از وضعیت لحظه به لحظه ی آنها مطلع شد و از سیستم بعنوان یک دزدگیر و یک سیستم امنیتی هوشمند هم استفاده نمود. مدار دارای 4 ورودی مستقل(4 زون) و 4 خروجی مستقل می باشد. میتوان تمام وسایل برقی مانند کولرهای آبی و گازی و هیترها(وسایل گرمایشی و سرمایشی)، شیرهای قطع گاز و آب و قفلهای برقی را به بخش خروجیهای مدار متصل کرد و آنها را به سادگی از راه دور توسط sms کنترل کرد. به ورودیهای مدار نیز میتوان سنسورهای مختلفی را وصل نمود طوریکه در صورت تحریک شدن هر یک از آنها، سیستم با ارسال sms، ما را از تحریک شدن سنسور باخبر میکند.

برای مدار خود یک اپلیکیشن اندرویدی کاربردپسند طراحی کرده ایم تا کاربر بتواند به ساده ترین و حرفه ای ترین شکل ممکن مدار خود را کنترل کند. از دیگر ویژگیهای کاربردی مدار این است که با خاموش شدن مدار و قطع شدن تغذیه ی آن، وضعیت خروجیهای مدار تغییر نمیکند زیرا وضعیت خروجیها به حافظه ی سیستم سپرده می شود. در آپدیت آخر ترتیبی داده ایم تا بتوان شماره ی کاربر مستر را بدون نیاز به تغییر و ویرایش سورس کد، برای سیستم تعریف کنیم. توسط بخش Manage Contacts داخل اپلیکیشن میتوان userهای جدیدی برای سیستم تعریف کرد و بر روی آنها مدیریت داشت. مدار به گونه ای برنامه نویسی شده که در صورت هنگ کردن مدار به هر دلیلی، مدار به صورت اتوماتیک ریست میشود و مجددا به حالت آماده به کار برمیگردد.

آموزش کامل طراحی ماژول GSM قدرتمند

آپدیتها و قابلیتهای جدید کیت

 • تعریف کاربر مستر برای سیستم بدون نیاز به تغییر سورس کد
 • پیکره بندی مدار بدون نیاز به تغییر سورس کد
 • حذف کاربر مستر و تعریف کاربر مستر جدید بدون نیاز به تغییر سورس کد
 • ریست کردن کلی مدار بدون نیاز به تغییر سورس کد
 • اضافه کردن LED نشانگر حالتهای مختلف کاری مدار
 • فعال یا غیرفعال کردن سیستم از راه دور توسط sms
 • اضافه کردن شماره موبایلهای جدید به حافظه ی سیستم جهت کنترل آن(با دسترسی محدود) توسط اپلیکیشن
 • مشاهده و مدیریت شماره تلفن Userهای تعریف شده برای کیت توسط اپلیکیشن
 • پاک کردن شماره های ذخیره شده در حافظه و از بین بردن دسترسی سایر کاربران از راه دور
 • شناسایی خودکار سیمکارت داخل کیت و انجام دستورات متناسب با نوع اپراتور سیمکارت
 • ارسال خودکار پیام درخواست مانده ی اعتبار متناسب با نوع اپراتور و بدون نیاز به هیچگونه تغییراتی

سایر قابلیتهای اپلیکیشن

 • کنترل 4 وسیله ی برقی بصورت مستقل از هم
 • نمایش وضعیت سنسورهای متصل به کیت
 • قابلیت ریست کردن ورودیهای متصل به مدار
 • قابلیت ارسال درخواست اطلاع از وضعیت کلی سیستم
 • قابلیت مشاهده ی میزان اعتبار باقیمانده ی سیمکارت داخل کیت
 • قابلیت شخصی سازی اپلیکیشن
 • کنترل محیط و نظارت بر عملکرد سنسورها به ساده ترین شکل ممکن
 • تجزیه و تحلیل پیامهای دریافتی از سیستم به صورت اتوماتیک

قابلیتهای دیگر مدار

به روز رسانی های سخت افزاری :

