آموزش کامل ساخت دنبال کننده خورشیدی دو محوره توسط آردوینو
فروشگاه گزارش قوانین تماس یکشنبه ۲۹ مهر

×

در حال لود کردن صفحه ورود ...

×

در حال لود کردن فرم ثبت نام ...
DOWNLOAD
آموزش کامل ساخت دنبال کننده خورشیدی دو محوره

 آپدیت : مدار کنترل کننده ی حرکت پنل خورشیدی برای پروژه طراحی شد.اطلاعات بیشتر در ادامه ی مطلب

امروزه استفاده از سلولهای خورشیدی برای تولید الکتریسیته به دلایل زیادی که مهمترین آن رو به اتمام بودن منابع اصلی انرژی در جهان است در حال افزایش است. در بسیاری از کشورها بخشهای خصوصی مثل هتلها در معماری بیرونی هتل از سلولهای خورشیدی استفاده کرده اند و در نتیجه علاوه بر جذابیتی که هتل به خود گرفته کل مصرف برق هتل نیز از انرژی تولیدی توسط این سلولها تامین میگردد و علاوه بر آن سالانه بخش زیادی از این انرژی تولیدی که اضافه بر مصرف هتل است به دولت فروخته می شود. چرا انرژی خورشیدی؟ 1-به سادگی در دسترس است 2-رایگان است 3-یک انرژی پاک است و 4-بصورت نامحدود در دسترس است. پنلهای خورشیدی عموما دارای بازده ی 18 تا 20 درصد هستند، یعنی 18 تا 20 درصد از انرژی خورشیدی دریافتی را به الکتریسیته تبدیل میکنند. یک راه برای افزایش بازده ی آنها و در نتیجه دستیابی به انرژی تولید شده ی بیشتر، اضافه کردن قابلیت دنبال کردن خورشید به آنهاست. زیرا بدلیل اینکه خورشید در طول روز در آسمان حرکت میکند و همچنین موقعیت آن در آسمان در فصلهای مختلف تغییر میکند، مقدار نوری که یک پنل ثابت در شرایط مختلف دریافت میکند متفاوت و در نتیجه مقدار خروجی آن همیشه ماکزیمم نخواهد بود که این امر بازدهی پنلها را به شدت پایین می آورد. ما در اینجا دستگاهی طراحی کرده ایم که قادر است خورشید را دنبال کند و پنل را همیشه رو به خورشید نگه دارد، پس بوسیله ی آن میتوان بازدهی پنل را افزایش داد. در حقیقت توسط این سیستم، پنل دارای هوش میشود و میتواند خورشید را دنبال کند. پنلهایی که خورشید را دنبال میکنند همیشه بیشترین مقدار ممکن از نور خورشید را دریافت میکنند و در نتیجه نسبت به پنلهای ثابت همیشه خروجی بیشتری خواهند داشت. این دستگاه دو محوره است، یعنی در جهتهای رو به بالا، پایین، چپ و راست قادر است خورشید را دنبال کند. در حقیقت این سیستم زاویه ی بین نور خورشید و پنل را به حداقل می رساند به این منظور که روی پنل خورشیدی بیشترین مقدار ممکن از نور خورشید بتابد و در نتیجه در تمام لحظات بیشترین انرژی ممکن تولید شود و بازدهی پنل ماکزیمم باشد.

فایلهایی که همراه پروژه ارائه می شوند:

  • شماتیک مدار کنترل کننده(جدید)
  • PCB مدار کنترل کننده(جدید)
  • آموزش استفاده از مدار کنترل کننده(جدید)
  • سورس کد
  • شماتیک
  • آموزش خط به خط برنامه نویسی
  • آموزش کامل ساخت سخت افزار دستگاه بصورت تصویری

مدار کنترل کننده ی حرکت پنل, بسیار کوچک طراحی شده و میتوان آن را روی پلتفرمهای مختلفی نصب کرد. در این مدار برای المانهای سیستم مکانی جداگانه تعبیه شده طوریکه استفاده از آن بسیار ساده شده است.

تصویر مدار کنترل کننده ی طراحی شده

آموزش کامل ساخت دنبال کننده خورشیدی دو محوره

آموزش کامل ساخت دنبال کننده خورشیدی دو محوره

 

آموزش کامل ساخت دنبال کننده خورشیدی دو محوره_2

آموزش کامل ساخت دنبال کننده خورشیدی دو محوره_2

فیلم تست مدار

 

خرید محتوای پروژه

مطالب مرتبط:

ایمیل : abdollahzadeh.amanj@gmail.com

برای این مطلب 99 دیدگاه ثبت شده است .

تنها کاربرانی که در این مطلب را خریداری کرده اند ، می توانند دیدگاه ارسال کنند و دیدگاه ها را ببینند.

پرسش و پاسخ قبل از خرید

سوال 2 : 1-این پنل خورشیدی که تو پروژه استفاده شده،خروجیش ک دوتا سیم باشه به جایی وصل نشده،وخودمون باید به مصرف کننده وصل کنیم.درسته؟

بله میتونید مثلا به مدار شارژر وصل کنید و موبایل رو باهاش شارژر کنید با سایر استفاده ها

مطالب سایت