 • آپدیت بخش تغذیه ی مدار : این بخش که مهمترین قسمت مدار می باشد کاملا از نو طراحی شده و برای تامین تغذیه ی مدارهای دیجیتال و خصوصا ماژول GSM, از رگولاتور سوپیچینگ با قابلیت جریاندهی تا ۳ آمپر استفاده شده است که این مقدار حتی فراتر از نیاز مدار است و همین امر باعث شده عملکرد مدار به طرز چشمگیری بهبود بیابد.
 • آپدیت بخش ورودیهای مدار : بخش ورودیهای مدار هم از نو طراحی شده و برای هر ورودی یک LED نشاندهنده ی تحریک ورودیها در نظر گرفته شده تا عملکرد بخش ورودیها ملموس تر شود. نویزهای بخش ورودی توسط طراحی مداری خنثی شده اند.
 • اضافه شدن بخش پروگرمر و دیباگر : توسط بخش جدیدی که به مدار خود اضافه کرده ایم کاربر میتواند میکروکنترلر را به سادگی بدون جدا کردن از برد و روی مدار پروگرم کند. همچنین کاربر میتواند از این بخش برای خطایابی و رفع خطا استفاده کند.

به روز رسانی های نرم افزاری :

 • امنیت مدار : حال دیگر سیستم تنها پیامهایی را مورد پردازش قرار میدهد که از طرف شماره تلفن تعریف شده در سیستم ارسال شده باشند و پیامهای دیگر را حتی در صورت صحیح بودن کد دستوری نادیده میگیرد.
 • بهینه کردن سورس کد مدار : سورس کد مدار هم به روز رسانی شده و ترتیبی داده شده تا عملیات دریافت و پردازش پیامها بهینه تر شود.

به روز رسانی های اپلیکیشن :

 • ظاهر یا تم اپ : به اپلیکیشن خود یک پوسته ی جدید و زیبا بخشیده ایم تا اپ محیطی کاربرپسندتر داشته باشد.
 • قابلیتهای جدید : یکی از قابلیتهای جدیدی که به اپ اضافه کرده ایم پخش آژیر هشدار حین تحریک شدن ورودیهای متصل به مدار می باشد. قابلیت دیگری که به اپ اضافه کرده ایم این است که کاربر میتواند متناسب با نوع اپراتور سیمکارت داخل سیستم, تنظیمات مربوط به دریافت مقدار اعتبار مانده ی سیمکارت را داخل اپلیکیشن انجام دهد.

محتوای پروژه

 • سورس کد آردوینوی سیستم
 • شماتیک
 • فایل PCB(بصورت xps و فایل خام طراحی شده توسط آلتیوم)
 • اپلیکیشن اندرویدی سیستم
 • آموزش خط به خط سورس کد
 • آموزش کار با سیستم طراحی شده
 • آموزش کار با اپلیکیشن اندرویدی

توضیحاتی در خصوص بخشهای مختلف سیستم طراحی شده

 • طراحی کیت :

کیت کاملا اصولی و حرفه ای طراحی شده و قطعات استفاده شده در آن طوری انتخاب شده اند که مدار بهترین عملکرد ممکن را داشته باشد. در این بخش برای تامین تغذیه ی موردنیاز مدارهای دیجیتال و خصوصا ماژول GSM, از رگولاتور سوپیچینگ استفاده شده است. استفاده از رگولاتور سوپیچینگ بجای رگولاتور خطی, عملکرد مدار را به طرز چشمگیری افزایش داده است. بخش تغذیه طوری طراحی شده که نویزهای بیرونی یا محیطی کمترین تاثیر را روی سیستم و عملکردش دارند. همچنین مدار در برابر نویزهای داخلی نیز بهینه شده است. کیت در برابر اضافه جریان محافظت شده و کاملا پایدار و ایمن است. حتی ورودیهای مدار(سنسورهای متصل به مدار) نیز در برابر اضافه جریان محافظت شده اند. بخش سخت افزار مربوط به کنترل وسایل خروجی نیز طوری طراحی شده که بر روی عملکرد مدارات دیجیتال تاثیری ندارد و فعال کردن خروجیها جریان اضافی از سیستم اصلی نمیکشد و عملکرد سیستم را مختل نمیکند. در بخش ورودیها برای هر ورودی یک LED نشانگر تحریک تعبیه کرده ایم که این کار عملکرد بخش ورودیها را ملموستر کرده است. همچنین برای هر خروجی نیز یک LED نشاندهنده ی فعال(روشن) یا غیرفعال(خاموش) بودن آن خروجی در نظر گرفته شده است تا عملکرد بخش خروجی نیز ملموس باشد. از دیگر قابلیتهای برد این است که با استفاده از خود برد میتوان تغذیه ی سنسورهای متصل به برد را اعمال کرد و بنابراین نیازی به منبع تغذیه ی جداگانه برای ورودیها نیست. لازم به ذکر است به دلیل اینکه اکثر سنسورهای موجود در بازار دارای ولتاژ 12 ولت هستند، این ولتاژ بعنوان ولتاژ استاندارد سیستم در نظر گرفته شده است.

 • اپلیکیشن سیستم:

برای مدار خود یک اپلیکیشن اندرویدی کاربردپسند طراحی کرده ایم تا کاربر بتواند به ساده ترین شکل ممکن مدار خود را کنترل کند. یعنی دیگر نیازی به حفظ کردن دستورات کنترلی و تایپ آنها جهت ارسال برای سیستم نمی باشد و همه ی این کارها را میتوان به سادگی تنها با فشردن کلیدهای تعبیه شده در اپ انجام داد. قابلیت منحصر به فرد و جذاب دیگر اپلیکیشن، این است که توسط آن میتوان مقدار اعتبار باقیمانده ی سیمکارتهای اعتباری قرار داده شده داخل سیستم را مشاهده نمود. یعنی مقدار اعتبار باقیمانده, داخل اپلیکیشن برای کاربر نمایش داده خواهد شد تا در صورت نیاز سیمکارت داخل کیت را شارژ نماید. اپلیکیشن طراحی شده کاملا قابل شخصی سازی می باشد و کاربر میتواند فرمانهای ارسالی برای سیستم و همچنین نام وسایل ورودی و خروجی را به دلخواه و متناسب با نیاز تغییر دهد.دیگر قابلیت اپ این است که بصورت اتوماتیک پیام دریافتی از سوی سیستم را مورد تجزیه و تحلیل قرار میدهد و نتیجه را به شکلی گرافیکی و زیبا، برای کاربر به نمایش میگذارد.

 • بخش پروگرمر و دیباگر:

روی برد یک سوکت مخصوص پروگرم کردن برد تعبیه کرده ایم تا کاربر بتواند مدار را به ساده ترین شکل ممکن پروگرم کند. یعنی دیگر نیازی نیست میکروکنترلر از مدار جدا شود زیرا میتوان آن را روی برد پروگرم کرد. همچنین از این بخش جدید میتوان بعنوان دیباگر برای خطایابی و مانیتورینگ و رفع خطا استفاده کرد.

 • قابلیت فیدبک سیستم:

ترتیبی داده ایم که از طرف سیستم طراحی شده، یک sms فیدبک برای کاربر ارسال شود. فرض کنید یک sms دستوری برای سیستم خود ارسال کرده اید. این sms ممکن است توسط سیستم دریافت شود ولی به هر دلیلی سیستم عمل خواسته شده را انجام ندهد. در صورتیکه sms فیدبکی تعریف نشده باشد نمیتوانیم از اجرا شدن یا نشدن دستور خود مطمئن باشیم. به همین دلیل هر دستور کاربر برای سیستم یک sms فیدبک دارد که از طرف سیستم برای کاربر ارسال می شود و به کاربر اعلام میکند آیا دستور وی اجرا شده است یا خیر. همچنین ترتیبی داده ایم که توسط این sms فیدبک وضعیت اپلیکیشن نیز آپدیت شود.

چند نمونه از سناریوهای عملی قابل پیاده سازی توسط سیستم طراحی شده:
 • میتوان به مدار سنسور اعلام گاز را وصل نمود و بدین ترتیب در صورت تشخیص نشت گاز، این کیت به ما خبر میدهد و اعلام میکند نشت گاز روی داده که در این حالت ما میتوانیم برای مدار خود sms ارسال کنیم و شیر گاز را قطع کنیم و حتی دستور بدهیم پنجره نیز باز بشود تا از نشت گاز پیشگیری بعمل بیاید.
 • فرض کنید فردی به منزل یا محل کار شما ورودی غیرمجاز داشته است. در این حالت سیستمی که طراحی نموده ایم شما را در جریان این ورود غیر مجاز قرار میدهد و بنابراین شما میتوانید به سیستم خود دستور بدهید که درب خروجی منزل یا محل کارتان قفل شود و بدین ترتیب فرد غیر مجاز تا زمان حضور شما، هیچ راهی برای خروج از ساختمان نداشته باشد. حتی میتوان ترتیبی داد که آژیر خطر هم فعال شود.
حافظه ی سیستم
 • با خاموش شدن مدار و قطع شدن تغذیه ی آن، وضعیت خروجیهای مدار تغییر نمیکند و وضعیت خروجیها به حافظه ی سیستم سپرده می شود طوریکه سیستم پس از روشن شدن، به آخرین وضعیتی که در آن قرار داشت برمیگردد.

فیلم تست آخرین آپدیت مدار(تعریف کاربر مستر بدون ویرایش سورس کد)

فیلم تست قابلیتهای جدید مدار

فیلم تست مدار

توجه 1 : فایل “کیت هوشمند WLE” شامل آموزشهای اصلی است و فایل “آپدیت کیت هوشمند WLE” حاوی سورس کد جدید و اپلیکیشن جدید سیستم است که قابلیتهای بیان شده در فیلمهای اول و دوم را شامل می شود.

توجه 2 : توسط فایل “کیت هوشمند WLE” میتوان مدار را به صورت کامل ساخت و در صورتیکه قصد دارید قابلیتهای جدید بیان شده در فیلمهای اول و دوم را به سیستم اضافه کنید و سیستم را توسط اپلیکیشن جدید مدیریت کنید، به فایل “آپدیت کیت هوشمند WLE” نیاز خواهید داشت.

خرید محتوای پروژه

19 درصد تخفیف

00ثانیه 00دقیقه 00ساعت 00 روز

مطالب مرتبط:

ایمیل : abdollahzadeh.amanj@gmail.com

برای این مطلب 163 دیدگاه ثبت شده است .

تنها کاربرانی که در این مطلب را خریداری کرده اند ، می توانند دیدگاه ارسال کنند و دیدگاه ها را ببینند.

پرسش و پاسخ قبل از خرید

سوال 10 :
ایا میتوان در نرم افزار اسم خروجی ها را تغییر داد؟

بله میتوان این کار را انجام داد

سوال 9 : سلام نحوه پروگرم کردن atmega328 با برنامه آردینو چگونه است ؟

با سلام. به این آموزشها مراجعه کنید : https://wle.ir/19674 و https://wle.ir/11564

سوال 8 : یعنی ماژول طراحی خودتون رو میشه تو تمام پروژه هاتون ک به sim800 l نیاز هست ؛استفاده کرد ؟

ماژولی که تو دوره ی آلتیوم طراحی کردیم کیفیت و عملکردش از 80 درصد ماژولهای آماده ی بازار بهتره. تنها کافیه توسط سیمهای جامپر اتصالات بین دو برد انجام بشه

سوال 7 : سلام وقت بخیر . هیچ سایتی ماژول sim800 l رو نداره چطوری بسازیم.شما اگر فروشگاهی میشناسین معرفی کنین.کل پروژه هاتون با همین ماژول.ماهم خرید کردیم اما کاری نمیتونیم بکنیم.

با سلام. در صورتیکه ویدیوی آپدیت آخر رو مشاهده کنید متوجه میشید که ما ماژولی که خودمون طراحی کردیم رو به برد متصل کردیم. ضمنا مدار open source هست و فایلهای آلتیوم قرار داده شده که به سادگی هر چه تمامتر میشه برد رو تغییر داد و اونو برای همه ی ماژولهای sim800 و sim900 بهینه کرد. حتی بدون تغییر برد هم میتوان همه ی این ماژولها رو به برد متصل کرد. پس زیاد روی یه قطعه حساس نباشید

سوال 6 :
ایا برد مونتاژ شده مدار برا خرید موجود هست؟

جزئیات به ایمیل شما ارسال شد

مطالب سایت